22 librat më të mirë të vetë-ndihmës dhe vetë-përmirësimit

Përshëndetje, gjëja e parë që ju përgëzoj për hyrjen në këtë artikull në të cilin do të gjeni 17 libra audio falas për të dëgjuar në internet, 7 komente dhe 6 artikuj nga libra të vetë-ndihmës.

Ju jeni një person që përpiqeni të përmirësoni, kapërceni frikën dhe ankthin tuaj dhe të rrisni cilësinë e jetës suaj. Ju nuk jeni nga ata njerëz që qëndrojnë të ankoruar dhe nuk dinë në cilën rrugë të shkojnë.

Jeta është një proces i të mësuarit dhe librat janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të shkuar në rrugën e të mësuarit. vetëpërmirësimi dhe zhvillimi dhe kontrolli emocional. Mirëseardhja ime më e ngrohtë RecursosdeAutoayuda.com, një blog në të cilin përveç librave që do t'ju tregoj më poshtë, ju keni qindra artikuj dhe video që ju siguroj se do t'i frymëzoni, do t'ju ndihmojnë në rritjen tuaj personale dhe, ndonjëherë, do t'ju ndihmojnë të ripërcaktoni jetën tuaj.

Në listën që do të shihni më poshtë ka një përmbledhje të librave më të mirë të vetë-ndihmës. Disa janë më aktuale se të tjerët, disa më pëlqejnë më shumë se të tjerët. Në çdo rast, unë ju ftoj t'i lexoni ose t'i dëgjoni, pasi një libër gjithmonë do t'ju ofrojë pikëpamje të reja për jetën.

Lista e librave më të rekomanduar për vetë-ndihmë.

Lista përbëhet nga:

 1. 17 libra audio çfarë mund të dëgjoni Online plotësisht falas.
 2. 8 komente librash më aktuale dhe më e rëndësishme.
 3. Artikuj 6 ata kanë një lidhje të vetme të përbashkët: zhvillimin personal.

Sidoqoftë, ato janë tituj thelbësorë për këdo që dëshiron të përmirësohet si një qenie njerëzore dhe për të arritur sukses në të gjitha aspektet e jetës së tij.

Në këto lista janë libra më të shitur për zhvillimin personal që do të thotë se ato miratohen nga publiku për cilësinë e tyre të lartë. Shumë prej tyre janë rekomandohet nga psikologët më prestigjioz sepse ato zgjerojnë vizionin e pacientëve të tyre në një aspekt të veçantë dhe i ndihmojnë ata të forcojnë vetëvlerësimin ose të kapërcejnë depresionin. Unë mendoj se ato janë tituj thelbësorë për këdo që kërkon të përmirësohet ose një fjalë inkurajimi.

Audiobooks

 • "Njeriu që mbolli pemë". Një libër i bukur alegorik që na tregon se si puna metodike e një burri mund të çojë në diçka të mrekullueshme.
 • "Ndërto ëndrrën tënde". Një libër në të cilin autori na ofron pyetje të rëndësishme dhe përgjigje motivuese. Një libër shumë i përshtatshëm për të gjithë ata që duan të arrijnë qëllime të mëdha.
 • "Shitësi më i madh në botë". Një nga librat më të mirë për zhvillimin personal në të cilin na është dhënë, si një roman, një seri udhëzimesh për të pasur sukses në jetë.
 • "Paç fat". Ky është një nga librat dhe autorët e mi të preferuar. Një nga librat më të mirë për t'ju bindur se fati si i tillë nuk ekziston, ju duhet të punoni për të. Një përrallë e hollë.
 • "Alkimisti". Një tjetër nga klasikët e mëdhenj të këtij lloji të letërsisë. Ne e shoqërojmë protagonistin e saj në një udhëtim transformues në kërkim të thesarit.
 • «Busulla e brendshme». Përmes një serie letrash që një punonjës i shkruan shefit të tij, Álex Rovira na tregon gjërat që ia vlejnë në jetë.
 • "Murgu që shiti Ferrarin e tij". Ai na tregon një fabul në të cilën një avokat i suksesshëm pëson një sulm në zemër që e bën atë të rimendojë jetën e tij.
 • "101 mënyra për të transformuar jetën tuaj". Wayne Dyer na jep këtë libër audio që mund të ndryshojë jetën tuaj.
 • "Më lejoni t'ju them". Një djalë i ri që kërkon përgjigje për pyetjet më thelbësore të jetës së tij përfundon duke biseduar me "El gordo", një psikanalist që fillon t'i tregojë atij një seri historish që shërbejnë për të reflektuar dhe nxjerrë përfundime.
 • "Babai i pasur babai i varfër". Robert Kiyosaki e shkroi këtë histori për të na bërë të kuptojmë se si funksionon bota e financave dhe për të aspiruar për të arritur pavarësinë financiare.
 • "Zonat tuaja të gabuara". Ky është një libër i domosdoshëm për bibliotekën tuaj personale. Wayne Dyer rishikon ato aspekte që na mbajnë larg lumturisë, siç është faji.
 • "Ju lutem jini të lumtur". Një libër që na mëson të jemi të lumtur pavarësisht nga vështirësitë që hasim në jetë.
 • «5 personat që do të takoni në parajsë». Një libër në të cilin protagonisti i tij vdes dhe takon 5 personat që kanë ndikuar më shumë në jetën e tij në parajsë, edhe pse ai mund të mos ketë qenë në dijeni të tij.
 • 7 ligjet shpirtërore të suksesit. Miliona njerëz në të gjithë botën e kanë lexuar këtë libër për të zbuluar çelësat për të gjetur sukses në jetë.
 • "Shtegu i Magjistarit" nga Deepak Chopra. Një libër shumë shpirtëror për t’u përpjekur të kuptojmë jetën përmes një serie mësimesh që na jep libri.
 • "Princi i Vogël" nga Antoine de Saint-Exupéry. Ky libër është i hollë, shumë i rekomanduar për të dy fëmijët dhe të rriturit.

Shqyrtime

Artikuj

Mbaj mend gjëja më e rëndësishme është se si ndiheni dhe nga atje, fillo të ecësh. Këta libra do t'ju ndihmojnë të merrni vendime jetësore, por gjithmonë të drejtoheni nga këndvështrimi juaj, jo nga ato që shihni të shkruara. Shumë nga këshillat që gjeni në këto libra mund të mos ju përshtaten. Keni kriteret tuaja dhe përshtatini ato me rrethanat tuaja personale.

Edhe një herë, ju përgëzoj. Ju jeni një person që kërkoni të përmirësoheni dhe të mos mbeteni të ankoruar në jetë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   lygia dijo

  Më pëlqen shumë kjo faqe

 2.   Yaneth Vivas Gonzalez imazhi i mbajtësit të vendit dijo

  chevere librat audio.

 3.   Lupita ruiz dijo

  shans shumë i mirë për t'i marrë ato

 4.   Shelly Hari Salinas Soto dijo

  Libra audio shumë të mirë =)

 5.   Shelly Hari Salinas Soto dijo

  Libra audio shumë të mirë =)

 6.   Charles Camillo dijo

  Unë e rekomandoj atë faqe shumë të mirë

 7.   Isabel sanchez vergara dijo

  KAM PROBLEM ME KESTO LIBRA VET-Ndihmuese, Pëlqej t’i Lexoj, dhe Ndihem Shumë Mirë kur Duhet T’i Aplikoj Kur E Shoh Të Duhet, Problemi ,shtë, Që Unë Kurrë Nuk Mbaroj T’I LEXO T WH TJER ONEN NJ,, I GJITHMON Q STNDRONI AKTUALI N A NJ AR ARTIKULL T S VET !!!M !!! Në këtë moment unë jam i bllokuar në prezantimin e librit emocional për të ushqyerit që unë kam qenë pothuajse dy muaj në të! A mund të më ndihmoni të mësojnë për të hequr dhe të jenë në gjendje të përparojnë në leximin? JU LUTEM !!!

  1.    Efikasiteti i Madridit dijo

   Pak para se të “mbërtheni” do të gjeni një fjalë kuptimin e së cilës nuk e kuptoni. Kjo zakonisht ndodh kur nuk e dimë kuptimin e një fjale. Veryshtë shumë e dobishme që fjalorin ta keni gjithmonë pranë. Do të shihni se si ju ndihmon.

  2.    Gabriela elizabeth fernandez dijo

   shiko isabel Unë mendoj nga përvoja ime se kjo ka të bëjë me predispozicionin që duhet të lexosh dhe me momentin që po kalon. Unë e kaloj me librin sekretin se kur e lexoj herën e parë që anashkalova faqet. Disa lexojnë ato më lart. dhe të tjerët thjesht nuk i kuptova. Dhe kur e lexova herën e dytë kuptova se çfarë më kishte ndodhur më parë. Ishte se nuk ishte koha që unë ta lexoja dhe ta kuptoja. Kështu që këtë herë të dytë Unë mund të shihja, kuptoja dhe zbatoja ato që kisha anashkaluar më parë. Besoj se leximi i disa librave është në momentin që duhet të jenë dhe për diçka që ata na prekin më shumë në një kohë sesa në një tjetër.

  3.    Daniel Vergara Pelaez dijo

   Mund të rekomandoj një libër vetë-ndihmës për këtë ... hahaha Shaka!

  4.    Isabel sanchez vergara dijo

   Gabriela Elizabeth Fernandez Faleminderit shumë Gabriela, unë do të analizoj veten time, mendoj se keni absolutisht të drejtë, përsëri faleminderit që ndanë përvojën tuaj me mua, ju jeni shumë bujar !!!

  5.    Enrique Yanez-Ramirez dijo

   Përshëndetje, emri im është Enrique, gjëja më e mirë që mund të bësh për të kuptuar një libër të ndihmës vetjake, duhet të kesh parasysh se ekziston një zot dhe nëse besimi ynë është si madhësia e një fara sinapi, pak nga pak do ta dini më shumë në lidhje me të dhe do të shihni se jeta është aq e bukur sa dëshironi ta shihni.

  6.    Charles Benitez Ovelar dijo

   Isabel, mendoj se duhet të gjesh një mënyrë për të zgjuar interesin për ta bërë atë, e aftë të jetë pasojë e mungesës së paqes dhe qetësisë të cilën mund ta kapërcesh duke kërkuar ta pasurosh më parë me fjalën e Zotit, pastaj kërkoji Zotit që t'ju ndriçojë me hirin dhe Shpirtin e tij të Shenjtë. Asshtë sikur bateria e makinës tuaj të ketë vdekur dhe duhet ta karikoni ngadalë për ta ringjallur ...

  7.    William Gutierrez dijo

   Epo, Isabel, unë do të rekomandoj një libër të mirë për ju: Autoboicot, ka të bëjë me mënyrën se si vendosni mure dhe pengesa për t'ju mbajtur të mos ecni përpara. Ju vetëkufizoheni në mënyrë që të mos kapërceni veten dhe kjo është pikërisht ajo që ju ndodh: Filloni të shihni se cilët janë ato mure që po ndërtoni vetë dhe si mund t'i shembni në mënyrë që të mund të ecni përpara. Vetëm një këshillë: Për të përmirësuar veten, duhet të keni një dozë të shkëlqyer përulësie, bekime Isabel dhe të gjitha përpjekjet tuaja. do ta besh.

  8.    Braulio Jose Garcia Pena dijo

   Një nga librat që më pëlqen më shumë është kalorësi me forca të blinduara të ndryshkur dhe candida erendida, jua rekomandoj

  9.    Dolores Ceña Murga dijo

   Unë ju rekomandoj që të filloni të vogla dhe të bëni pushime ndërsa lexoni për të krijuar gradualisht zakon, teknika e bërjes së përmbledhjeve është gjithashtu e mirë

 8.   Juan jose lopez garcia dijo

  Ata më aludojnë shumë, librat audio janë shumë të mirë, falë atyre që krijuan këtë faqe, njerëzit do të kenë nevojë për to më shumë sesa mendojnë, në Spanjë njerëzit po tregojnë veten e tyre dhe me hir ka tashmë më shumë se 2700 persona që kanë kryer vetëvrasje atje duke dëgjuar këtyre librave audio nuk do të kishte ndodhur.

 9.   Juan jose lopez garcia dijo

  Vendosni më shumë, ju lutem, njerëzimi ka nevojë për ta sepse do të skllavërohet, ato janë shumë të nevojshme, faleminderit.

 10.   Daniel dijo

  Librat e ndihmës vetjake dhe mesazhet që ata përcjellin jo vetëm që NUK JANEL TP NDIHM, por gjithashtu mund të dëmtojnë lexuesin.
  Jo vetëm sepse ata kanë një frymë "egoiste", "narciziste" dhe "mezquino", e cila nuk kontribuon në marrëdhëniet me njerëzit, por edhe sepse ato mund të shkaktojnë një krizë identiteti për ata që i lexojnë ato.

  1.    Cori dijo

   Daniel, mendoj se duhet t’i lexoni të gjithë përsëri me ndërgjegje dhe jo vetëm të shihni shkronjat të kërcejnë para syve tuaj.

  2.    Daniela dijo

   Unë besoj në mendimin tim shumë të përulur se, kjo i ndihmon ata që duan të ndihmojnë veten e tyre dhe, nëse ju flisni për veten tuaj dhe unë nuk ju ndihmoj, dhe përkundrazi kjo ju hutoi, jini më të perceptuar ndaj asaj që po jetoni, dëgjoni ose leximi
   Nëse nuk është kështu, ajo që mund të kishte ndodhur ishte që unë u ndryshova në një person të afërt me ju dhe ju nuk mund të kontrollonit ose dominonit dhe nuk ju pëlqeu rezultati ... Dhe më lejoni t'ju them se kjo nuk është e shëndetshme. .. shpresojmë që deri tani të keni një mentalitet tjetër rreth atyre librave. Namaste - ??

 11.   Sara dijo

  Përshëndetje

  Një përshëndetje e madhe, kjo faqe është e shkëlqyeshme, në veçanti diçka që gjithmonë më ka ndihmuar të shkoj përpara, të rrezikoj të bëj gjëra që kurrë nuk kam imagjinuar t'i bëj, është pikërisht leximi, dhe dëgjimi i këtyre librave të bukur, veçanërisht për të jetuar duke parë të bukurën e jetë, për t’i mësuar vajzat e mia se nuk ka asgjë më të mirë se kjo jetë që kemi, thjesht duhet të mësojmë ta jetojmë, prandaj urime të gjithë shkrimtarëve që na japin mundësinë të dëgjojmë mesazhet e tyre të vlefshme. Faleminderit.

 12.   Georgina dijo

  Pershendetje Daniel,

  Unë sinqerisht ju përgëzoj për punën e shkëlqyer që keni bërë, është me të vërtetë e pabesueshme dhe është shumë e dokumentuar. Unë nuk do të jem në gjendje t'ju falënderoj mjaft për ndihmën e madhe që do të thotë kjo për shumë njerëz, duke qenë një sfidë e përmirësimit personal për ju dhe duke pasur parasysh situatën tuaj personale. Urimet e mia të sinqerta.

  Një përqafim i madh, përshëndetje, kujdesuni për veten dhe një fundjavë shumë të mirë me të dashurit tuaj !!

  Georgina

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit Georgina për këtë koment. Një nga më të mirat që kam qenë në gjendje të lexoj.

   Gracias Mil.

   1.    Mrekulli35 dijo

    Faleminderit. Më në fund gjeta diçka shumë të dobishme në internet. Përshëndetje, Milagritos35

    1.    terezita dijo

     kjo është ajo që po kërkoja !!! Do t’i lexoj të gjitha, faleminderit Daniel !!!

 13.   Charles Benitez Ovelar dijo

  Këta libra janë shumë të mirë, por ato ndihmojnë vetëm në një moment të caktuar të jetës sonë, ato përdoren për menaxhim personal, ato janë zgjidhje "si patch" sepse kur dikush dëshiron të zgjidhë problemet e tyre në mënyrë të përhershme dhe plotësisht, është duke iu drejtuar ilaçi më i mirë dhe mjeku më i mirë. i universit kush është Jezusi ...

 14.   Christian fernando mendoza dijo

  Madhe

 15.   spirancë dijo

  Shkëlqyeshëm nga të gjitha prezantimet, unë ngre shqetësimin për dy tituj të shkëlqyeshëm nëse mund t'i ngarkoni ato këndshëm, titujt janë:
  kalorës në forca të blinduara të ndryshkur, bërë mirë, djalli në shishe, ata të gjithë kanë pasuri të madhe, faleminderit.

 16.   hitalo rossell ayala dijo

  Përshëndetje Daniel emri im është Hitalo Roossell Ayala dhe unë jam nga Santa Cruz de la Sierra Bolivia Unë ju përgëzoj për punën e shkëlqyer që po bëni Unë jam vërtet i kënaqur të di se ka njerëz si ju që interesohen për pasurinë e shpirtit që jam duke u përpjekur për lirinë time financiare dhe kam lexuar të gjithë librat e Robert Kiyosaky si dhe libra të tjerë të përmirësimit dhe sot kur shikoj punën tënde kuptoj pa e ditur që je një person i shkëlqyer shumë urime dhe vazhdoj

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit shumë për fjalët tuaja Hitalo, ato më inkurajojnë të vazhdoj me blogun.

   Të fala.

 17.   Valeria dijo

  Faleminderit Daniel, çfarë tjetër të them? Unë hyj në faqe për të dëgjuar audibles çdo ditë! Shumë mirë të gjitha, është një kontribut i paçmuar, është mirë që ka njerëz si këta autorë dhe si ju që i përhapni!
  Le të ju shoqërojë gjithmonë ky qëndrim dhe aftësi për të ndarë, siç thotë Alex Rovira në librin e tij: ajo që i jepni vetes do të bëhet pasuria juaj, dhe ju keni dhënë shumë me këtë blog.

  Nje perqafim.

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit Valeria, një kënaqësi për të lexuar komente si tuajat

 18.   Karlos Pinto dijo

  LIBRAT M M VET-NDIHM, GJENEROJN OP KUNDRSHTARN, MORE SHUMX ANXHETI, NERVESHMRIN,, MIR Depresive. VET ONM T ON SHERBUARIT NGA LIBRAT P FORR MBIKCQYRJEN JAN THE AUTORST, BOTUESIT, DHE BIBLIOTEKAT P FORR FITIMET Q THE GENERATOJN.

 19.   Anthony dijo

  Urimet e mia të sinqerta për punën tuaj, Daniel. Në rast se dikush mund të ndihmojë, e lejoj veten të rekomandoj të gjithëve një libër që kam lexuar jo shumë kohë më parë dhe që titullohet "Përtej stresit" nga Tomás García Castro. Shtë një ese roman, e lehtë për t’u lexuar dhe shumë interesante për menaxhimin e stresit dhe vetë-përmirësimin. Përveç kësaj, kjo ju bën të reflektoni në një mënyrë të habitshme.

  1.    SP dijo

   Kam lexuar edhe Përtej Stresit, dhe jam dakord me cilësinë e tij. Shtë një libër i shkëlqyeshëm, i ndryshëm dhe, mbi të gjitha, shumë i dobishëm për sa i përket përmirësimit. Unë ua rekomandoj të gjithëve.

 20.   david dijo

  hello,

  E vërteta është se është një koleksion i shkëlqyeshëm.
  Faleminderit shumë për informacionin.

 21.   Fabio Leonardo Porras Alarcon dijo

  Faleminderit Unë do të doja të dëgjoja më shumë nga Og Mandino që Zoti Jehova do t'ju shpërblejë për kokrrën tuaj të rërës
  Ndihmoni për të mbajtur qetësinë në një botë me kaq shumë telashe dhe falënderime të reja Daniel

 22.   Zarathustra dijo

  Hello!
  Unë do të doja të ndaja me ju sa vijon:
  inteligjenca shpirtërore Dan milan ... Pasi kam lexuar shumë prej këtyre librave, e di që do t'ju pëlqejë kjo ... Kini kujdes të mos ngatërroheni me inteligjencën emocionale (mua më pëlqen kjo më pak) sepse ato duken vetëm si në titull.
  Një përshëndetje e përzemërt dhe faleminderit për ndarjen.

 23.   leonardo dijo

  dëgjoni cili do të ishte libri që mendoni se është më i përshtatshmi për të lexuar

  1.    Dolores Ceña Murga dijo

   Përshëndetje Leonardo, personalisht, "Alkimisti" më duket një nga librat më të rekomanduar.
   regards

 24.   Rose Contreras dijo

  Katalogu është shumë i mirë. Urime dhe faleminderit krijuesit të saj. Dua të komentoj se personalisht më ndihmoi shumë «Prometeu i lidhur keq!», I cili, megjithëse është një roman, letërsi rekreative, jep mjete për të përballuar problemet tona ... Faleminderit përsëri ...

 25.   Raul S Castillo dijo

  Përshëndetje, sapo lexova komentet ku shoh që kjo faqe është shumë interesante, por do të doja të dija si të merrja librat audio.

 26.   albert bukur dijo

  Përshëndetje miq, a mund të më ndihmoni të gjej titullin dhe autorin e këtij libri? Unë vetëm i kam këto të dhëna. Autori studioi tre drejtime në MIT, (Instituti i Teknologjisë së Masaçusetsit) Unë mendoj se psikologjia dhe dy inxhinieria dhe shkroi një libër spektakolar, rreth diçkaje si një metodë e pagabueshme se si ta bësh dikë të fitojë 50 mijë dollarë apo diçka kaq , faleminderit për ndihmën tuaj

 27.   Jorge dijo

  Dikush e njeh librin «Fortifikoni njeriun e brendshëm në ju» .. ?? .. emri i autorit është Jean Cadillac

 28.   Libra të vetë-ndihmës dijo

  Unë rekomandoj Traktatin e Medlchisedec - Alain Houel, Fuqia e Nënvetëdijes - Joseph Murphy dhe 7 Ligjet Shpirtërore të Suksesit - Deepak Chopra

 29.   Andreina seprum dijo

  Shumë mirë të gjithë, në një moment kemi nevojë për ndihmë, aktualisht ju rekomandoj "Kam ngrënë një pëllumb" nga Linda Palomar, një pamflet qesharak për fuqinë e brendshme dhe si ta pushtoni atë pa shumë pengesa. (Në Amazon)

 30.   AFT dijo

  Personalisht, unë rekomandoj të lexoni një libër të quajtur "Përtej Stresit", nga Tomás García Castro. Shtë një roman që përveç argëtimit me një komplot policie, ofron këshilla të panumërta për të parandaluar dhe menaxhuar stresin, madje edhe për ta përdorur atë në një mënyrë pozitive. Reallyshtë me të vërtetë shumë interesante, dhe FALAS. Mund të shkarkohet në internet pa problem.

  1.    THERESA WILLIAMS dijo

   Përshëndetje, unë jam Theresa Williams. Pasi isha në lidhje me Anderson për vite me radhë, ai u nda me mua, unë bëra më të mirën time për ta rikthyer atë, por gjithçka ishte e kotë, unë doja që ai të kthehej aq shumë për shkak të dashurisë që unë kam për të, unë iu luta me gjithçka, bëra premtime por ai nuk pranoi. I shpjegova problemin tim shoqes time dhe ajo më sugjeroi që unë më mirë të kontaktoja një magjistar që mund të më ndihmonte të bëja një magji për ta sjellë përsëri, por unë jam djali që kurrë nuk besova në magji, nuk kisha zgjidhje tjetër veçse të provoja magjistari dhe më tha se nuk kishte asnjë problem që gjithçka do të ishte mirë brenda tre ditësh, që ish-i im do të kthehej tek unë brenda tre ditësh, do të hidhte magji dhe çuditërisht në ditën e dytë, ishte rreth orës 4:XNUMX. Ish-i im më thirri, unë isha aq i befasuar, iu përgjigja thirrjes dhe gjithçka që ai tha ishte se i vinte shumë keq për gjithçka që ndodhi sa që ai donte që unë të kthehesha tek ai, sa ai më do aq shumë. Ai ishte aq i lumtur dhe ishte ai që kështu filluam të jetonim së bashku, përsëri të lumtur. Që nga ajo kohë, unë kam bërë një premtim se kushdo që njoh që ka një problem marrëdhënieje, unë do t'i ndihmoja një personi të tillë duke e referuar atë tek i vetmi magjistar i vërtetë dhe i fuqishëm që më ndihmoi me problemin tim. Email: (drogunduspellcaster@gmail.com) ju mund ta dërgoni me email nëse keni nevojë për ndihmën tuaj në marrëdhënien tuaj ose ndonjë rast tjetër.

   1) Magjitë e Dashurisë
   2) Magjitë e Dashurisë së Humbur
   3) Magjitë e divorcit
   4) Magjitë e Martesës
   5) magji lidhëse.
   6) Magjitë e shpërbërjes
   7) Nxirr një dashnor të kaluar
   8.) Ju dëshironi të promovoheni në zyrën tuaj / magjinë e lotarisë
   9) ai dëshiron të kënaqë të dashurin e tij
   Kontaktoni me këtë njeri të shkëlqyeshëm nëse keni ndonjë çështje për një zgjidhje të qëndrueshme
   Nëpërmjet (drogunduspellcaster@gmail.com)

 31.   Paul B. dijo

  Mungon libri "Stërvitje për Sukses" nga Talane Miedaner, libri më i mirë i vetë-ndihmës që kam lexuar deri më tani.

 32.   MARIA FERNADA dijo

  P MER MUA LIBRI MEST I MIR IS ISSHT: P RLLIRSIMI FIZIK DHE SERENITETI MENTAL NGA KLEMENTA FRANCO JUSTO.

 33.   MARIA FERNADA dijo

  P MER MUA LIBRI MEST I MIR IS ISSHT R PAR relaksimi fizik i CELMENTE FRANCO JUSTO DHE SERENITETI MENTAL

 34.   JB dijo

  Çfarë mendoni për librin Filozofi për jetën?

 35.   Amor dijo

  Faleminderit për këta tituj, disa i kam lexuar tashmë, si shitësi më i madh në botë. Unë rekomandoj një libër, i cili gjithashtu mund të lexohet falas, Udhëtim në Hyjninë - Vdekja e Gjallë. Autori i saj e ndan atë dhe mund të gjendet duke vendosur titullin në motorin e kërkimit google.

 36.   Maria Evangelina Burgalat Abarca dijo

  Më pëlqen që librat me të vërtetë të nevojshëm për të evoluar emocionalisht janë afër në kohë urie letrare, i kam lexuar pothuajse të gjithë ... kjo është arsyeja pse unë jam duke kërkuar për të tjerët, që t'i gjej këtu më vonë ... Ndërkohë Ju falënderoj për mundësinë që të keni në dorë libra të bukur ...

 37.   Pablo Garcia dijo

  Rekomandimet e mia:
  Një çantë shpine për universin. Elsa punset
  Luftëtari Bambu (Bruce Lee). Francisco Ocana
  Fuqia e qëllimit. Ngjyrues Wayne
  Të Nëntë Zbulesat, James Redfield
  Kalorësi në forca të blinduara të ndryshkur. Robert Fisher
  Shëroni jetën tuaj. Louise hay
  Zgjidhje Shpirtërore. Deepak Chopra
  Luftëtari paqësor. Mark Millar
  Aty ku ju çojnë rendrrat tuaja / Një vend i quajtur Fati. Javier Iriondo
  Buda, Princi i Dritës. Rruga Ramiro
  33 rregulla për të ndryshuar jetën tuaj. Jezus Cajina
  Arti i Luftës. Dielli Tzu
  TaoTeChing. lao ce

 38.   Rodrigo dijo

  Mirëdita, aktualisht po jetoj një proces disi të vështirë, probleme me partnerin tim, me pak fjalë, mungesë pjekurie nga ana ime, pasi që jam me të praktikisht ndalem së qeni personi që isha më parë, i motivuar, i pavarur, me vetëbesim dhe gjithçka ajo që unë u zhduk, unë kam nevojë për të korrigjuar atë, engjëll i vogël kam dëshirën për të përmirësuar veten time, unë nuk dua të humbas atë për shkak të mungesës së angazhimit dhe pjekurisë, unë shkoj tek ju lexuesit në mënyrë që përmes përvojës tuaj ju mund të rekomandojë një libër.
  Faleminderit shumë paraprakisht !!!

  1.    Esteban dijo

   Duajeni atë pa kushte, një libër Ligji i Dashurisë nga kushëriri i ngushtë Guillén.

 39.   Xhungël Morey Rios dijo

  Në këtë epokë të globalizuar, në të cilën informacioni është i qartë pa tabu ose paragjykime të rreme, shumë prej nesh kanë ndaluar së lexuari për t'i kushtuar kohën tonë të vlefshme teknologjisë moderne me prezantimin dhe aplikacionet e tij emocionuese që ne personalisht i përdorim me vullnet të plotë. Por, ai aspekt moderues i veprimeve, mbështetja morale e jetës, mësimet e përvojave të jetuara që ne pretendojmë pa ndonjë çmim për të paguar dhe që librat na japin me temën e tyre, e cila kërkon qëllimin për të përmirësuar cilësinë e jetës, për të kuptuar atë kohë çdo ditë është më pak për të gjithë, se është e nevojshme të ngutemi në detyrën e rritjes personale për një bashkëjetesë më të mirë njerëzore, duke tunduar me fqinjët tanë të kohës për të krijuar një kuazi-ideal të ekzistencës harmonike, paqësore; Duke praktikuar durimin dhe tolerancën, ajo nuk duhet të humbet. Ne duhet të lexojmë më shumë, për t'u dhënë trashëgim atyre që na ndjekin një shoqëri më të mirë, një shoqëri që është e denjë për trashëgiminë e botës për shkak të përsosmërisë së tranzitit të saj dhe një paradigme që nxit solidaritetin, drejtësinë dhe paqen e përbashkët.

 40.   Xhungël Morey Rios dijo

  Në këtë epokë të globalizuar, në të cilën informacioni është i qartë pa tabu ose paragjykime të rreme, shumë prej nesh kanë ndaluar së lexuari për t'i kushtuar kohën tonë të vlefshme teknologjisë moderne me prezantimin dhe aplikacionet e tij emocionuese që ne personalisht i përdorim me vullnet të plotë. Por, ai aspekt moderues i veprimeve, mbështetja morale e jetës, mësimet e përvojave të jetuara që ne pretendojmë pa ndonjë çmim për të paguar dhe që librat na japin me temën e tyre, e cila kërkon qëllimin për të përmirësuar cilësinë e jetës, për të kuptuar atë kohë çdo ditë është më pak për të gjithë, se është e nevojshme të ngutemi në detyrën e rritjes personale për një bashkëjetesë më të mirë njerëzore, duke tunduar me fqinjët tanë të kohës për të krijuar një kuazi-ideal të ekzistencës harmonike, paqësore; Duke praktikuar durimin dhe tolerancën, ajo nuk duhet të humbet. Ne duhet të lexojmë më shumë, për t'u lënë trashëgim atyre që na ndjekin një shoqëri më të mirë, një shoqëri që është e denjë për trashëgiminë e botës për shkak të përsosmërisë së tranzitit të saj tokësor dhe paradigmës shoqërore që nxit solidaritetin, drejtësinë dhe paqen e përbashkët.

 41.   Diana dijo

  Përshëndetje, me kohë e gjeta këtë blog. Faleminderit për kohën tuaj, unë jam një punonjës social dhe kjo më ndihmon të identifikoj disa tema dhe t'i përdor ato si burime nëse më lejoni. Do të doja të shihja nëse mund të bëj referenca për librat që përmendni. Vazhdoni, është hera e parë që ju lexoj dhe asgjë produkt i shkëlqyer.