Juan Carlos Aguilar, Murgu, vrasës serial nga Bilbao

Juan Carlos Aguilar, alias "Murgu", u arrestua të Dielën në Bilbao i akuzuar si një vrases serial. Me këtë titull unë vetëm e gjeta veten në lajm tani per tani Me siguri shumë prej jush janë hera e parë që dëgjoni emrin e tij, por unë e ndoqa atë përmes rrjeteve sociale sepse e admirova punën e tij dhe filozofinë e tij.

Dje ishte arrestimi i tij. Ai kishte një palestër në Bilbao me një dekor mbresëlënës tipik të një manastiri budist. Brenda tyre kanë gjetur një vajzë nigeriane të lidhur, duke vdekur dhe me shenja të qarta të torturës. Me sa duket, vajza u sulmua të Shtunën nga Juan Carlos, i cili e mbajti atë në pushtetin e tij deri më sot që ajo u shpëtua nga Ertzaintza (policia autonome Baske). Tani për tani, shërbimet mjekësore po përpiqen t'i shpëtojnë jetën kësaj vajze. Para policisë, ai pranoi se javën e kaluar ai vrau një person tjetër.

Mbetjet e eshtrave janë gjetur në manastirin e tij dhe në shtëpinë e tij, policia shkencore ka sjellë një barelë të llojit që përdoret për të transportuar kufoma. Policia po shikon kontejnerët e plehrave përreth shtëpisë së tij. Ai po shikon gjithashtu grykëderdhjen e njohur të Bilbaos në rast se mund të gjenden më shumë trupa.

Një nga fqinjët e tij e ka përcaktuar atë si një person antisocial që nuk kishte lidhje me askënd. Nuk e imagjinoja të ishte kështu. E dinte videot tuaja në internet dhe ata gjithmonë më kishin tërhequr vëmendjen për përsosmërinë dhe aftësinë e tyre luftarake. Ja një shembull:

Ai është perëndimori i parë që pranohet në tempullin e njohur Shaolin. ku ai u trajnua të bëhej një nga murgjit e tij të famshëm. Në Spanjë, ai u shfaq në disa programe televizive, të tilla si programi prestigjioz Redes i Eduard Punset:

Ai u nderua nga studentët e tij në manastirin e tij. Personat e tij të besuar pretendojnë se ai kohët e fundit u tha atyre se vuante nga një tumor në kokë dhe se ai po bëhej gjithnjë e më i dhunshëm. Kohët e fundit ai ishte parë rrallë në manastir, ai vinte vetëm herë pas here për të bërë një ekspozitë. Ata komentojnë se dukej se ai po e humbte mendjen dhe e konsideruan veten rimishërimin e një lloj zoti.

Juan Carlos Aguilar

Imazhi i mbajtësit të vendit të Juan Carlos Aguilar

Më bëri përshtypje duke i ditur këto fakte sepse e konsiderova atë një shembull për të ndjekur si për filozofinë e tij të jetës, ashtu edhe për mënyrën e tij të krijimit të videove. Uebfaqja e tyre është një kënaqësi (tani është jashtë shërbimit). Kanali i tij në YouTube quhet «Oqeani i qetësisë». Me sa duket ajo qetësi ishte thjesht një fasadë. Në brendësinë e tij u trazuan demonë dhe luftëra të brendshme që e kanë bërë atë të bëhet një vrasës serik, një psikopat i vërtetë.

Megjithatë, A ishte ai gjithmonë psikopat? Sa e vërtetë ka për faktin se ai pësoi një tumor në kokë dhe që e bëri atë më të dhunshëm?

Ka shumë çështje për t'u zgjidhur dhe Nga këndvështrimi psikologjik e konsideroj emocionuese. Kam frikë se në këto ditë do të flitet shumë për të, kështu që unë do ta azhurnoj këtë artikull për të vendosur më shumë informacion në lidhje me të gjitha krimet e tmerrshme të kryera nga ky njeri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Kunadhe dijo

    Unë supozoj se do të bëhet një ekspert psikologjik, ata do të flasin me mjedisin e tij të ngushtë, evolucioni i tij do të studiohet, ai do të flasë me mjekun që e mori për tumorin dhe të tjerët.