Sekretet e suksesit ekonomik [AUDIO]

Nuk e dija Raymond Samso deri më sot që kam hasur në një intervistë çfarë i bënë atij. Unë gjej një nga ata njerëz që e mbajnë gjurmët e tij sepse ai i shpreh idetë e tij shumë lehtë dhe çfarë thotë ai ka kuptim të përsosur. Specialiteti i tij është të bësh stërvitje për sukses financiar. Diçka do ta dijë ky i diplomuar në ekonomi, i cili ka punuar për 3 kompani shumëkombëshe dhe 3 subjekte financiare për më shumë se 15 vjet.

Një audio 40 minutëshe në të cilën Raimon Samsó, autor i "Kodi i Parave", ai na tregon se çfarë janë për të sekretet e suksesit ekonomik.

Ndërsa jeni duke dëgjuar këtë intervistë, mund të lexoni disa margaritarë që kam nxjerrë prej saj:

1) Pasuria fillon të krijohet në mendje: është krijuar me një mendim dhe mënyrë shumë specifike të të qenit.

2) ashtë gabim që nuk ka edukim financiar në shkollë.

3) Plani më i mirë i daljes në pension është biznesi ynë dhe plani më i keq i daljes në pension është ai që nuk e kontrolloni, për shembull, pensionin shtetëror. Sistemi i pensioneve po shembet për arsye demografike.

4) Ekzistojnë disa lloje të gjenerimit të të ardhurave. Ata që vijnë nga:

* punë aktive: duhet të investoni orë të tëra në punën e dikujt tjetër.

* punë pasive: të ardhura që vijnë nga biznesi juaj. Në fillim duhet të investoni kohë në biznesin tuaj por së fundmi është biznesi juaj ai që gjeneron të ardhura.

Unë ju lë me intervistë dhe shpresoj se ju ndihmon:


Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Djalë dijo

    I shkëlqyer