"Thesari" nga Joan Davis

Një libër me titull "Thesari" ka rënë në duart e mia dhe do të jetë leximi im i rradhës këto ditë. Keni më shumë informacion rreth librit në këtë link: http://www.planetadelibros.com/editorial-ediciones-oniro-4.html

Unë pasqyroj në rreshtat vijues një pjesë të asaj që ai vë në xhaketat e tij dhe unë mund të shërbej si motivim që ju të merrni këtë libër premtues:

Krahasueshëm me > Alkimisti> nga Paulo Coelho, kjo fabul është e destinuar të bëhet një klasik në të cilin autori i saj na ofron një histori emocionuese me një mesazh të thellë dhe zbulues: veprime të vogla, dhembshuri, vlera e ëndrrave, mirësia dhe falja mund të jenë forca të fuqishme që transformojnë botën dhe na ofroni > një mënyrë e re>.

Përmes një udhëtimi transformues që zhvillohet në një kohë dhe vend mitik, protagonistët e kësaj aventure zbulojnë fuqinë e Ligji i Zëvendësimit>, një ligj që mund ta drejtojë qenien njerëzore të çlirohet nga lakmia. Një mësim jete.

Deri më tani kjo përmbledhje-meze e vogël të këtij libri roman botuar në nëntor 2.010. Një libër mbi rritjen personale që shpresoj të mos më zhgënjejë.

Më vonë do të konfirmoj nëse ia vlen të blihet. Për të paduruarit mund ta blini këtu, mund të jetë një dhuratë e shkëlqyer nga mbretërit ;-): http://www.planetadelibros.com/el-tesoro-libro-40097.html


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.