Libri audio "101 mënyra për të transformuar jetën tënde", nga Wayne Dyer

Pak Libri audio i Wayne Dyer me titull 101 mënyra për të transformuar jetën tuaj. Shumë e lehtë për t’u dëgjuar pasi zgjat vetëm 58 minuta.

Emri i librit flet vetë, ai përmban 101 mënyra për të transformuar jetën tuaj ... megjithëse më duket se shumë nga këto mënyra përsëriten pa pushim gjatë gjithë librit, dhe thjesht mund të përmblidhen në 50 mënyra:

Ju mund të interesoheni për «6 Ushtrime Mindfulness ose Mindfulness«

Shqyrtimet e këtij libri auditor të mbledhura në Goodreads.

* Isshtë një program i shkëlqyeshëm audio, e mbushur me kujtesa të shkëlqyera se si ta transformoni jetën tuaj. Reallyshtë me të vërtetë e shkurtër, rreth 60 minuta. Projektuar për të lehtësuar dëgjimin e përsëritur.

* Ky libër zanor ka një grup të bukur kujtimesh rreth dashurisë, harmonisë dhe ekuilibrit, dhe si t'i zbatojmë ato në jetën e dikujt. Ndoshta, në përpjekjen e tij për të arritur një audiencë më të gjerë, libri i drejtohet hyjnores si "vetja më e lartë", "ndikimi hyjnor" dhe nganjëherë "Zoti". Kjo mund të jetë pak e bezdisshme në varësi të besimeve tuaja shpirtërore.

* Jo stili i librit audio që më pëlqen të dëgjoj, por në të vërtetë ka qenë shumë relaksues dhe, në disa aspekte, terapeutik.

Na mëson se si të bëjmë një jetë kuptimplote. I jap 3 yje, jo keq.

* Shtë një audio e shkëlqyer që më pëlqen ta dëgjoj. Ka shumë ide të thjeshta për gjërat që të gjithë mund të bëjmë për të transformuar jetën tonë. Megjithëse secila "rrugë" është mjaft e shkurtër, ato janë ide të mrekullueshme që mund të zbatohen në jetën tonë. Më pëlqen të dëgjoj zërin tënd qetësues dhe kjo më ndihmon të qëndroj pozitive në jetë. Veryshtë shumë frymëzuese dhe e përkryer për të dëgjuar gjatë ngasjes në makinë.


18 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   K dijo

  Do të doja të mësoja se si ta përmirësoja jetën time

 2.   Darlin Rrufeja dijo

  shume mire e degjova dhe po e bej serish

 3.   Relaksimi Shpirtëror i Bukurisë dijo

  libra të shkëlqyeshëm që ju rekomandoj —– ju faleminderit që më lejoni t’i dëgjoj, përshëndetje

 4.   Enrique Yanez-Ramirez dijo

  Mirëmëngjes, mendime shumë të mira për të ndarë pa frikë se do të thonë se Zoti kujdeset për ty dhe të shoqëron.

 5.   Uriel Yorfie Chahua Huayta dijo

  pershendetje te gjitheve exlente audio .. !!!!!

  1.    Jasmine murga dijo

   Faleminderit Uriel!

 6.   Kristian Marica dijo

  pershendetje te gjitheve

  audio e shkelqyer

 7.   Maria Gabriela Santodomingo Pena dijo

  Audio e bukur dhe e shkëlqyeshme, faleminderit për ndarjen

 8.   laura dijo

  Unë jam shumë i interesuar për këta libra të vetë-ndihmës dhe vetë-përmirësimit

 9.   LokiiTo TiierNiito Gronex dijo

  Thingshtë gjëja më e mirë që kam dëgjuar, më shërbeu shumë

 10.   Sil Pineiro dijo

  audio më e mirë që kam dëgjuar ndonjëherë, faleminderit për ngarkimin e saj ... Zoti ju bekoftë!

  1.    Jasmine murga dijo

   Faleminderit Sil!

 11.   Cristina May dijo

  kjo nuk me ndihmoi aspak nuk e dini.

 12.   Karina dijo

  shume e mrekullueshme mendoj pozitive.

 13.   mario lara dijo

  shumë mirë, të mëson shumë gjëra që njeriu i injoron. Shume faleminderit

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit për komentin tuaj Mario. Këtu keni edhe shumë libra audio https://www.recursosdeautoayuda.com/los-mejores-libros-de-autoayuda/

 14.   kryq odalys dijo

  Shkëlqyeshëm, ai më la një mesazh të vlefshëm

 15.   Gabriel dijo

  Përshëndetje, a di dikush apo ka 101 mënyra për të transformuar jetën tuaj nga Wyne Dyer në formatin PDF? Do doja ta kisha.
  falënderim