Urime qesharake per ditelindje

festoni një parti me karta ditëlindje qesharake

Nuk ka asgjë më të rëndësishme sesa ditëlindja e një personi për dy arsye: atë ditë nëna e tij e solli atë në botë me shumë mund dhe dhimbje dhe gjithashtu, sepse është koha që ai person ka qenë në këtë botë duke mbushur zemrat e gëzimit të të gjithë njerëzve që e njohin atë. Ditëlindja duhet të festohet dhe nuk ka mënyrë më të mirë sesa të fillosh duke uruar! Për të mos qenë i mërzitshëm në këtë, është e nevojshme të dini se si të bëni urime për ditëlindjen qesharake, kështu që nuk do të jetë vetëm një tjetër urim!

Me rrjetet sociale është më e lehtë, por gjithashtu mund të biesh në mërzinë ekstreme të urimeve. Ka nga ata që vendosin një 'urim' të thjeshtë në murin e Facebook, Dhe e shprehën sepse Facebook-u u ka kujtuar se është ditëlindja e atij kontakti që ata kanë! Pra, kjo është shumë e ftohtë dhe shumë e largët ... Megjithëse po, duhen disa sekonda për të vendosur 'urime' në murin e dikujt tjetër në ditëlindjen e tij, nëse ai person me të vërtetë ka rëndësi për ju, ideali është ta "përpunoni" një pak me shume.

Mendoni se çfarë do të donit ... apo jo

Ajo që është e qartë është se secili person është një botë dhe ajo që ju pëlqen, nuk ka pse të pëlqejë shokun tuaj, anëtarin e familjes, partnerin, fëmijët ... Ndoshta ju pëlqen kartat virtuale të ditëlindjes me gif ose tinguj, por shoku juaj është më tradicional dhe preferon urimet për ditëlindjen qesharake të jetë personalisht dhe aspak i drejtpërdrejtë.

Merrni kartolina qesharake të ditëlindjes

Pra, për të marrë përshëndetjet qesharake të ditëlindjes, së pari do të duhet të uleni para se të vijë ditëlindja dhe të mendoni se çfarë i pëlqen dhe nuk i pëlqen personit që dëshironi të uroni. Nëse nuk e dini nëse i pëlqen diçka apo jo, kjo është për shkak se ju ndoshta nuk e njihni atë mjaft mirë dhe atëherë do të duhet të mendoni për diçka më të përgjithshme.

Nëse jeni nga rrjetet sociale

Nëse ju pëlqejnë rrjetet sociale, është mirë të përgëzoni në një mënyrë qesharake. Rrjetet sociale na japin mundësinë të urojmë në shumë mënyra të ndryshme, jo vetëm me një 'urim' të thjeshtë. Përveçse keni menduar për një tekst të këndshëm për të uruar të njohurin, mikun, familjarin tuaj ... Ju gjithashtu mund të kërkoni një kartë që është qesharake dhe që mund ta shtoni në mur. Karta mund të jetë statike, domethënë një kartë me një mesazh qesharak brenda ose një kartë lëvizëse si një GiF, e cila është kaq në modë kohët e fundit.

Ka mijëra dhe mijëra karta që mund t'i gjeni në internet të kartave të ditëlindjes për të bërë urime qesharake për ditëlindje. Ajo që ka rëndësi në këtë rast të veçantë është që shoku juaj të buzëqeshë dhe se kur e përgëzoni, ai ndihet mirë.

Këtu  keni disa ide që të mund të shkarkoni urime për ditëlindjen qesharake. Do ta dashuroni! (Dhe gjithashtu mund të dërgoni me mjete të tjera dixhitale si WhatsApp ose email, të shtypni për të bërë kartën tuaj me dorë, etj.)

Nëse ju pëlqen më shumë WhatsApp

Ka nga ata që pëlqejnë të përdorin WhatsApp më shumë sesa rrjetet sociale si Facebook. Moreshtë më personale nëse e bëni atë si një mesazh privat ose 'komiteti i imët' nëse uroni brenda një grupi miqsh të WhatsApp ku edhe djali i ditëlindjes në fjalë është anëtar.

Kartë ditëlindje qesharake për një të rritur

Në WhatsApp mund të vendosni një frazë qesharake si një mesazh privat të shoqëruar nga GiF, t'i dërgoni një kartolinë ditëlindjeje, të regjistroni një audio qesharake për ta uruar ... Apo madje, Ju gjithashtu mund ta përgëzoni atë me një azhurnim të statusit tuaj dhe le ta kuptojë që ky detaj është për të dhe për askënd tjetër ...

Po në lidhje me bërjen e tyre personalisht urime për ditëlindje?

Ka nga ata që janë më tradicionalë dhe preferojnë që urimet qesharake të ditëlindjes të jenë personalisht. Duket se me përdorimin e rrjeteve sociale kemi harruar se sa e rëndësishme është të lidhemi me njëri-tjetrin, drejtpërdrejt! Duket se nëse nuk e përgëzoni veten tuaj përmes WhatsApp ose rrjeteve sociale, nuk është e njëjta gjë ... por është më mirë!

Ka shumë kartolina qesharake të ditëlindjes që do t'ju ndihmojnë të bëni një urim tjetër që shoku juaj do të dojë. Këto urime gjithashtu kanë diçka të veçantë, dhe kjo është që ju mund të shkruani mbi to ... me shkrimin tuaj personal! Edhe pse është e vërtetë që ne jemi gjithnjë e më shumë të mësuar të shkruajmë dixhitalisht, ajo thelb shumë e rëndësishme e të shkruarit me dorë nuk duhet të humbet kurrë. për të përcjellë ndjenjat përmes letrave ... edhe nëse ato janë argëtuese!

Zgjidh një kartë të mirë për ditëlindje

15 ide qesharake për mesazhe për përshëndetje

Më poshtë do të gjeni disa fraza të ideve të mesazheve në mënyrë që urimi juaj të jetë më origjinali:

 1. Jini keq për një ditë të mirë! Të gjitha ëndrrat tuaja mund të bëhen realitet në këtë fazë të re që po filloni.
 2. Ju jeni argëtues dhe i çuditshëm: Nëse ditëlindja juaj është 'është', festa 'po vjen'.
 3. Gëzuar ditëlindjen, por nuk e keni mjaftuar vitin e kaluar?
 4. Në secilën këmbë ose në secilin proshutë, por sa mirë i kemi vitet që kemi dhe që i kemi akoma bashkë. Urime!
 5. Ata thonë se sinqeriteti duhet të mbizotërojë mes miqve. Mos u hidhëroni, por… po plakeni. Mund të keni shumë më shumë, gjysh!
 6. Mos harroni se kur ata ju pyesin sa vjeç jeni, gjithmonë mund të përgjigjeni: "18." Ju me të vërtetë keni përvojë 18… dhe 32. Urime, ju keni mbushur 50 vjeç!
 7. Gëzuar ditëlindjen, por duhet ta dini se mbledhja e viteve është e rëndësishme vetëm nëse jeni një verë ... thjesht bëni shaka! Ju jeni si vera! Çdo vit keni një rezervë më të mirë!
 8. Eshte ditelindja jote? Epo, llamarina dhe bojë dhe gati për aventura!
 9. Në një ditë si sot, nëna juaj, në bashkëpunim me një kompani elektrike, lindi. Shkëlqim!
 10. Nëse nuk ju jap asgjë këtë vit, mos u ofendoni, po kursej për vitin e ardhshëm. Gëzuar ditëlindjen!
 11. Gëzuar ditëlindjen! Ju përgëzoj që jeni kaq të pjekur, kaq të sofistikuar dhe aq të thellë sa u jepni rëndësi gjërave kaq sipërfaqësore dhe materiale material si dhuratat.
 12. Argëtohuni në ditëlindjen tuaj, sepse kurrë më nuk do të jeni kaq i ri. Por ki kujdes, sepse nuk ke qenë kurrë kaq plak! Gëzuar ditëlindjen.
 13. Mos u fsheh! Që të kesh 'taitantos' të përshtatet shumë
 14. Duhet shumë kohë që të rritesh i ri… urime!
 15. Ju nuk keni një ditëlindje, ju keni një përvojë!

Me cilën nga të gjitha këto fraza qëndroni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.