7 Shenja që Keni Zgjedhur Punën e duhur

Para se të shoh këto shenja, ju ftoj të shikoni këtë video që përmban 10 vepra të cilat duhet t’i kenë zili të gjithë.

Videoja, e titulluar "Top 10 Punët më të Mira në Botë", rishikon punë nga rojtari në një ishull parajsë e deri tek testuesi i lojërave video:

[shpërndarje mash]

Shumica e njerëzve punojnë për diçka që na pëlqen, ky është realiteti i ashpër. Sidoqoftë, ka disa fat që zgjohen çdo mëngjes të entuziazmuar për punën e tyre dhe janë të etur të fillojnë me biznesin.

Këtu ju lëmë këto 7 shenja që tregojnë se keni zgjedhur punën e duhur:
puna e duhur (2)

1) Ju nuk punoni për para.

Nëse nesër pushoni të merrni shpërblimin financiar për punën tuaj, do të vazhdonit ta bëni në të njëjtën mënyrë.

2) Ju jeni duke pritur me padurim orën e alarmit.

Ora e alarmit bie dhe ju zgjoheni si një shigjetë sepse mezi po pret kohën për të shkuar në punë. Në fakt, ju keni ëndërruar për punën tuaj

3) Ju prisni të hënën.

Fundjavat janë një ndërprerje (ose jo) në punën tuaj dhe ju ndiheni sikur po shkoni kundër grurit: i doni të hënat.

4) Kur nuk jeni duke punuar, po mendoni për të.

Padyshim që ju nuk mund të punoni vazhdimisht, por edhe kur jeni duke ngrënë ose duke shëtitur, mendja juaj mendon për mënyra për ta bërë punën tuaj në një mënyrë më efikase, krijuese ...

5) Ju pëlqen të flisni për punën tuaj me të tjerët.

Bisedat me të tjerët mund t'ju mërzisin, por nëse ekziston ndonjë mundësi për të folur për punën tuaj, atëherë gjërat ndryshojnë.

6) Ju nuk i numëroni orët që i kushtoni punës suaj.

Kjo është më e zakonshme tek profesionistët e pavarur, ata njerëz që nuk kanë një orar të rreptë për t'u takuar dhe që mund t'i kushtojnë sa më shumë kohë punës së tyre.

7) Ju pëlqen të shoqëroheni me njerëz që punojnë për të njëjtën gjë

Ju përpiqeni ta transferoni punën tuaj në jetën tuaj shoqërore dhe preferoni që miqtë tuaj të jenë njerëz të lidhur me punën tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.