Nisem mogel verjeti reakciji tega nogometaša. To ga časti.

V soboto zvečer je bil v nemški Bundesligi odličen trenutek poštene igre. Zgodilo se je na tekmi med Nurnbergom in Werderjem iz Bremena.

Werder Bremen je v drugem polčasu vodil z 2: 0, ko je Aaron Hunt (igralec Werderja Bremena) prihitel v prostor za goste in se spotaknil. Sodnik Manuel Gräfe je opozoril na enajstmetrovko, ko je razumel, da je prišlo do rušenja in to se je zgodilo. Bila je 74. minuta drugega polčasa:

Če vam je bil ta video všeč, ga delite s prijatelji!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Očitno ni šlo za enajstmetrovko, saj obrambnega igralca Nurnberga ni bilo. Aaron Hunt se je takoj odzval in sodniku povedal, da to ni enajstmetrovka, sodnik pa je svojo odločitev spremenil.

Na žalost ne bomo nikoli izvedeli, ali bi bil odziv Aarona Hunta enak, če bi bil rezultat 0-0.

In to tekmo je že od začetka zaznamovala zdrava volja vseh nogometašev, da pomagajo sodniku. Že v prvih minutah igre Japonci Hiroshi Kiyotake, igralec Nuremberga, je priznal, da se je zadnji dotaknil žoge, ko je sodnik okleval med signaliziranjem strela ali kota.

V vsakem primeru se temu igralcu zahvaljujemo za izjemen trenutek, ki ga je videl na nogometnem igrišču. Zdaj bi lahko drugi igralci opazili in bili tako iskreni kot ta. Nogomet bi zmagal.

V športu za prevarante, v katerem so se številni igralci zapisali v zgodovino zaradi svojih "bazenov", Aaron Hunt je dokazal, da v svetu nogometa še vedno obstajajo gospodje.

Če te častijo po svetu, je enako, kot da si človek, izbran med deset tisoč ».

William Shakespeare (1564-1616) britanski pisatelj.