Si të jesh me fat në jetë

Zbuloni se si të jeni me fat në jetë

Nëse po mendoni si te jesh me fat ne jete Unë do t'ju rekomandoj një libër dhe do t'ju lë 7 këshilla që të përpiqeni t'i përgjigjeni pyetjes tuaj.

Së pari rekomandoj librin Paç fat nga Álex Rovira dhe Fernando Trías de Bes. Ky libër përmban gjithçka që duhet të dini për fatin.

Unë ju lë me 7 këshilla.

Si të krijoni fatin tuaj.

1) Ju krijoni fatin tuaj bazuar në mënyrën se si mendoni.

Ju duhet të keni nën kontroll mendimet tuaja dhe të edukoni mendjen tuaj në mënyrë që diçka pozitive të nxirret nga çdo përvojë. Këtu qëndron inteligjenca e vërtetë.

2) Keni një qëndrim pozitiv.

Njerëzit që janë më të gëzuar tërheqin fat të mirë. Mos u shqetësoni më për gjërat që në 10 vjet as nuk do t’i mbani mend.

3) Jini aktivë.

Fati ka shumë të ngjarë të trokasë në derën tuaj nëse jeni një person aktiv. Divan dhe shtrati ngadalë ju vrasin.

4) Fatit i pëlqen risia.

Ndryshimi i rutinës tuaj të përditshme, për shembull, mund të rrisë shanset për të zbuluar dhe tërhequr përvoja pozitive. Provoni të bëni gjëra të reja, përpiquni të jeni më krijues.

5) Intuita është zakonisht një udhëzues i mirë.

Njerëzit me fat shpesh i besojnë asaj që e ndiejnë ose e dinë se është e drejtë dhe kanë besimin për të ndërmarrë ndonjë veprim. Dëgjoni zërin tuaj të brendshëm.

6) Krijoni energjinë e nevojshme në shtëpinë tuaj.

Mbani shtëpinë tuaj në rregull dhe dekorojeni atë me foto krijuese të njerëzve që ju duan. Bëni atyre foto të lumtura dhe origjinale të familjes dhe miqve tuaj.

7) Ndiqni blogun tim shpesh.

🙂


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pilar Bermudez dijo

    Interesant

bool (e vërtetë)