"Java 4-orëshe e punës": komente dhe video

Javë pune 4 orëKater ore! Po, e keni lexuar saktë. Kam vendosur 4 orë, jo 4 ditë. Titulli është tërheqës, apo jo? Ju lë dy komente rreth Java e punës katër orëshe dhe një video i cili përmbledh shumë mirë idetë që Tim Ferris ekspozon në librin e tij:

1) Kohët e fundit kam lexuar një libër të quajtur Java e punës katër orëshe de Timothy Ferris (shih foton e autorit 31-vjeçar). Kam lexuar shumë libra biznesi dhe përmirësim në vitet e fundit, por ky me të vërtetë është shumë efektive.

Siç sugjeron emri, libri shpjegon se si të arrihet java e punës 4 orëshe. Ajo zbulon të gjitha gjërat për të cilat humbasim kohën duke menduar se janë të rëndësishme dhe se si ato na heqin kohë nga puna jonë. Propozon disa strategji shumë të efektshme për të arritur atë ditë pune katër orëshe.

Kushdo që ka biznesin e tij ose dëshiron ta përdorë kohën e tij në mënyrë më efektive, unë e rekomandoj këtë libër.

2) Javë pune 4 orë Shtë spektakolare. Unë kam parë se çfarë lloj ndikimi ka pasur në shumë nga miqtë e mi. Unë mendoj se është një nga ata librat kryesorë nëse doni të pajtoni punën tuaj dhe jetën tuaj familjare.

Video-përmbledhje e Dita e punës katër orëshe:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.