Audiolibro «Njeriu që mbolli pemë»

Unë nuk kam gjetur ndonjë audiobook i denjë për të hyrë në listën e Libra të vetë-ndihmës që kam krijuar pak kohë më parë.

Sidoqoftë, nga dora e Vicens Castellano dhe blogut të tij Libra që shërohen Gjeta një titull sugjerues: njeriu që mbolli pemë. Faleminderit të madh rishikim de Vicens u inkurajova ta kërkoja në faqen e internetit të Bibliotekës së Përgjithshme të Navarra, ku unë jetoj. Sigurisht që ishte. Vendosa titullin në Google dhe pashë se kishte një video në të cilën libri rrëfehej shumë mirë.

Përfundim: nëse ka një video ka një libër audio.

Këtu është riprodhimi i këtij libri të shkëlqyeshëm. Zgjat vetëm 42 minuta por ju siguroj se ia vlejnë. Lojë hit:


26 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Adriana González dijo

  pershendetje mendoj se ideja per te qene ne gjendje te degjoj libra eshte e mire, tashme e kam bere ne nje moment tjeter ne radio dhe me pelqeu shume, faleminderit qe mor mundimin per ta bere kete

 2.   asuna dijo

  e mrekullueshme, është libri i parë që dëgjoj, vazhdoni me këtë iniciativë, me siguri do të ndihmoni shumë njerëz. Faleminderit.

 3.   Toni Algarra Carrasco dijo

  Një histori vërtet e bukur, faleminderit për ndarjen e saj

 4.   Daniel fonck dijo

  eshte e kendshme

 5.   Javier Yonathan Auqui Jayo dijo

  Kontributi i shkëlqyeshëm i librave audio në jetën time e shfrytëzojnë atë

 6.   Karlos Pulgarin dijo

  Çfarë historie e mirë, Faleminderit për kontributin.

 7.   Beatriz Espinoza Bettancourt dijo

  FALEMINDERIT P GR DHIVNIEN E KIST TREGIMI SHUM

 8.   Imazhi i mbajtësit të vendit Gustavo Olvera dijo

  Një histori vërtet e shkëlqyeshme dhe mesazhi që na jep ... shumë më mirë. Faleminderit

 9.   Alejandro Ramos dijo

  Faleminderit që na dhatë një histori kaq të bukur.

 10.   Jaime Aguilar Cura dijo

  SHT SHUM E MIR WH ÇFAR I NUK Më pëlqen JAN THE PREJTATA

  SHT SHUM E MIR WH ÇFAR I NUK Më pëlqen JAN THE PAUZAT

 11.   patri dijo

  i pari qe degjoj dhe e doja !! zëri dhe intonacioni i asaj vajze janë shumë të mira !!

 12.   Daniel dijo

  Kjo histori është aq e bukur sa shumë njerëz besuan se njeriu që mbolli pemë ekzistonte vërtet.

  Vetë autori i librit duhej të bënte një deklaratë duke thënë se ai ishte një personazh i shpikur.

 13.   Valeria dijo

  Histori e bukur, faleminderit për postimin e këtyre librave audio, faleminderit! në mënyrën tënde ti je si njeriu që mbolli pemë ... mendohu për këtë ... Unë regjistrova audiobook për nënën time, ajo do ta dëgjojë atë në radion e saj, në të njëjtën kohë, të tjerët do ta dëgjojnë atë, mbase qindra, mijëra, disa do ta kuptojnë dhe e përdorin atë në jetën e tyre, Ata do të mësojnë nga reflektimi… shumë të tjerë nuk do të ... nuk ka rëndësi të vazhdoni, është e bukur, ju uroj shumë bekime që pa dyshim i keni tashmë.

  Shkruaj Valeria nga Uruguai.

  1.    Daniel dijo

   Faleminderit Valeria, fjalët e tua janë shumë të këndshme.

   Thuaji nënës tënde se ajo mund të shikojë edhe një film të shkurtër të animuar që ata bënë në lidhje me këtë libër http://www.youtube.com/watch?v=ZSeC67YOFn8

 14.   birrë dijo

  Historia është shumë e bukur.

 15.   luftëtar Franklin dijo

  histori e bukur nje mesazh i thelle, edhe libri i pare qe degjoj

 16.   Shijoni YbaRa dijo

  shume mire, 42 minuta paqe

 17.   adrian dijo

  Theshtë e para që kam dëgjuar dhe e kam parë vërtet bukur, faleminderit.

 18.   Felix dijo

  rekomandohet ky libër

 19.   FERNANDO dijo

  MUND T DUHET T D KUSHTOJM MBLEDHJE SHUM PEM DHE TOP NDALOJM CAR KUJDESIN P MANR SHUM GJINGRA T TJERA QAT RRETHUAN NE. ASNJ ISHER IS ISSHT N E NEVOJSHME QAT ÇFAR WE B DJM T K LRKOJM B P BR PEFRFITIMIN E VET, MUND TUST JET VET T NDJENIN MIR.

  1.    HERNANDO dijo

   Histori e bukur, faleminderit që e ndanë dhe na njoftove.

 20.   Ines Veiga dijo

  … Në heshtje… pa ditur për dy luftërat botërore… me këmbëngulje dhe besnike ndaj qëllimit të saj… .. E pabesueshmja dhe e pamundura u bënë realitet… ..

 21.   Tere ruiz dijo

  WSHT Vlen të na Jepni 42 Minuta dhe në heshtje me sytë e mbyllur duke dëgjuar këtë histori të mrekullueshme.

  1.    Daniel dijo

   Pajtohem plotësisht Tere.

 22.   Clau kor dijo

  Urime! Në të vërtetë, libri që sapo dëgjova është shumë i bukur. Faleminderit! dhe shpresoj të dëgjoj shumë më tepër.

 23.   HERNANDO dijo

  Histori e bukur, faleminderit që e ndanë dhe na njoftove.