Librat ju shoqërojnë gjithë jetën

Librat ju shoqërojnë gjithë jetënUnë e kam parë këtë imazh dhe më ka dhënë një buzëqeshje të madhe pasi i dua librat dhe do të doja të kisha një dhomë të këtij stili.

Librat mund të jenë kompania juaj e vetme në periudha të caktuara të jetës. Ata më kanë ndihmuar në kohë të këqija dhe kanë qenë në gjendje të më japin atë inkurajim që më duhej për të vazhduar të lumtur në jetë.

Nëse nuk jeni shumë të etur për të lexuar, unë ju inkurajoj që të filloni në këtë botë të mrekullueshme të shtypit. Zgjidhni ato libra në përputhje me preferencat dhe shijet tuaja. Mund të jenë vetë-ndihmë, mister, tmerr, aventura, libra romantikë ... Ju do të dini se çfarë ju pëlqen.

Mos u dekurajoni nëse nuk ju pëlqen libri i parë që hasni, ka shumë libra që do të duken të mërzitshëm, por ju siguroj se ka shumë të tjerë që do t'ju kapin dhe do t'ju mbushin me emocione.

Duke lexuar, ju kultivoni mendjen tuaj, vendosni neuronet tuaja në formë dhe shpejtoni të menduarit. Një libër mund të hapë horizonte të reja në jetën tuaj dhe mund t'ju ndihmojë të kuptoni realitetin në një mënyrë më pozitive.

Ju rekomandoj që të bëheni mik i mirë i librave. Ata nuk do të të zhgënjej.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Maria Concepcion Huendo dijo

    E doja atë bibliotekë dhome, dua që një i tillë të kalojë orë të gjata duke lexuar