4 këshilla për të vlerësuar pikat tuaja të forta

Ne mund të jemi të panevojshëm të ashpër me veten tonë. Vetëkritika mund të bëhet natyra jonë e dytë nëse nuk jemi të kujdesshëm. Unë ju lë me 4 këshilla që do t'ju ndihmojnë të vlerësoni pikat tuaja të forta.

3 videot që do të gjeni në këtë artikull kanë vetëm një qëllim: të argëtojnë.

10 këshilla për të vlerësuar pikat tuaja të forta

1) Njohni talentet tuaja.

Ne të gjithë jemi të mirë në diçka ose kemi diçka për të cilën jemi pasionantë. Ndoshta nuk e keni kuptuar por në ditët tona i përkushtohemi vetes që të kalojmë kohën tonë të lirë duke bërë atë që na pëlqen. Nëse jo, diçka nuk është në rregull.

Ju duhet të lini mënjanë një minimum prej dy orësh në ditë për të bërë diçka produktive për të cilën jeni të apasionuar, atë për të cilën keni talent. Ju së pari duhet të njihni atë në të cilën jeni vërtet të mirë dhe t'i përkushtoheni trupit dhe shpirtit për të qenë më të mirët.

2) Ndani gëzimet tuaja.

Nëse jeni të lumtur duhet të jetë për shkak të diçkaje që keni bërë mirë në jetën tuaj. Ndarja e gëzimeve tuaja është një mënyrë për të marrë njohje për ato që keni bërë mirë.

3) Dije që pasionet e tua kontribuojnë në atë që je.

"Po! Më pëlqen të pikturoj dhe të shoh punën time të varur në një galeri lokale ". "Sigurisht! Jam shumë i lumtur që luaj mirë futboll »« Unë jam një kuzhinier i shkëlqyeshëm ». Të gjitha hobet tuaja janë pjesë e personalitetit tuaj.

4) Mos harroni gjërat që bëni mirë kur përballeni me një problem.

Kjo do të rrisë forcën tonë të brendshme dhe do të përballet me probleme të tilla me shpirtrat e rinovuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.