Si të përgëzoni një ditëlindje: 36 fraza origjinale

fraza për t'i uruar ditëlindjen atij personi të veçantë

Festimi i ditëlindjes është gjithmonë një arsye për lumturi dhe gëzim, kështu që gjetja e fjalëve të duhura për ta bërë atë person të ndihet i veçantë është thelbësore. Kur një person i veçantë në jetën tuaj ka një ditëlindje, është e rëndësishme që ta dini si të urojmë një ditëlindje në një mënyrë origjinale dhe le të jetë e gdhendur në zemrën tuaj përgjithmonë.

Ka shumë mënyra për të uruar një ditëlindje me fraza origjinale. Edhe pse nëse ju mungojnë idetë, atëherë ne do t'ju tregojmë një koleksion frazash në mënyrë që të zgjidhni atë që mendoni se është më e përshtatshme për t'ia kushtuar atë person të veçantë.

Fraza origjinale për të uruar ditëlindjen

Nëse është e nevojshme, merrni një stilolaps dhe një letër. Në këtë mënyrë mund t'i ruani ato fraza që ju kanë pëlqyer më shumë dhe kur të vijë koha t'i thoni këto fjalë personit që e doni kaq shumë, mund ta bëni.

fraza për ditëlindjen

Janë fraza ideale për t'i kapur në rrjetet sociale me imazhe të bukura, për të dërguar me WhatsApp, ose për të shkruar në një kartë ose letër. Çfarëdo që ju preferoni! Mos humbisni detajet.

 1. Gëzuar ditëlindjen të uroj më të mirat.
 2. Sot u zgjova me një zemër të rrahur dhe një buzëqeshje mahnitëse sepse kujtova se është ditëlindja e një personi të mrekullueshëm, urime ditëlindjen!
 3. Shpresoj që dita jote të jetë e këndshme dhe të festosh me njerëzit që të vlerësojnë më shumë, urime ditëlindjen mik!
 4. Vitet kalojnë dhe qirinjtë rriten? Nuk ka problem, thjesht blini një tortë më të madhe dhe me siguri askush nuk do ta vërë re. Gëzuar ditëlindjen.
 5. Çdo vit një qiri shtesë i shtohet tortës suaj. Shpresoj që ky qiri i ri të sjellë një buzëqeshje shtesë në jetën tuaj. Gëzuar ditëlindjen.
 6. Gëzuar ditëlindjen, shpresoj që festa juaj të jetë plot me gjëra të mira… dhe dhurata të shtrenjta!
 7. Një njeri i mençur tha se vitet e fundit ishin e vetmja mënyrë që ne kemi gjetur për të jetuar gjatë.
 8. Një urime të përzemërta për ata që me krenari mund të tregojnë gjysmë shekulli dhe që me entuziazëm dhe plotësi kthehen në rininë e tyre duke numëruar vitet nga zero.
 9. Gëzuar ditëlindjen, lëpini hundën dhe nëse nuk e lëpini, lëpini një çorape.
 10. Gjithë lumturia në botë për këtë vit të ri që ju hapet para syve. Shijoni gjithçka që mundeni!
 11. Le të themi që edhe një vit të bëjmë dolli së bashku dhe të festojmë ditëlindjen tuaj. Për një jetë të tërë më shumë!
 12. Familja përbëhet nga ato qenie që njeriu ka zgjedhur si të tillë. Ti je në timin prej vitesh edhe pse ne nuk firmosim me të njëjtin mbiemër. Gëzuar ditëlindjen vëlla!
 13. Që ke aftësinë të më befasosh, të më bësh të lumtur, të më bësh të buzëqesh kur jam i trishtuar dhe shumë gjëra të tjera, të dua. Gëzuar ditëlindjen!
 14. Nuk e di sa kohë të njoh, por çdo numër nuk më duket shumë: më duket se kam lindur me ty. Gëzuar ditëlindjen, vëlla i zgjedhur!
 15. Kemi kaluar njëmijë e një festa bashkë, kemi qeshur derisa kemi qarë dhe kemi qarë derisa kemi qeshur. Çfarë prisni për të vazhduar të më dhuroni momente pranë jush? Gëzuar ditëlindjen!
 16. E kam menduar shumë frazën origjinale për të të uruar ditëlindjen, në fund preferoj këtë: Gëzuar ditëlindjen!
 17. Të urosh vetëm një ditëlindje mund të jetë normale, por kur urimet e mira bëhen nga zemra, një ditëlindje e shkurtër e lumtur ka një kuptim të veçantë. Kjo është arsyeja pse unë ju dërgoj vetëm urimet e mia më të mira.
 18. Ju uroj një ditëlindje lumturie me shi, të spërkatur me gëzim, të zhytur në lumturi dhe të përmbytur me dashuri. Dhe… Se me aq ujë qirinjtë nuk shuhen!
 19. Jeta është shumë, shumë më argëtuese kur jemi ata që jemi. Gjithmonë keni ditur të jeni ai që jeni. Prandaj dëshira ime është që ju të vazhdoni të festoni ditëlindjen tuaj dhe në të njëjtën kohë të qëndroni kaq të rinj.
 20. Ditëlindjet janë aq të lezetshme sa mund të organizoni një festë ditëlindjeje për të argëtuar të gjithë. urime!
 21. Është një bekim të jeni në gjendje të festoni ditëlindjen tuaj së bashku. Kjo do të thotë se ne kemi duruar njëri-tjetrin edhe për një vit. urime!
 22. Kujdes nga patch-i, ata thonë se kur njerëzit e tejkalojnë madhësinë e këpucëve që veshin në vite, është koha për t'u ulur zbathur dhe për të menduar. sa vjec jeni?
 23. Në fakt, sa më e vjetër aq më shumë lëkurë. Por mos u shqetësoni, gjithmonë mund të buzëqeshni. Gëzuar ditëlindjen.
 24. Për të festuar ditëlindjen tuaj, kisha menduar një lundrim në Karaibe. Dëshironi të ujitni bimët e mia derisa të kthehem? Gëzuar ditëlindjen!
 25. Japi berdei tu yu. Shpresoj se orët tuaja të anglishtes po japin fryte dhe ju e dini se si ta deshifroni mesazhin tim. Mund të kesh shumë të tjera!
 26. Këtë vit kam vendosur të bëj një vepër të mirë në vend që të të blej një dhuratë… Po e plotësoj: këtë mëngjes kam ngrënë simite tuaj të preferuar për mëngjes për nder tuaj. Gëzuar ditëlindjen
 27. Asnjë dhuratë nuk mund t'i afrohet vlerës së miqësisë sonë, kështu që vendosa të mos përpiqem as të të jap asgjë.
 28. Gëzuar ditëlindjen. Dhe mbani mend, se megjithëse kjo fjali është shumë e shkurtër, miqësia jonë do të jetë shumë e gjatë.
 29. Miqësia juaj është kaq e rëndësishme për mua sa do të doja të vazhdoja ta ndaja me ju për 1000 ditëlindje të tjera.
 30. Gëzuar ditëlindjen mike, ke mbushur edhe një vit, por je ende i njëjti. Ju jeni unik, as kalimi i kohës nuk ju bën të ndryshoni.
 31. Të jesh i ri është privilegji yt, të jesh e bukur është trashëgimia jote, të jesh simpatik është virtyti yt më i mirë.
 32. Miqtë më të mirë, madje edhe duke festuar ditëlindjen e tyre: ata nuk ndryshojnë kurrë. urime!
 33. Ndiqni udhëzimet: vendosni dorën e djathtë në shpatullën tuaj të majtë dhe dorën tuaj të majtë në shpatullën tuaj të djathtë, tani shtrydheni sa më shumë të mundeni. Është përqafimi im dhe urimet e mia më të mira për një ditëlindje të lumtur.
 34. Do të doja të mund të ndaloja kohën, në mënyrë që të shijoja dritën dhe lumturinë e reflektuar në sytë e tu të çmuar tani. Gëzuar ditëlindjen!
 35. Urime për personin që ka bërë realitet të gjitha ëndrrat e mia. Nga objektivi i zemrës sime më të ngrohtë, ku ndodhet dashuria jonë, më vijnë urimet më të mira.
  Kalofshi një ditë të tmerrshme, plot lot dhe momente të këqija. Jo… kjo është një shaka. Thjesht po mundohesha të isha origjinale dhe jam i sigurt se askush nuk të kishte uruar ditëlindjen në këtë mënyrë. Le të argëtohemi!
 36. A mendoni se të qenit më i vjetër është kënaqësi? Prisni derisa ta shihni veten në pasqyrë, do të qeshni me zemër. Gëzuar ditëlindjen!

Fraza origjinale për të uruar ditëlindjen

Zgjidhni frazat ose frazat që ju pëlqejnë më shumë dhe kushtojini atij personi të veçantë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.