Besimi, bujaria dhe ndershmëria në të njëjtat lajme

Besimi, bujaria dhe ndershmëria në të njëjtat lajme

Ka bujari, besim dhe ndershmëri

Kjo histori tregon si besimin e gruas, ashtu edhe ndershmërinë dhe mirënjohjen e lypësit.

Lajmet e 13 gushtit. Imagjinoni skenën: një zonjë përplaset me një person që pyet në rrugë. Zonja, pasi nuk kishte para, i dha kartën e saj të kreditit.

Pas blerjes së produkteve të pastrimit me vlerë Dollarit amerikan 25 lypësi gjeti Marrie Harris dhe ia ktheu kartën e kreditit.

Duket e çuditshme apo jo? Fakti është se një zonjë nga New York i dha kartën e tij të kreditit një burri të pastrehë që lypte në rrugë dhe pasi e kuptoi se nuk kishte para në çantë.

Kështu e pasqyroi gazeta New York Post. E njëjta gazetë shtoi se përkundër probabilitetit të ulët që karta të kthehej tek pronari i saj, lypësi kërkoi zonjën dhe ia ktheu.

Lypësi i ndershëm bleu vetëm deodorant, ujë, sapun dhe duhan për një vlerë prej 25 dollarësh.

Po kështu, u zbulua se Marrie harris Ai gjithmonë i besonte ndershmërisë së atij personi, pavarësisht ngurrimit të familjes dhe miqve të tij.

Nga ana tjetër, i pastrehu deklaroi se kur ktheu kartën e kreditit, reagimi ishte befasi por ai kurrë nuk donte të abuzonte me bujarinë e zonjës.

Lypësi ishte pa punë në fushën e pasurive të patundshme dy vjet më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.