Histori të shkurtra dashurie që do t'ju bëjnë të besoni në të

tregimet e dashurisë

Historitë e dashurisë gjithmonë na bëjnë të ndihemi më mirë, ato na bëjnë të besojmë se ato gjëra mund të ndodhin vërtet, të ndiejmë ato emocione të forta, dhe natyrisht që mund të ndodhin! Historitë shumë të shkurtra të dashurisë që mund të marrin fund gjatë një pushimi të shpejtë ato janë ideale për ta bërë zemrën tuaj të ndihet më e butë se normalja.

Që nga fillimi i tregimit njerëzor, njerëzit kanë shijuar histori të shkëlqyera romantike nga Romeo dhe Zhuljeta te Helena e Trojës. Edhe historitë e tmerrit dhe aventurave shpesh përfshijnë një element romantik. Të gjithë duan të ndiejnë një pjesë të asaj romance dhe Leximi i historive shumë të shkurtra romantike shpesh është një mënyrë e shkëlqyeshme për të shuar atë etje.

Nëse historitë tuaja të preferuara janë histori të lezetshme të adoleshencës ose histori dashurie vampirësh, ka diçka për të gjithë. Tjetra do t'ju ofrojmë një seri historish të shkurtra dashurie në mënyrë që të besoni në të dhe që ato të sjellin një shkëndijë romantike në jetën tuaj. Mund t’i lexoni shpejt dhe t’i shijoni.

tregimet e dashurisë

Nuk besoj se je e imja

Ishte një rënie e lavdishme dhe plot ngjyra. Sapo ishim larguar nga kafeteria. Ndërsa kalonim, ajo qeshi dhe më tërhoqi brenda, duke thënë: "Eja, të pimë kafe të nxehtë!" Nuk më pëlqen kafeja, nuk më ka pëlqyer kurrë. Por kur ai më dha turi dhe më pa në sy ndërsa e provoja, ishte më e mira që kam provuar ndonjëherë.

Dora ime akoma dhembte aty ku ajo e preku. Ndërsa ecnim nëpër park me pijet tona, një shi i lehtë filloi të binte. Ajo nxori një çadër nga çanta e saj, ngriti kapuçin tim dhe ngriti supet. "Mos u bë budalla", qeshi ajo, duke më tërhequr nën ombrellë me të. Nuk mund të mos qesha gjithashtu, e qeshura e tij është ngjitëse.

Kur dielli filloi të ndriçonte përsëri, ai më shtyu të ulesha në një stol. Ajo më buzëqeshi dhe unë vetëm mund të kthej kokën prapa me adhurim. "Kush ju pëlqen?" Ajo pëshpëriti dhe unë shikova larg. Desha të them: 'ti, ti, një mijë herë ti. Ju jeni personi i vetëm që mund të mendoj. Ju jeni e bukur, e ëmbël, qesharake dhe ...

Në vend të kësaj, unë ngrita supet dhe pashë turi. Ajo më shikoi me një buzëqeshje të kujdesshme. "Nëse unë të them timen, do të më thuash tënden?" "Epo". Tha "Personi që më pëlqen ... je ti".

Lidhja e ftohte

Ndikimi ishte i paqëndrueshëm. E papritur. I dhimbshëm. Aspak si është në filma. Jo librat. Ishte i papërpunuar. Çanta e saj e lajmëtarit e kishte kërkuar fort nëpër bark, pa dyshim që disa mavijosje dëshironin të shfaqeshin. Pija e saj e nxehtë njollosi triko me ngjyrë krem, pa dyshim që vlonte në duart e saj të zhveshura.

Të dy çadrat ishin hedhur në pellgjet e ndyra, pelerinat e pamëshirshme të shiut. Pavarësisht motit të ftohtë, veshjeve të shkatërruara dhe lëndimeve trupore, ata nuk mund t'i shpëtonin intensitetit të një lidhjeje.

Vështrimi i tij ishte ngulur në flokët e lagur, duke menduar nëse nuanca bjonde ishte e vërtetë. Vështrimi i tij ishte ngulur në sytë e saj gjithnjë e më të mëdhenj, kurioz se sa nuanca blu mund të identifikonte. Ai kërkoi falje, e ndihmoi atë të ngrihej dhe pa e ditur pse, të dy menduan se u lidhën menjëherë.

tregimet e dashurisë

Asnjëherë nuk duket si koha e duhur

Sytë e tij, oh sytë e tij ... Ata më morën gjatë gjithë kohës. Ata kurrë nuk mund të klasifikohen si një ngjyrë. Ata u rebeluan, duke marrë një ton tjetër çdo ditë. Për orë Cdo moment. Por ata shkëlqenin gjithnjë me këtë emocion që nuk mund ta gjeja kurrë. Buzëqeshja e tij, o buzëqeshja e tij ... Më goditi zemrën çdo herë.

Buzëqeshja e tij ishte diçka që nuk duhej konsideruar kurrë e mirëqenë. Ai rrallë ua tregonte njerëzve, por kur e bëri, oh, ishte magjike. Gropëzimi i lehtë në faqe zbuloi natyrën e saj rinore. Por ata gjithmonë distancoheshin nga njëri-tjetri ... Momenti nuk është kurrë i duhuri. Njëri ishte në një marrëdhënie. Tjetri i freskët nga një. Të dy beqarë, por jo gati për t’u përzier. Ose do të përziheshin, por me njerëz të gabuar. Ishte kështu për vite me radhë ...

Makina e tij ishte e mbuluar me pluhur të bardhë të ngurtësuar. Ajo e shikoi atë pa shpresë. Si mund të shkoj të punoj në këtë gjendje? Një qiell i lehtë dëbore bie nga qielli, duke ia lagur kapuçin. Ajo psherëtin duke zgjatur një dorë.

Një dëborë bie mbi dorën e saj, duke u shkrirë pothuajse menjëherë kundër pëllëmbës së saj të ngrohtë. Një buzëqeshje anon buzët e saj, vonesa e saj në zyrë menjëherë në sfond. Ai e shikon atë, flokët e tij të pambrojtur duke kapur flokët e dëborës.

Ai kishte ardhur të ndahej me të dashurën e tij, emrin e së cilës tashmë e kishte harruar. Ai nuk e dinte që ajo kishte jetuar kaq afër saj. Ajo ishte e vetmja grua që nuk mund të kishte kurrë. Në pamjen e saj të tronditur, ai i lëshoi ​​çelësat. Duke ia ngulur sytë, ai u përkul, duke kërkuar dëborën e ftohtë për çelësat e makinës. Por pasi goditi gishtin e tij, ai rrezikoi të shikonte poshtë dhe të shikonte lart ... ajo ishte zhdukur ... papritmas u zhduk pa ditur se si dhe pse, por zemra e tij ishte bllokuar, ai preu me të dashurën e tij dhe ai vetëm mendoi të gjente asaj përsëri tek ajo… dhe ajo e dinte që ai do dhe se më në fund, ata do të ishin së bashku. 

Puthja e parë

Puthja e parë është ajo që nuk e harroni kurrë, që e mbani mend gjithmonë sepse është një përvojë e re që ju mbush zemrën me emocione. Të bën të ndihesh trim, të bën ndryshe. Por në realitet, puthja e parë nuk është vetëm ajo që ke dhënë për herë të parë në jetën tënde. Puthja e parë është ajo që kur i jep një personi për herë të parë, me të vërtetë ndjen se bota ndalet.

Ju mund të jepni shumë puthje, por kur të ndjeni se ajo puthje ishte vërtet e para që ju bëri të ndiheni më shumë sesa mund ta shpjegoni me fjalë ... atëherë kjo do të jetë puthja juaj e parë. Atëherë mund të vijnë më shumë puthje, po, por gjithmonë do të duhet të gjesh atë puthjen e parë që të bën të ndihesh e veçantë.

tregimet e dashurisë

Këto janë histori dashurie që mund të ndodhin në çdo kohë, kudo… sepse historitë e dashurisë ndodhin, dhe ju thjesht duhet t'i jetoni ato për të ndjerë intensitetin e tyre brenda jush.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.