Një përrallë rreth talentit

Jeta falsifikohet përmes vendimeve. Përfundimi është merrni një vendim që përputhet me talentin tuaj, të bëjë të lumtur dhe të të përmirësoj si person.

Unë ju tregoj një histori në lidhje me këtë:

Dikur ishte një vajzë që kishte ambicie shumë të larta në jetë. Doja të bëja diçka që do të linte gjurmë.

Një ditë Ai mori një kanavacë dhe filloi të pikturonte. Çdo goditje e tij ishte më e mirë se e fundit. Më në fund përfundoi një punë të mrekullueshme. Vajza ishte krenare për dhuratën e saj.

Talenti njerëzor: identifikoni tuajinMegjithatë, shpejt e kapi atë ankth i fortë. Jo, kjo nuk ishte ajo që ai dëshironte. Ajo donte të bënte diçka më të madhe. Kështu që ajo hodhi një vështrim të fundit në kanavacë dhe doli e gatshme të përqendrohej në opsionet e tjera.

Ndërsa ecte, koka i rrotullohej vazhdimisht. Çfarë do të bënit? A do të praktikonit mjekësi? A do të bëhesh arkitekt? Apo ndoshta mësues? Një këmbë mundësish u hap te këmbët e tij. Sidoqoftë, koka e tij ishte trullosur nga një opsion kaq i vlefshëm.
25 vjet më vonë, "vajza" filloi të qajë. Ai i kishte kaluar gjithë këto vite duke vlerësuar të gjitha mundësitë para tij. Ai e kuptoi që në jetë duhet të marrësh një vendim që të motivon.

Vajza, e cila nuk ishte më vajzë, ishte vajzë, shkoi në një dyqan dhe kanavacë dhe piktura të blera. Ai shkoi në një park aty pranë dhe filloi të pikturonte. Një goditje furçë e hirit pasoi tjetrën ndërsa buzëqeshte. Kështu që ai kaloi tërë ditën dhe tërë natën: duke pikturuar dhe buzëqeshur. Më në fund e kishte kuptuar atë në jetë duhet të ndjekësh talentin tënd.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.