Aftësitë, aftësitë, aftësitë dhe konsiderata të tjera

Kapacitetet, aftësitë dhe aftësitëÇdo qenie njerëzore ka një seri të aftësitë për të bërë gjëra të jashtëzakonshme. Sidoqoftë, shumë pak janë ata që i shndërrojnë këto kapacitete në aftësi dhe aq më pak ata që i kthejnë këto aftësi aftësi.

Dituria është e dobishme nëse nuk dimë si ta zbatojmë.

Inteligjenca konsiston jo vetëm në njohuri, por edhe në aftësia e zbatimit të njohurive në praktikë. Me njohuri dhe aftësi, suksesi është i siguruar.

Ju mund të keni frymëzim por shkathtësia në ekzekutimin e këtij frymëzimi është ajo që bën ndryshimin midis normalitetit dhe të jashtëzakonshmes. Kjo aftësi është një nga këmbët e tryezës, 3 të tjerat janë: njohuri, disiplinë dhe pasion.

Aftësia fitohet me praktikë, me shumë praktikë, prandaj është e nevojshme që atë që zgjidhni të bëni, ta pëlqeni vërtet sepse do t'ju duhet kohë për t'u bërë më të mirët.

Shiko Videon:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.