16 Gjërat që bëra në 2.010

1) Unë zyrtarizoj ndarjen time.

Për gjërat në jetë unë ndahem nga gruaja ime. Sidoqoftë, është një ndarje teorike sepse në realitet ne e shohim njëri-tjetrin praktikisht çdo ditë, shkojmë kudo bashkë, etj. Kemi 2 fëmijë që na bashkojnë shumë

2) Unë u pranova në spital për 23 ditë.

Ishte një përvojë e keqe sepse kur hyn pa e ditur se çfarë ke një hidhërim i shtohet procesit. Koha kalonte ngadalë dhe sëmundjet po shtoheshin. Sidoqoftë, më në fund dola. Nuk u shërova plotësisht, por vetëm me një qëllim: të kujdesem më mirë për shëndetin tim (më shumë nëse është e mundur).

3) Këto 2 përvoja të para më bëjnë më të fortë psikologjikisht.

Larg nga shembja, ato më bëjnë të ndihem e pacenueshme. Shumë gjëra të këqija më kanë ndodhur vitet e fundit dhe unë jam akoma këtu. Me shumë dëshirë për të jetuar, mësuar, luftuar dhe parë fëmijët e mi të rriten. A arrihet diçka duke ju prishur? Opsioni i vetëm është të lëvizni tutje.

4) Unë përfshij shëtitjet e mëdha ditore në rutinën time.

Meqenëse nuk mund të bëj sport për shkak të kufizimeve të mia fizike, vendos të ec 4 orë në ditë, për sa kohë që fëmijët e mi më lejojnë 🙂 Kanë mbetur edhe disa vjet para se të durojnë këto shëtitje. Unë do të pres me durim pasi ato do të jenë kompania më e mirë që mund të kem.

5) Më 27 Mars lindi ky blog.

Me synimin për tu përmirësuar si person dhe për të ndihmuar veten pas ngjarjeve të panumërta të pafat në jetën time, ky blog lindi në 27 Mars. Unë kam ruajtur shkallën e botimit: të paktën një postim në ditë.

6) Unë heq dorë nga një burim i vogël i të ardhurave.

Për disa muaj i jam përkushtuar vetes për të bërë video promovuese për faqet e internetit që janë postuar në YouTube. Sidoqoftë, u desh një kohë e gjatë për të kërkuar klientë: nganjëherë humba 2 orë të kohës dhe nuk gjeta ndonjë uebfaqe të interesuar për shërbimet e mia. Nuk mund të harxhoja 2 orë në ditë të jetës time në diçka kaq të pafrytshme.

7) Unë krijoj Blogun tim të 2-të.

Më 22 gusht krijoj Blogun tim të 2-të. Arrini 4 kopertina në Menéame me këtë blog.

8) zbuloj Ivoox.

Një faqe në internet me mijëra audiot: podcast, libra audio dhe programe radio. Mund t'i shkarkoni në kompjuterin tuaj dhe t'i dëgjoni kur të doni. Ky zbulim më shtyn të bëj hapin tjetër:

9) Blej një MP4.

Në mënyrë që të dëgjoj librat audio gjatë ecjes, unë blej një MP4. Unë tashmë kam dëgjuar të gjitha librat audio që shfaqen në listën time të Librat e Ndihmës së Vetë. Falë këtij MP4 kam pasur udhëtime në të cilat kam vdekur nga të qeshurat duke dëgjuar Gravina82.

10) Zbuloj Àlex Rovira.

Ky njeri, katalanisht për të qenë i saktë, është një nga njerëzit që vendosa të vazhdoj në jetën time. Unë u magjepsa nga libri i tij audio: Busulla e brendshme. Unë ndaj vizionin e tij të jetës, ai ka një fjalim të shkëlqyeshëm në publik dhe ai përcjell ide shumë lehtë.

11) Unë arrij të jem i pari në Google me fjalët Zhvillim personal.

Tani jam në pozitën e tretë, konkurrimi me videot në YouTube është i vështirë. Unë po përpiqem gjithashtu të pozicionoj këtë përmbledhje të Librave të Ndihmës së Vetë-Ndihmës (nëse e lidhni me mua nga blogu juaj do ta vlerësoja

12) Unë jam dëshmitar se si blogu im arrin 700 vizita në ditë.

Ky blog është rritur pak nga pak. Lënda që kam në pritje është besnikëria e vizitave. Shumë prej jush hyjnë dhe pastaj largohen dhe nuk kthehen më. Do të gjej një mënyrë për të të kapur

13) Po mbush 35 vjeç.

Unë do të rrëfej një sekret: Unë kam qenë gjithmonë shumë i panjohur, por ajo që unë do t'ju them është për t’u shënuar. Unë kam kaluar gjithë vitin duke besuar se isha 35 vjeç. Sa herë që më pyetnin se cila ishte mosha ime, unë gjithmonë u përgjigja: 35 vjet. Mendova se do të isha 36 vjeç (derisa bëra matematikën

14) Unë bëhem "mësues", si dhe baba.

Fëmijët e mi janë në klasën e 2-të, kështu që ata tashmë kanë filluar me drejtshkrim dhe njohuri të tjera zyrtare. Sa herë që bien në duart e mia, një shi patate të skuqura bien mbi ta në mënyrë që të mund të dominojnë drejtshkrimet. Unë gjithashtu kërkoj për faqe arsimore dhe argëtuese për fëmijë. Unë e rekomandoj këtë: http://www.poissonrouge.com/

15) Unë lidhem me «El Cartel de los Sapos».

Shtë një telenovelë kolumbiane për botën e trafikut të drogës frymëzuar nga ngjarje të vërteta. Unë tashmë jam në sezonin e dytë që mund ta shihni këtu:
Nuk është një serial shumë didaktik për tu thënë por mua gjithmonë më ka tërhequr ky lloj filmash mafiozë: $

16) Çdo ditë që kalon unë dashurohem më shumë me fëmijët e mi.

A do të ketë dashuri një kapak? Ata janë 4 vjeç dhe unë jam duke ndjekur herën e tyre të parë që ata shkruajnë emrin e tyre, notin e tyre të parë në pishinë pa pranga, shprehjet e tyre të të rriturve që janë kaq qesharake për mua things Gjëra të pafund që e bëjnë fëmijën gjënë më të mrekullueshme në këtë botë .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Porfilia Mercedes Montero dijo

  Ju faleminderit për faqen, më ndihmon shumë. Dëgjoj disa libra në faqen tuaj çdo ditë, kjo më bën të reagoj shumë "Kush më ka vjedhur djathin", nuk e di vërtet pse, por ka një logjikë që nuk mund të mos pranoj. Faleminderit!!!!

  1.    Daniel murillo dijo

   Faleminderit, jam i lumtur që të pëlqen faqja ime dhe që kërkon kohë të më thuash.

  2.    Jasmine murga dijo

   Më vjen mirë që Porfilia ju ndihmon. Faleminderit që na ndiqni

   Të fala,

   ekipi i Burimeve të Vetë Ndihmës

 2.   Porfilia Mercedes Montero dijo

  Ju faleminderit për faqen, më ndihmon shumë. Dëgjoj disa libra në faqen tuaj çdo ditë, kjo më bën të reagoj shumë "Kush më ka vjedhur djathin", nuk e di vërtet pse, por ka një logjikë që nuk mund të mos pranoj. Faleminderit!!!!

 3.   Galisha vera dijo

  E shkëlqyeshme, faqe ... E gjeta atë falë përtacisë dhe gjithashtu për faktin se kaloj probleme të caktuara, por pa dyshim që e doja ... Urime që ky projekt vazhdoi ...

  1.    Daniel murillo dijo

   Faleminderit Galisha për komentin tuaj

bool (e vërtetë)