"Rritni energjinë tuaj", libër i rekomanduar për këtë fundjavë

Libër

Rritni energjinë tuaj

Dr. David Simon * Ed. Urani

296 faqe * 12,25 euro

Rritni energjinë tuaj është një libër që na tregon se si të rrisim vitalitetin.

Mungesa e entuziazmit për jetën është një shenjë se integrimi midis trupit dhe shpirtit është i pasigurt.

Disa kërkojnë ndihmë në ndryshimet dietike dhe të tjerët në bimë medicinale ose psikoterapi, por rrallë problemit i qasemi nga të gjitha aspektet e mundshme.

Ky është propozimi i David Simon, i cili vë theks të veçantë në rëndësinë e ndërgjegjes. Puna zhvillohet 8 çelësat e energjisë jetësore, rregulluar si një strategji hap pas hapi. Për të filluar, ai rekomandon të kërkosh vetveten duke njohur veten në një nga 7 llojet e konstituimit të trupit-mendjes, sipas parimeve të mjekësisë tradicionale kineze.

Vazhdon me nevojën për të eleminuar toksinat (tretet e kaluara), për të ushqyer trupin (për të ushqyer shpirtin) dhe për tu çliruar nga emocionet rraskapitëse (kultivoni dashuri). Kapitujt e fundit insistojnë në avantazhet e përshtatjes me ritmet e natyrës dhe zhvillimin e aktiviteteve kuptimplota.

Libri është i mbushur me pyetësorë dhe propozime konkrete.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.