Нисам могао да верујем у реакцију овог фудбалера. То га части.

У суботу увече у немачкој Бундеслиги био је одличан тренутак фер-плеја. То се догодило у мечу Нирнберга и Вердера.

Вердер Бремен је водио са 2: 0 у другом полувремену, када је Аарон Хунт (играч Вердер Бремена) улетео у подручје гостију и посрнуо. Судија Мануел Графе је истакао казну због разумевања да је дошло до рушења и да се то догодило. Био је 74. минут другог полувремена:

Ако вам се свидео овај видео, поделите га са пријатељима!
[социал4и сизе = »ларге» алигн = »алигн-лефт»]

Очигледно није био једанаестерац, јер није било контакта са дефанзивцем Нирнберга. Аарон Хунт је одмах реаговао рекавши судији да то није пенал и судија је преиначио своју одлуку.

Нажалост, никада нећемо сазнати да ли би реакција Аарона Хунта била иста да је резултат био 0-0.

И ову утакмицу је од почетка обележила здрава воља свих фудбалера да помогну судији. Већ у првим минутима игре Јапанци Хиросхи Кииотаке из Нирнберга је признао да је последњи додирнуо лопту када се судија колебао између сигнала за ударац из гола или из корнера.

У сваком случају, овом играчу треба захвалити на изванредном тренутку који је видео на фудбалском терену. Сада би остали играчи могли да примете и буду искрени као овај. Фудбал би победио.

У спорту за преваранте, у којем су многи играчи ушли у историју због својих „базена“, Аарон Хунт је доказао да још увек постоје господа у свету фудбала.

Бити почаствован како свет иде, једнако је човеку изабраном између десет хиљада ».

Виллиам Схакеспеаре (1564-1616) британски писац.