Këto 40 vizatime ngushëlluese do t'ju tregojnë se çfarë është dashuria e vërtetë

Çfarë është dashuria e vërtetë për ju?

A mund ta përkufizoni atë në një imazh? Çfarë të vjen në mendje? A është një film i Hollivudit si Kolosal? Ndoshta është martesa e gjyshërve tuaj 🙂

Dashuria e vërtetë mund të demonstrohet me gjeste të mëdha, të tilla si blerja e një unaze të shkëlqyer për të dashurën tuaj. Megjithatë, Më pëlqen të mendoj se dashuria e vërtetë përbëhet nga gjëra të vogla.

Isshtë një artist Korean me emrin Puuung që ilustron dashurinë bazuar në ndërveprimet që kemi çdo ditë me partnerin tonë.

Çdo imazh që do të shihni më poshtë kap ritualet e përditshme që të gjithë kanë kur ndiejnë dashuri të vërtetë. Përmes këtyre imazheve të thjeshta të jetës së përditshme, Puung është në gjendje të portretizojë rëndësinë e këtyre momenteve personale që ndahen me çiftin.

Siç tha Puuung në Facebook:

“Dashuria vjen në forma që ne lehtë mund t’i anashkalojmë në jetën tonë të përditshme. Prandaj, përpiqem të gjej kuptimin e dashurisë në jetën tonë të përditshme dhe ta kthej atë në një vepër arti.

Këto ilustrime madhështore ndihmojnë për të na kujtuar se dashuria është gjithmonë e bukur dhe përbëhet nga momente emocionale të bujarisë dhe vlerësimit Ato shpesh mund të neglizhohen për shkak të natyrës monotone të jetës së përditshme.

Nëse kjo seri ilustrimesh kap zemrën tuaj, ju mund të shihni më shumë nga puna e Puuung në kjo faqe.

Sipas mendimit tuaj, Cila imazh më poshtë përshkruan dashurinë e vërtetë?

Indeks

1) Dashuria shfaqet kur ata ju sjellin meze të lehtë në këtë mënyrë.

Amor

2) Dashuria është kujdes i ndërsjellë.

dashur dashur

3) Dashuria e vërtetë gëzon kur vijnë datat aq të dashura sa Krishtlindjet.

festimi i Krishtlindjes

4) Dashuri është të kesh dikë që të dëgjojë problemet e tua.

5) Dashuria është të shikosh shfaqjen tënde të preferuar me personin që do.

6) Dashuria shfaqet kur shijoni një bisedë të mirë me partnerin tuaj.

tregoj dashuri

7) Dashuria përbëhet nga gjeste të vogla të përditshme.

8) Dashuria demonstrohet me një përqafim mahnitës, të sinqertë dhe ngushëllues.

9) Dashuria është të shijosh momente të paharruara së bashku.

momente te paharrueshme

10) Dashuri është të qeshësh sinqerisht me personin që do.

qesh bashke dashuri

11) Dashuria është ndarja e akullores (ose ndonjë ushqimi tjetër).

12) Dashuria është blerja së bashku.

13) Dashuria është të këndosh së bashku.

14) Dashuria është të flesh i lumtur me personin që do.

dashuri të flemë së bashku

15) Dashuria është vallëzimi së bashku.

16) Dashuria është duke befasuar personin që e doni me një përqafim.

përqafim

17) Dashuria është të shkojmë së bashku në një bibliotekë.

shko në një bibliotekë

18) Dashuria po e zgjon butësisht partnerin tuaj nga një sy gjumë.

zgjohu gjumë

19) Dashuria është shërbimi i një filxhani kafe për partnerin tuaj.

shërbej kafe

20) Dashuria po kthehet te partneri juaj kur ndiheni të trishtuar.

Resort tek partneri

21) Dashuria është gatimi për personin që e doni.

Gatim për çifte

22) Dashuria është një heshtje e rehatshme.

23) Dashuria është një puthje në ballë.

puthje në ballë

24) Dashuria është vlerësimi i botës me partnerin tuaj.

vlerësoj botën

25) Dashuria është të qeshësh gjatë një vakt.

qesh gjatë darkës

26) Dashuria është të bësh punë të vështira së bashku.

Bëni punë të vështira

27) Dashuria është të bësh rutina së bashku.

bëjmë rutinat së bashku

28) Dashuria po bie në gjumë, së bashku, në divan.

bie në gjumë divan

29) Dashuria është të besosh partnerin tënd.

besim

30) Dashuria po mbështjell partnerin tuaj.

palos një çift

31) Dashuria është të jetosh momente magjike.

Momente magjike

32) Dashuria është të mendosh për partnerin tënd kur je vetëm.

mendoj

33) Dashuria është zgjimi i partnerit tuaj me një përqafim.

zgjojeni me një përqafim

34) Dashuria është të kujtojmë momente të çmuara së bashku.

shikoni fotot së bashku

35) Dashuria po bie në gjumë pranë teje.

bie në gjumë

36) Dashuri është të kesh dikë për të të ngushëlluar.

rehati

37) Dashuria është të jesh krenar për partnerin tënd.

krenaria e çiftit

38) Dashuria po të befason me një puthje.

puthje befasuese

39) Dashuria është duke luajtur së bashku.

luajme se bashku

40) Dashuria është duke befasuar partnerin tuaj.

befasi

Çfarë mendoni për punën e Puuung? A identifikoheni me këto përfaqësime?

Nëse e pëlqeni këtë artikull, merrni parasysh ta ndani atë me ata që janë afër jush. Ju falënderoj shumë për mbështetjen.[shpërndarje mash]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Lovera Cristian Lazaro dijo

  Shumë mirë e kam dashur dhe shumë të përfshira nuk i marr parasysh = (por çdo detaj është shumë i rëndësishëm për mua

 2.   Paul quintero dijo

  Arti / jeta / emocioni i tij është perfekt. Mendja juaj është e privilegjuar. Faleminderit për ndarjen e lirë të saj me botën: kjo tregon cilësinë e misionit tuaj për të rivendosur dashurinë në botë. Paul Quintero- Artist i Zenit