Marrja e vendimeve përballë pasigurisë

vendimmarrja përballë pasigurisë

A është e lehtë të marrësh një vendim në kushte pasigurie? apo kur përballemi me të panjohurën? Pasiguria ofron një mundësi për të ndaluar dhe për të marrë vendime të fuqishme, në këtë mënyrë ju keni më shumë kohë dhe hapësirë ​​për ëndrrat e reja që janë në përputhje me atë që jeni tani.

Ndërsa rrini ulur rehat me pasiguri ju mund të keni më shumë qartësi se si dëshironi të jetë jeta juaj. Kjo është jashtëzakonisht e dobishme, pasi e vërteta e jetës është më e pasigurt sesa e vërtetë.

Shumica prej nesh mendon më e keqja nga e panjohura. Kreativiteti shterohet në një moment pasigurie dhe madje idetë tona të mira janë përjashtuar. Praktikoni relaksimin përmes frymëmarrjes së thellë dhe të ngadaltë.

Vetëvlerësimi ynë mund të ndikohet dhe mund të harrojmë se kemi burime për t'u përballur me këto periudha të pasigurisë.

vendimmarrja përballë pasigurisëNjë vështrim i brendshëm mund ta largojë vëmendjen nga bota kaotike e jashtme. Ne duhet të analizojmë qartë se kush jemi dhe ta bindim veten se mund ta përballojmë stuhinë. Por në një nivel më të thellë, jo përkohësisht.

A mund ta vendosim ritmin e jetës sonë? A e dimë se cili është ritmi ynë natyror? A dimë se si të bëjmë një pauzë, të relaksohemi, apo edhe (guxoj të them) të ndalojmë realitetin?

Dreamndërrimi kur jemi në periudha të pasigurisë jetësore është mënyra e vetme për të ndryshuar jetën tonë. Ne duhet të lidhemi me diçka që duam ose kemi nevojë, diçka që duam vërtet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.