Si të bëni gjumë cilësor (audio)

Ju lë këtë audio të Francisco Segarra, një psikolog i specializuar në çrregullimet e gjumit, i cili punon me të Dr.Eduard Estivill Që para 10 vitesh. Dr. Eduard Estivill është një referencë për të gjithë ata që dëshirojnë të kapërcejnë problemet e tyre të pagjumësisë dhe bëj gjumë cilësor.

Në këtë audio shpjegon Francisco Segarra si të bëni gjumë cilësor:


13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jezusi dijo

  Do të doja ta kisha atë audio

 2.   Jose Juan Esopinosa Rodriguez dijo

  Si mund ta marr këtë audio, pasi së fundmi (6 muaj) po zgjohem natën dhe është e vështirë për mua të kthehem të fle, kam sëmundjen e Parkinsonit dhe një operacion në shpinë në nivelin e katërt, të tretë dhe sakrum, unë kisha tre disqe Herniated dhe ata u hoqën, kur kthehem pozicionin tim dhemb shumë. Ju lutem më tregoni se si e fitova këtë audio që shpresoj se do të jetë shumë i dobishëm për mua. Faleminderit

 3.   Sheila Placencia Cortes dijo

  Faleminderit për ndihmën tuaj .

 4.   Sheila Placencia Cortes dijo

  Do të doja të dëgjoja audio cilësore të gjumit.

 5.   juan dijo

  I KAM TE GJITHA ATA PROLEMA PRECIENTO Q PO SHKOHEM TE MORI A MUND T’M NDIHMONI FALEMINDERIT TANI KAM PER 8 muaj kete

 6.   Cristina dijo

  Përshëndetje, nuk mund të fle, ndjehem sikur jam duke u mbytur ose diçka do të më ndodhë, ndjehem sikur kam frikë sepse nuk di çfarë të bëj kur përpiqem të fle, si e proku atë dhe rrahjet e zemrës time fillojnë të ngrihen dhe oh kur zgjohem dhe kam frikë, më ndihmo

 7.   Manuel dijo

  Shko tek nje psikolog, e njejta gje me ndodh, nuk mund te ngas as makinen kur ngas, ndonjehere ndjej ndjesi shpimi gjilpërash ne kembe dhe me del deri ne goje, duhet te ndal makinen sa me shpejt te marr sheqer dhe një pilulë amprazolan dhe unë vendos diçka më të mirë, por shumë keq nuk mund të ngas makinën kur eci me fëmijët e mi gjithashtu hyn në mua, dhe gati sa nuk më ra të fikët jam mirë, sepse kjo më ndodh mua, kam një takim për psikolog, per te gjithe njerezit qe kane kete ndodh shume inkurajim dhe vendoseni ne duart e psikologeve pershendetje. nje perqafim i madh per te gjithe dhe mos mendoni negativ gjithmone pozitiv, puthje

 8.   Gabrieli dijo

  Nga askund filloi të më jepte ndjesi të çuditshme. Deri në pikën që unë ndiej se mund të çmendem. Ndjej që kam mbetur vetëm, ose që kam marrë një lajm të keq dhe menjëherë filloi të shqetësojë zemrën time dhe ndjehem shumë frika ju lutem me ndihmoni

  1.    Ma engjëj gomez dijo

   Unë shpresoj se dhe nëse kam marrë ndihmë ndiej të njëjtin ankth dëshpërim frikë kam nevojë për ndihmë gjithashtu më këshilloni ju lutem

 9.   Oscar dijo

  Do të doja ta kisha atë audio pasi kam fjetur shumë keq për rreth 3 javë për shkak të ankthit, faleminderit

 10.   në mënyrë rizanale dijo

  Përshëndetje, kam një ankth për 6 vjet me trajtime dhe jam lodhur duke marrë pilula dhe nuk fle unë kam një dhimbje stomaku përveç pezmatimit makthe çrregullim të ngushtë të fytit shumë simptoma. Dhe unë nuk mund të gjej një mënyrë për tu ndjerë mirë dhe natën ndjehem sikur do të çmendem dhe do të vdes.

  1.    maria jose roldan dijo

   Përshëndetje, a keni provuar të shkoni te një psikolog për të trajtuar ato emocione?

 11.   romulo sanxhez dijo

  Nuk ka audio .... asnjë koment