Si të kapërcejmë frikën e refuzimit

Video se si të kapërcejmë frikën e refuzimitUnë kam gjetur një video rreth një historie nga Jorge Bucay. Ai na tregon një histori që zbulon një mënyrë kurioze dhe fantastike për të ndaluar atë frikë nga refuzimi që ndiejnë shumë njerëz.

Para se ta shikoni, më lejoni t'ju them disa mendime.

Frika e refuzimit lind nga nevoja për aprovim. Ne duam të jemi pjesë e një grupi ose një person i caktuar të na pranojë. Kjo nevojë bëhet një mani dhe duket se bota mbaron nëse na refuzojnë. A eshte e vertete? A do të pushojë dielli nesër nëse një person ose grup i caktuar na refuzon?

Padyshim që jo. Për fat të mirë ka miliona njerëz në botë me të cilët mund të lidhemi. Thjesht relaksohuni dhe mos u fiksoni duke kënaqur dikë tjetër përveç vetes.

A është e lehtë për të kapërcyer frikën e refuzimit?

Padyshim që jo. Adoleshentët kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga ky lloj i frikës, sepse në atë kohë, miqtë janë një përparësi e lartë. Këto janë kohë të turbullta që përfundojnë duke kaluar dhe nëse i ke qëndruar besnike vetes, do të vijë një ditë kur ti do të lulëzosh. Ju do të kaloni nga të qenit rosa e shëmtuar në një mjellmë të bukur dhe, më e mira nga të gjitha, forca juaj mendore do të jetë e pamposhtur.

Çelësi për gjithçka është brenda mos varet nga askush në mënyrë që fytyra juaj të tërheqë një buzëqeshje.

Shikoni videon dhe ndaloni të reflektoni pak mbi këtë frikë absurde:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Maria V. Hernandez Bonilla dijo

  Shkëlqyeshëm "

 2.   Roger Spirit dijo

  jeta eshte e bukur dhe kaq e bukur?

 3.   Nelly hernandez dijo

  Kjo video është aq në kohë dhe aq e vërtetë sa do të doja të ekzistonte efekti shumëzues për të gjetur siguri në një qenie të vetme