Lexoni 180 libra në vit

Dëshironi të lexoni 180 libra në vit?

Në këtë artikull unë ju tregoj zakonin që kam përfshirë për të arritur atë shifër. Ju mund të "lexoni" ndërsa ecni, ushtroni ose kënaqeni me rrezet e diellit. Ju duhet vetëm një MP3 player.

Po lexoj një libër me titull Murgu që shiti Ferrarin e Tij. Epo, leximi do të thoshte shumë. Më mirë të thuash "duke dëgjuar". Unë kam zbatuar një rutinë në jetën time që mund të jetë shumë e dobishme.

Unë kam një varësi të jashtëzakonshme në internet, domethënë kur jam në shtëpi jam gjithmonë para kompjuterit tim. Unë shikoj televizion vetëm në kohën e darkës, përfitoj nga ai moment për të parë lajmet. Kohët e fundit vendosa të gjej kohë për të lexuar sepse kisha blerë librin e Jorge Bucay Mënyra e spiritualitetit. Kam rezervuar një orë në ditë për t'i kushtuar leximit. Sidoqoftë, unë jam aq i entuziazmuar nga kjo blog që dikur "haja" atë orë.

Ajo që nuk fal kurrë është shëtitja ime e përditshme. Më pëlqen të eci 1 orë e 30 minuta çdo ditë, kështu që mendova se do të blija një MP3 player dhe do ta plotësoja me ato libra audio që kam dashur gjithmonë t'i lexoj.

Rezultati është fantastik. Babai i pasur, Poor Dad zgjat 3 orë 26 minuta. Në dy shëtitje e mbarova. Tani jam me Murgu që shiti Ferrarin e Tij.

Përparimi është fantastik. Unë mund të "lexoj" vetes një libër çdo ditë tjetër. Një vit do të kishte më shumë se 180 libra. E mrekullueshme, apo jo?

Pse nuk e provoni?

Unë ju lë me një video përrallore që me siguri do t'ju inkurajojë të lexoni:

[shpërndarje mash]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luisa romero dijo

  Shumë shumë mirë !!!!. Nuk kisha hyrë në këtë pjesë të blogut tuaj tani më e bashkangjitur me të. Unë me të vërtetë besoj se leximi çdo ditë është një formë meditimi dhe përqendrimi i mendjes në tema interesante dhe ushqyese. Faleminderit dhe urime

  1.    Jasmine murga dijo

   Faleminderit shumë Luisa. Është kënaqësi.

   Një përshëndetje!

 2.   Maria Theresa Felipe Garcia dijo

  Shumë shumë mirë gjithçka. Tifshtë kënaqësi të gjesh kaq shumë cilësi së bashku. Faleminderit.

 3.   Fransheska Ovalle dijo

  Fjalët ... fshehin dhe zbulojnë kaq shumë gjëra në jetën tonë. Ajo që më pëlqen më shumë është leximi, është kaq emocionuese të gjesh secilën fjalë në një libër dhe të interpretosh atë që autori dëshiron të na thotë.

 4.   Azucena Hernandez Ramirez dijo

  Unë rekomandoj këtë faqe

  1.    Daniel murillo dijo

   Faleminderit Azucena

 5.   Jaime Aguilar Cura dijo

  Do të provoj të lexoj më shumë të gjithë këtë është shumë interesante

 6.   Roberto dijo

  Interestingshtë interesante, më magjeps
  Tek leximi

 7.   Alicia dijo

  Uau! Sa ide e mrekullueshme! Unë gjithmonë kam më shumë libra që do të doja të lexoja, çfarë kohe ...
  Si mund t'i konvertoj në mp3?
  Urime për blogun.

  1.    Daniel dijo

   Ju do të duhet t'i gjeni ato libra në formatin e librit audio. Ju mund të kërkoni në YouTube për të parë nëse i shihni ato të rrëfyera dhe nga atje nxjerrni audion. Në Ivoox mund të gjeni disa libra audio me libra më të shitur.

 8.   Alicia dijo

  Shumë falemnderit.
  Së shpejti do ta vë në praktikë.