49 fraza që prekin zemrën dhe shpirtin

Fraza që prekin zemrën

Dita e Shën Valentinit është dita e përsosur për të përdorur këto lloj frazash që arrijnë në zemër dhe në shpirt, por nuk ka pse të jetë një datë e treguar për të qenë në gjendje t'i shijoni ato ose t'ua kushtoni atyre që me të vërtetë i meritojnë këto fjalë. Njerëzit janë të talentuar me gjuhë dhe gjuha na lejon t'u japim fuqi fjalëve, një fuqi që përveç transmetimit të mesazheve mund të transmetojë edhe emocione.

Fjalët na bëjnë të ndjehemi kur arrijnë në zemër. Fjalët e bukura na ledhatojnë shpirtin dhe mbeten të gdhendura në kujtesën tonë përgjithmonë. Nëse keni marrë ndonjëherë fraza të këtij lloji, me siguri e dini fuqinë që ata kanë në zemrat e tyre. Ata kanë fuqinë të transmetojnë dashuri, të motivojnë, të promovojnë, të japin ide, të bashkojnë njerëzit ...

Fraza që të prekin zemrën dhe të ledhatojnë shpirtin

Për të gjitha këto, ne duam t'ju japim sot një përmbledhje frazash që do të prekin zemrën tuaj dhe që do t'ju ledhatojnë shpirtin përgjithmonë. Mund t’i ruani, kopjoni ... çfarë të doni, por frazat që ju pëlqejnë më shumë, i ruani në mënyrë që të mund të mbështeteni gjithnjë në to dhe mos t’i harroni, ja kushtoni vetes këto fraza!

Fraza që prekin zemrën

 1. Nuk është pamja juaj e jashtme që duhet ta zbukuroni, por shpirti juaj, duke e zbukuruar atë me vepra të mira.-Klementi i Aleksandrisë.
 2. Një dashuri, një zemër, një fat.-Bob Marley.
 3. Dhe tani, këtu është sekreti im. Një sekret shumë i thjeshtë: vetëm me zemrën tënde mund të shohësh mirë. Thelbësore është e padukshme për sytë.-Antoine de Saint Exupéry.
 4. Nëse i jepni zemrën dikujt dhe ai vdes, a ju marrin zemrën? A e kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj me një vrimë brenda jush që nuk mund të mbushet? -Jodi Picoult.
 5. Shko tani. E ardhmja nuk është e siguruar për askënd.-Wayne W. Dyer.
 6. Kur motivohemi nga qëllime që kanë kuptim të thellë, nga ëndrra të mëdha, nga dashuria e pastër që duhet të shprehet, atëherë ne jemi vërtet të gjallë.-Greg Anderson.
 7. Mos e fito botën dhe humb shpirtin tënd; Urtësia është më e mirë se argjendi ose ari.-Bob Marley.
 8. Një njeri herët a vonë zbulon se ai është kopshtari i shpirtit të tij, drejtori i jetës së tij.-James Allen.
 9. Dashuria është kur shikon në sytë e një personi tjetër dhe sheh zemrën e tij.-Jill Petty.
 10. Filloni ta shihni veten si një shpirt me një trup në vend të një trupi me një shpirt.-Wayne Dyer.
 11. Vetëm personi që rrezikon është me të vërtetë i lirë.-William Arthur Ward.
 12. Jeta është 10% çfarë na ndodh dhe 90% se si reagojmë ndaj saj.-Dennis P. Kimbro.
 13. Gjërat më të mira dhe më të bukura në botë nuk mund të shihen dhe as të preken. Ata duhet të ndihen me zemër.-Helen Keller. Fraza që prekin zemrën
 14. Hapi i parë thelbësor për të marrë atë që dëshironi në jetë është të vendosni se çfarë dëshironi.-Ben Stein.
 15. Vetë shpirti juaj ushqehet kur jeni i mirë; Shkatërrohet kur je mizor.-Mbreti Solomon.
 16. Nëse do të bënim gjithçka që jemi në gjendje të bëjmë, do të habisnim veten.-Thomas Edison.
 17. Kjo është bota juaj. Besoni ose dikush tjetër do ta bëjë.-Gary Lew.
 18. Asgjë nuk mund ta shërojë shpirtin, përveç shqisave, ashtu si asgjë nuk mund të shërojë shqisat, përveç shpirtit.-Oscar Wilde.
 19. Rendrrat janë ilustrime të librit që shpirti juaj po shkruan për veten tuaj.-Marsha Norman.
 20. 20 vjet më vonë do të zhgënjeheni më shumë nga gjërat që nuk keni bërë sesa nga ato që keni bërë. Prandaj, lëshoni ankorimet, lundroni larg portit të sigurt dhe kapni erërat e favorshme në velat tuaja. Eksploroni Tingëllon. Zbuloni.-Mark Twain.
 21. Njerëzit shohin vetëm atë që janë të përgatitur të shohin.-Ralph Waldo Emerson.
 22. Njerëzit do të harrojnë atë që thatë, njerëzit do të harrojnë atë që keni bërë, por njerëzit kurrë nuk do të harrojnë atë që i keni bërë të ndihen.-Maya Angelou.
 23. Besoni në veten tuaj dhe gjithçka që jeni. Jini të vetëdijshëm se ka diçka brenda jush që është më e madhe se çdo pengesë.-Christian D. Larson.
 24. Unë nuk mendoj për të gjitha fatkeqësitë, por për të gjithë bukurinë që mbetet ende.-Anne Frank.
 25. Ndryshimet e mëdha mund të mos ndodhin menjëherë, por me përpjekje edhe e vështirë mund të jetë e thjeshtë.-Bill Blackman.
 26. Një udhëtim prej 1000 kilometrash duhet të fillojë me një hap të thjeshtë.-Lao Tzu.
 27. Vetëm duke shkuar shumë larg mund të zbuloni se sa larg mund të shkojmë.-Jon Dyer.
 28. Në një zemër të mrekullueshme ka vend për gjithçka dhe në një zemër të zbrazët nuk ka vend për asgjë.-Antonio Porchia. Fraza që prekin zemrën
 29. Kur falni, në asnjë mënyrë nuk ndryshoni të kaluarën, por sigurisht ndryshoni të ardhmen.-Bernard Meltzer.
 30. Për të arritur gjëra të mëdha, ne jo vetëm që duhet të veprojmë, por të ëndërrojmë; jo vetëm që planifikojnë, por edhe besojnë.-Anatole France.
 31. Ndonjëherë, kur një person mungon, e gjithë bota duket e shpopulluar.-Lamartine.
 32. Sa më pak të hapni zemrën tuaj, aq më shumë vuan zemra juaj.-Deepak Chopra.
 33. Shkoni me vetëbesim në drejtim të ëndrrave tuaja. Jetoni jetën që keni imagjinuar.-Henry David Thoreau.
 34. Merrni përsipër idenë se duhet të jeni normal. Ju privon nga mundësia për të qenë të jashtëzakonshëm.-Uta Hagen.
 35. Për të arritur në port duhet të lundrojmë, herë me erë në favor dhe herë të tjera kundër. Por ju nuk duhet të devijoni ose të shtriheni në spirancë.-Oliver Wendell Holmes.
 36. Ndonjëherë gëzimi juaj është burimi i buzëqeshjes tuaj, por ndonjëherë buzëqeshja juaj mund të jetë burimi i gëzimit tuaj.-Thich Nhat Hahn.
 37. Ka njerëz që jetojnë në një botë ëndrrash, ka të tjerë që përballen me realitetin dhe ka të tjerë që i bëjnë ëndrrat e tyre të vërteta.-Douglas H. Everett.
 38. Nuk mund ta ndryshoj drejtimin e erës, por mund të rregulloj velat e mia për të arritur destinacionin tim.-Jimmmy Dean.
 39. Të mendosh është e lehtë, të veprosh është e vështirë dhe vënia në veprim e mendimeve është gjëja më e vështirë në botë.-Goethe.
 40. Sot është një ditë e re. Edhe nëse e keni bërë gabim dje, sot mund ta bëni siç duhet.-Dwight Howard.
 41. Lidhja që bashkon familjen tuaj autentike nuk është lidhje gjaku, por lidhje respekti dhe gëzimi reciprok.-Richard Bach.
 42. Suksesi është shuma e përpjekjeve të vogla, të përsëritura ditë pas dite.-Robert Collier.
 43. Midis gjërave të mëdha që nuk mund të bëjmë dhe gjërave të vogla që nuk do të bëjmë, rreziku është se nuk mund të bëjmë asgjë.-Adolph Monod.
 44. Për personin që ka besim, asnjë shpjegim nuk është i nevojshëm. Për personin pa besim, nuk ka asnjë shpjegim të mundshëm.-Shën Thoma Akuini.
 45. Të mos jesh i dashur është një fatkeqësi e thjeshtë. Fatkeqësia e vërtetë është të mos dish të duash.-Albert Camus.
 46. Definitivisht shkoni në drejtim të ëndrrave tuaja. Jetoni jetën që keni imagjinuar të keni.-Henry David Thoreau.
 47. Dashuria është e vetmja forcë e aftë të shndërrojë një armik në një mik.-Martin Luther King, Jr.
 48. Duke mbizotëruar mbi të gjitha pengesat dhe shpërqendrimet, njeriu do të arrijë në mënyrë të patundur qëllimin ose destinacionin e tij të zgjedhur.-Christopher Columbus.
 49. Për ata që guxojnë të ëndërrojnë, ka një botë të tërë për të fituar.-Dhirubhai Ambani.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.