"Meditimet e një Murgu Budist" nga Thupten Chophel

meditime të libraveAutori i librit që unë ju rekomandoj sot, "Meditimet e një Murgu Budist", quhet Thupten Chophel, një murg budist, fotograf dhe shkrimtar.

Përmbledhje

Në këto momente kur jeta është e furishme dhe në krizë, Increasinglyshtë gjithnjë e më e rëndësishme të pasqyrohen dhe të zbatohen teknikat e Meditimit.

Ky libër ka dy të tretat kushtuar reflektimeve mbi jetën, me disa më shumë të përqendruar në Budizëm, dhe pjesa e fundit, Thupten Chophel, i kushtohet shpjegimit Teknikat e meditimit, si klasifikimi ashtu edhe përshkrimi i tij. Ai gjithashtu ka disa faqe me Mantra Budiste dhe lutje.

Isshtë një libër që u drejtohet njerëzve me shqetësime shpirtërore në përgjithësi, dhe gjithashtu i vlefshëm për njerëzit që duan ta kombinojnë atë me disa koncepte të Budizmit që shpjegohen në artikuj dhe faqe të caktuara.

Uebfaqja e librit është www.meditacionesdeunmonjebudista.com. Prej tij mund të blini librin ose në format letre ose eBook në formatin pdf. Ju mund të shihni në të një prezantim video të librit nga vetë Thupten Chophel. Ju gjithashtu mund ta blini atë në libraritë që lidhen me shtëpinë botuese Bubok në zonën tuaj, ky informacion është i arritshëm nga faqja e internetit e librit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.