38 fraza nga libri "Sytë e princeshës sime"

sytë e princeshës sime

Ka libra që kur mbaroni së lexuari ju mendoni se keni një ekzistencë të caktuar boshe sepse do të dëshironit të vazhdoni të lexoni më shumë. Ndonjëherë, kur njerëzve u mbetet pak faqe nga një libër, duke mos dashur që ai të mbarojë, ata lexojnë disa faqe në ditë për ta bërë atë sa më gjatë. Diçka e ngjashme do të ndodhë me ju nëse lexoni librin "Sytë e princeshës sime".

Libri është i autorit meksikan Carlos Cuauhtémoc Sánchez, shkruar në 1996 dhe botuar tetë vjet më vonë, në 2004. isshtë një roman për të rinjtë, protagonisti i të cilit (José Carlos) bie në dashuri me një studente tjetër (Lorenna, të cilën José Carlos e quan Sheccid) . Isshtë një histori dashurie e atyre që ju bëjnë të psherëtini.

Fraza nga "Sytë e princeshës sime"

Kështu që ju mund të shihni cilësinë e shkrimit të tij, ne do t'ju lëmë poshtë disa nga frazat që të mund të shihni se sa të bukura bëhen ato. Gjithashtu, mbase, pasi të lexoni këto fjali, dëshironi të lexoni librin ...

sytë e princeshës sime

 1. Të gjithë njerëzit e këqij justifikojnë atë që bëjnë, prandaj vazhdojnë ta bëjnë atë.
 2. Ju jeni përkufizimi i dashurisë, edhe pse nuk është përcaktuar kurrë dhe nuk mund të bëhet kurrë: përcaktimi është kufizues dhe dashuria nuk ka kufij.
 3. Jeta përfundon duke na dhënë atë që meritojmë dhe duke marrë atë që nuk duhet të jetë e jona.
 4. Të dua, të dua shumë, mbase më shumë se sa më do sepse ... Gjithmonë e kam mbajtur të qetë dhe e kam duruar në fshehtësi ...
 5. Illshtë e palogjikshme dhe e paarsyeshme të të dua ashtu siç të dua. Por nuk mund ta kontrolloj. Outshtë jashtë vullnetit tim.
 6. Unë dua që ju të jeni e dashura ime.
 7. Gjithçka që del nga pena ime do të ketë pasur origjinën tuaj. Dhe unë do ta falënderoj Zotin.
 8. Mos thuaj që unë jam një fëmijë që nuk kam ndjerë kurrë dashuri, sepse të dua ... A nuk mjafton?
 9. Gjithçka në jetë është çështje e përvojës.
 10. Ju duhet të vuani për dashurinë dhe të shijoni dashurinë që ju dhemb.
 11. Puthja është shfaqja e prekshme e një ndjenje që duhet të ekzistojë paraprakisht.
 12. Dashuria, është mbi të gjitha të urosh lumturinë e të dashurit, edhe nëse kjo do të thotë të mos e shohësh më kurrë. sytë e princeshës sime
 13. Shumë njerëz janë bërë ekspertë të gënjeshtrave, duke përdorur maskime për të fshehur veten e tyre të vërtetë.
 14. Të rinjtë kur lëndohen dhe përçmohen më shumë, aq më shumë e duan personin që i bën dëm.
 15. Mbi të gjitha, nëse nuk përballem me pasojat e veprimeve të mia, kur do të bëhem burrë?
 16. Ne përqafojmë njëri-tjetrin sikur dëshirojmë të bashkojmë trupat tanë në një (). Me ty ndjej trupin e një gruaje, gruan që dua, e cila zgjon dridhje të fshehura tek unë të pashpruara.
 17. Dashuria, është mbi të gjitha të urosh lumturinë e të dashurit, edhe nëse kjo do të thotë të mos e shohësh më kurrë.
 18. Të shkruarit është një mënyrë për të ngarkuar veten në mënyrë të shëndetshme kur etja na fton të pimë ujë deti
 19. Soshtë kaq e vështirë për mua të pranoj që dashuria e jetës sime është zhdukur kështu ...
 20. Momenti i së tashmes është gjithmonë i njëjtë për të gjithë, por emocionet dhe rrethanat janë të ndryshme për secilin individ.
 21. Njerëzit janë shpirtra të mbyllur në depo me pesë dritare të vogla. Nëpër dritaret e shqisave ne mund të shikojmë botën për të parë materien. Shtë e pamundur për ne të njohim thelbin e vërtetë të njerëzve, sepse trupat pengojnë. Bukuria ose shëmtia e shpirtit është diçka që ne mund ta shohim vetëm me sytë e zemrës.
 22. Njerëzit kanë nevojë për dashuri.
 23. Si të kuptojmë dikë që nuk do të jetë plotësisht?
 24. Do të jetë një miqësi e pathyeshme përballë pengesave. . . Do të jetë nga të menduarit e një 'Unë' te të menduarit e një 'ne'. Të jesh në gjendje të flasim pa maska ​​për problemet, gëzimet, ndjenjat tona, për dëshirën e thjeshtë për t'i ndarë ato; kemi besim, intimitet të ndërsjellë, me sigurinë se kurrë nuk do ta tradhtojmë njëri-tjetrin. Ecja me entuziazmin intim të ditur se të dy luftojmë për të njëjtat ideale. . Ne do të ishim miq të vërtetë, me aleancën më të sinqertë që mund të na bëjë të harrojmë botët tona individuale për të na forcuar në bashkim! Ne do të pajtoheshim se e duam njëri-tjetrin, jo për të dhënë shfaqje dhe përhapur dashurinë tonë, por për të na ndihmuar të përmirësojmë çdo ditë dhe për të luftuar për një të ardhme, duke mbajtur duart dhe duke mos e lënë kurrë të shkojë!
 25. Mos thuaj që unë jam një fëmijë që nuk kam ndjerë kurrë dashuri sepse të dua ... a nuk mjafton?
 26. Por kisha frikë se me sy do të të jepja atë që ndieja ...
 27. Një grua si unë përdoret lehtë dhe vështirë se dashurohet; pak njerëz duan të më njohin mua për atë që jam. Ata janë të interesuar vetëm për fizikun tim.
 28. Pisllëku përzihet me mirësinë, papastërtia me pastërtinë. Unë dua të bërtas të bërtas, të ik dhe të pretendoj Zotin ... Pse ai lejon që bota të shembet? sytë e princeshës sime
 29. Kur trupi im të jetë fshirë nga historia, ju do të qëndroni, me trupin tuaj dhe jetën tuaj, dhe unë dua që ju ta bëni jetën tuaj një monument, sepse ju do të duhet të kryeni vetë projektet tuaja dhe projektet e mia që unë nuk do të jem në gjendje për të kryer.
 30. Të gjithë "Nuk mundem" të kenë të njëjtën origjinë: një dështim i pasuksesshëm, një rënie pas së cilës nuk u bë asnjë përpjekje tjetër, një gabim që u caktua si përvoja e fundit.
 31. U mbylla në libra, në familjen time, në brendësinë time në një mënyrë kaq kokëfortë sa ishte e vështirë për mua të dilja nga ajo botë kur kisha nevojë.
 32. Nuk ka të bëjë me fitimin e një medalje, bir. Vetë jeta është në rrezik në këtë udhë!
 33. José Carlos, ju pëlqeni të gjykoni njerëzit pa i njohur ata.
 34. Ai kurrë nuk e kishte urryer një person ashtu siç e urrente atë dhe e urrente atë sepse e kishte dashur aq shumë.
 35. E kaluara është e kaluar dhe e ardhmja nuk ekziston. Vetëm e tashmja… Shikoni në fytyrë. Harroji problemet dhe më shiko si një moment më parë.
 36. E kam ëndërruar që para se ta takoja. Kështu që kur e pashë për herë të parë u mahnita. Ajo është një vajzë shumë e veçantë.
 37. Kam lexuar një herë që personi i suksesshëm e di se në çdo qenie njerëzore, pavarësisht nga mosha, raca apo feja, ka diçka të denjë për admirim.
 38. Shpresoj që meritat që secili bën vetë do të na lejojë që një ditë të meritojmë njëri-tjetrin.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.