Zbuloni kuptimin e ëndërrimit të një foshnje

Në lidhje me temën e ëndrrave, elementet që ndërhyjnë në shfaqjen e tyre janë të lidhura me përvojat, perceptimin dhe tendencat njohëse; Për këtë arsye, për interpretimin e tij, duhet të merren parasysh këto aspekte që ndikojnë ndryshe në secilin individ. Dreamndërroni për një fëmijëPër shembull, është një situatë shumë e shpeshtë tek gratë për shkak të instinkteve të tyre amtare; Megjithëse nuk është e kufizuar vetëm në to, meqenëse ka raste të shumta të burrave që kanë deklaruar se kanë parë këtë lloj ëndrrash në një farë kohe në jetën e tyre.

A e dini se çfarë do të thotë të ëndërrosh një bebe?

Në varësi të situatës së jetës në të cilën ndodhet personi që ka parë ëndrra për foshnje, atyre mund t'u atribuohen kuptime të ndryshme. Në rastin e grave, për shembull, duhet t'i kushtohet shumë vëmendje vendit ku jeni në ciklin tuaj menstrual. Fakti i të qenit në ditët tuaja pjellore, jopjellore ose në ditët e gjakderdhjes, do të ndikojë ndjeshëm në gjendjen tuaj emocionale dhe bashkë me të, temën e ëndrrave tuaja.

Në mënyrë të ngjashme, të kesh kryer marrëdhënie seksuale kohët e fundit (me ose pa mbrojtje), mund të shkaktojë këto lloj ëndrrash; pasi që është diçka që përgjithësisht është shumë e pranishme në mendjen e femrës. Mund të jetë gjithashtu shoqërohet me dëshirën për të qenë nënë, pamundësia e të qenurit ose të zbuluarit së fundmi gjendja e tyre e shtatzënisë. Nga ana tjetër, tek burrat zakonisht shoqërohet me projekte pune dhe frikë nga atësia.

Dreamndërr e foshnjës së vdekur

Ky është një nga llojet më të frikshme të ëndrrave. Nëse personi që e ka atë është një grua ose një burrë që pret një fëmijë të saj, ose dikush i afërt i saj siç janë miqtë ose familja, kjo mund të jetë për shkak të një frike të lidhur me lindjen. Kjo frikë mund të ketë origjinën nga një situatë anormale gjatë shtatzënisë ose nga përvojat e mëparshme në të cilat është përjetuar një ngjarje e ngjashme.

Nga ana tjetër, ardhja e foshnjave është e lidhur ngushtë me projekte të reja, kërkimin e një pune të re ose thjesht qëllimin e rritjes personale. Normalshtë normale të ndieni ankth ose frikë nga ndryshimet, dhe më shumë nëse ato janë të natyrës drastike. Në këtë rast, lindja e një fëmije akoma mund të përfaqësojë frikën e dështimit në një projekt për të cilin jeni të ngazëllyer.

Dreamndërroni një foshnjë që qan

E qara ka qenë gjithmonë e lidhur me të porsalindurit. Në fakt, kjo është mjaft e bezdisshme për disa njerëz, edhe pse ata që tashmë janë prindër zakonisht mësojnë ta përballojnë dhe interpretojnë atë. Disa e bëjnë atë nga uria, të tjerët sepse kanë përjetuar frikë, të tjerët sepse ndihen keq, ndër shumë situata të tjera. Sidoqoftë, të gjithë ata që përmenden pajtohen në një gjë, e cila është nevoja për vëmendje.

Prandaj, duke ëndërruar që një fëmijë po qan mund të jetë një shenjë që aktualisht po ndihemi të lënë pas dore. Megjithëse është diçka shumë e dukshme në jetën e përditshme, mund të ketë zbrazëtira emocionale ose materiale shumë të fshehura në nënndërgjegjeshëm të individit që ka këto lloj ëndrrash. Nga ana tjetër, ai gjithashtu mund të interpretohet si shfaqja e një tipari të personalitetit; Në të cilën kur përballesh me probleme ose situata të ndryshme që hasen, dëshpërimi dhe e qara zakonisht ndodhin, ashtu si bëjnë fëmijët e vegjël.

Dreamndërroni për një fëmijë të porsalindur

Ardhja e një jete të re në këtë botë është zakonisht shkak për gëzim. Sidoqoftë, nga një këndvështrim pak më realist, foshnjat dalin nga mjedisi perfekt (barku i nënës së tyre), ku ata kishin kushtet ideale për fazën e parë të zhvillimit të tyre, dhe duhet të përballen me një mjedis të ri. Përballë ndryshimeve komplekse, veçanërisht ato në të cilat kalojmë nga mirëqenia dhe qetësia, në trazira. Ata që e kuptojnë lindjen në këtë mënyrë mund të ëndërrojnë një foshnjë të porsalindur.

Siç është përmendur tashmë, foshnjat janë përgjithësisht shumë të mirëseardhura dhe ato shërbejnë si motivim për t'u përballur me pjekurinë; bëhen më të organizuar dhe mbi të gjitha, më empatikë me individët e tjerë. Duke pasur ëndrrat me të porsalindurit Mund të interpretohet gjithashtu si nevoja për t'u vendosur, për të ndryshuar stilin e jetës ose për të pasur dëshirën për të krijuar një familje.

Më në fund, shfaqja e këtyre ëndrrave mund të jetë thjesht për shkak të të qenit pranë miqve ose anëtarëve të familjes që kanë filluar kohët e fundit si prindër; ose gjithashtu para kujtimit të fëmijërisë ose lindjes së një vëllai. Gjithashtu për shkak të disa leximeve ose filmave në të cilët u theksua ose u përmend.

Kam ëndërruar një foshnjë në krahët e mi

Muajt ​​dhe vitet e para të jetës përfshijnë fazat e pafajësisë më të madhe në qenien njerëzore. Ndërsa rritemi, përvoja dhe njohuritë e caktuara fitohen në përputhje me situatat e ndryshme që kalojmë. Shumë e hedhin poshtë pafajësinë e tyre plotësisht, për të optimizuar zhvillimin e tyre përmes jetës; ndërsa të tjerët bëjnë çmos që të mos e lëshojnë atë. Të dy mënyrat për të parë jetën mund të shkaktojnë gjithashtu këto lloj ëndrrash.

Kuptimi i ëndërroni një foshnjë në krahët tuaj Mund të jetë i lidhur ngushtë me nevojën ose dëshirën për të ruajtur vlerat, parimet ose pafajësinë. Mund të interpretohet gjithashtu si një nevojë e nënës, ose një tipar mbrojtës i rrënjosur thellë në personalitetin e individit.

Kuptime të tjera të ëndrrave që përfshijnë një fëmijë

Ka shumë më shumë variacione të ëndrrave në të cilat mund të vërehet një fëmijë; siç janë ato që do të shihni më poshtë. Sidoqoftë, për shkak të numrit të madh të ëndrrave që mund të ekzistojnë, ne do të përmendim vetëm disa për t'i plotësuar.

 • Dreamndërruar për një djalë: Kjo ëndërr zakonisht shoqërohet me mungesë të vetëbesimit dhe probleme që shprehin emocione ose ndjenja.
 • Se kam një fëmijë: Nëse keni një fëmijë në ëndrrat tuaja, zakonisht është frika e të qenit nënë ose baba.
 • Dreamndërroni për vajzën: në këtë rast interpretohet si naivitet, megjithëse i atribuohet gjithashtu konflikteve të brendshme për arsye të ndryshme.
 • Foshnje e braktisur: është e mundur që të ndiheni të braktisur ose të keni braktisur dikë. Ai gjithashtu përfshin probleme të fëmijërisë që mund të mos i mbani mend.

Shpresojmë që kuptimet e treguara të kenë qenë të dobishme për të kuptuar se çfarë ishte ëndrra juaj. Nëse keni pasur një ëndërr ndryshe nga ato të përmendura gjatë artikullit, ju ftojmë të lini një koment me variacionin tuaj për t'ju ndihmuar ta interpretoni atë në mënyrën më të mirë të mundshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xhaz dijo

  Përshëndetje, unë jam Jaz, unë jam 15 vjeç, dhe disa muaj më parë në një mënyrë të çuditshme fillova të ndjehem i vetmuar dhe shumë i agonizuar edhe pse jam i rrethuar nga miqtë e mi, jam shumë i shqetësuar dhe i stresuar, gjithashtu dhimbje koke dhe bruxism, unë jam duke marrë harmonil, por unë jam ende i njëjtë: /

  1.    THERESA WILLIAMS dijo

   Përshëndetje, unë jam Theresa Williams. Pasi isha në lidhje me Anderson për vite me radhë, ai u nda me mua, unë bëra më të mirën time për ta rikthyer atë, por gjithçka ishte e kotë, unë doja që ai të kthehej aq shumë për shkak të dashurisë që unë kam për të, unë iu luta me gjithçka, bëra premtime por ai nuk pranoi. I shpjegova problemin tim shoqes time dhe ajo më sugjeroi që unë më mirë të kontaktoja një magjistar që mund të më ndihmonte të bëja një magji për ta sjellë përsëri, por unë jam djali që kurrë nuk besova në magji, nuk kisha zgjidhje tjetër veçse të provoja magjistari dhe më tha se nuk kishte asnjë problem që gjithçka do të ishte mirë brenda tre ditësh, që ish-i im do të kthehej tek unë brenda tre ditësh, do të hidhte magji dhe çuditërisht në ditën e dytë, ishte rreth orës 4:XNUMX. Ish-i im më thirri, unë isha aq i befasuar, iu përgjigja thirrjes dhe gjithçka që ai tha ishte se i vinte shumë keq për gjithçka që ndodhi sa që ai donte që unë të kthehesha tek ai, sa ai më do aq shumë. Ai ishte aq i lumtur dhe ishte ai që kështu filluam të jetonim së bashku, përsëri të lumtur. Që nga ajo kohë, unë kam bërë një premtim se kushdo që njoh që ka një problem marrëdhënieje, unë do t'i ndihmoja një personi të tillë duke e referuar atë tek i vetmi magjistar i vërtetë dhe i fuqishëm që më ndihmoi me problemin tim. Email: (drogunduspellcaster@gmail.com) ju mund ta dërgoni me email nëse keni nevojë për ndihmën tuaj në marrëdhënien tuaj ose ndonjë rast tjetër.

   1) Magjitë e Dashurisë
   2) Magjitë e Dashurisë së Humbur
   3) Magjitë e divorcit
   4) Magjitë e Martesës
   5) magji lidhëse.
   6) Magjitë e shpërbërjes
   7) Nxirr një dashnor të kaluar
   8.) Ju dëshironi të promovoheni në zyrën tuaj / magjinë e lotarisë
   9) ai dëshiron të kënaqë të dashurin e tij
   Kontaktoni me këtë njeri të shkëlqyeshëm nëse keni ndonjë çështje për një zgjidhje të qëndrueshme
   Nëpërmjet (drogunduspellcaster@gmail.com)

 2.   PABLO TENA ROMERO dijo

  ISHTE SHUM CO I FTOHUR PIKU

 3.   mimi nga kmp dijo

  ky karin ishte baba