Nie mogłem uwierzyć w reakcję tego piłkarza. To go honoruje.

Sobotni wieczór to wspaniały moment fair play w niemieckiej Bundeslidze. Stało się to w meczu Nurnberg z Werder Brema.

Werder Brema prowadził 2: 0 w drugiej połowie, kiedy Aaron Hunt (zawodnik Werderu Brema) wpadł w pole gości i potknął się. Sędzia Manuel Gräfe zasygnalizował karę, gdy zrozumiał, że doszło do wyburzenia i tak się stało. To była 74. minuta drugiej połowy:

Jeśli podobał Ci się ten film, udostępnij go znajomym!
[social4i size = »large» align = »align-left»]

Oczywiście nie była to kara, ponieważ obrońca z Norymbergi nie miał kontaktu. Aaron Hunt natychmiast zareagował, mówiąc sędziemu, że to nie była kara, a sędzia zmienił swoją decyzję.

Niestety, nigdy nie dowiemy się, czy reakcja Aarona Hunta byłaby taka sama, gdyby wynik był 0: 0.

A ten mecz od początku był naznaczony zdrową wolą wszystkich piłkarzy, aby pomóc sędziemu. Już w pierwszych minutach gry Japończycy Hiroshi Kiyotake z Nuremberg przyznał, że był ostatnim, który dotknął piłki, gdy sędzia wahał się między zasygnalizowaniem rzutu na bramkę a rzutem rożnym.

W każdym razie należy podziękować temu zawodnikowi za niezwykłą chwilę, którą zobaczył na boisku piłkarskim. Inni gracze mogą to zauważyć i być tak samo uczciwi jak ten. Piłka nożna wygrałaby.

W sporcie dla oszustów, w którym wielu graczy przeszło do historii dzięki swoim `` basenom '', Aaron Hunt udowodnił, że w świecie piłki nożnej wciąż są dżentelmeni.

Szczerze mówiąc, jak świat idzie, jest równoznaczne z byciem człowiekiem wybranym spośród dziesięciu tysięcy ».

William Shakespeare (1564-1616) brytyjski pisarz.