Tony Robbins: 8 këshilla motivuese


Tony Robbins është një shembull për shumë njerëz. Këtu janë 8 këshillat më të mira motivuese që kam zbuluar nga Anthony Robbins.

Këshilla kryesore nga Anthony Robbins

1) Duke ndryshuar fiziologjia e trupit tuaj, ju mund të arrini një ndryshim të menjëhershëm të gjendjes suaj emocionale. Mendja aderon në çdo gjendje të trupit tuaj fizik.

Tony Robbins vendosni këtë këshillë në praktikë, ju vetëm duhet të shikoni në forcën fizike që ai jep, tonin energjik të zërit të tij dhe gjallërinë e tij.

2) Bëni veten pyetje Ju duhet të dini për veten tuaj (në dialogun tuaj të brendshëm) për të trajnuar dhe kontrolluar vëmendjen tuaj në aspektet e ndryshme të përvojës njerëzore: "Saktësisht, çfarë doni?", "Si do të arrini atë që dëshironi?" Cilësia e jetës suaj është në përpjesëtim të saktë me cilësinë e pyetjeve që i bëni vetes.

"Nuk ka erë të favorshme për ata që nuk dinë në cilin port do të shkojnë." Schopenhauer

3) Lidhni sjelljet që dëshironi të shmangni me dhimbje dhe përforconi ato me të cilat dëshironi të përmirësoni kënaqësi

Ndonjëherë në jetë duhet të dini të luftoni jo vetëm pa frikë, por edhe pa shpresë. Alessandro Pertini.

4) Nëse jeni në mëdyshje, ndërpriteni këtë model paaftësie duke bërë diçka plotësisht. e papritur

5) Ju duhet të fuqizoni sjelljet që dëshironi përmes vizualizimit. Kjo këshillë nuk është saktësisht unike për Anthony Robbins.

6) Strategjia e vendosje qellimi: jini të qartë se ku doni të shkoni; Merrni hapa të zgjuar për të arritur qëllimin tuaj, mprehni shqisat tuaja për të njohur nëse po merrni rezultatet që dëshironi dhe nëse jo, modifikoni qëndrimin tuaj derisa të arrini rezultatin tuaj përfundimtar.

7) Përfytyroni bindshëm a të ardhme premtuese për të gjeneruar entuziazëm dhe fuqi. E kaluara nuk është e njëjtë me të ardhmen. Zbuloni besimet që përputhen me qëllimet dhe dëshirat tuaja.

8) Rinia është fuqi. Ky është një nga parimet e Tony Robbins. Rini do të thotë fuqi, fleksibilitet dhe mundësi në jetën tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Tati bierd dijo

    Faleminderit që më lejove të ushqehem fizikisht, mendërisht dhe shpirtërisht me të korrat e tua. Unë vërtet e vlerësoj që mund të kem qasje në leksionet tuaja të mençura.