Dashuri për gjithçka që na rrethon

AmorDashuria së bashku me dhembshurinë është një nga qëllimet më të mëdha të filozofisë budiste.

Praktika e meditimit Mund të na ndihmojë të zhvillojmë një kapacitet të shkëlqyeshëm për vëmendje ndaj gjithçkaje që na rrethon, por gjithashtu mund të zhvillojmë ndjenja të pastra dhe fisnike si dhembshuria dhe dashuria.

Siç them gjithmonë, kjo nuk fitohet brenda natës. Praktika e vazhdueshme është e nevojshme për të arritur këto emocione dhe gjendje të vetëdijes.

Të kuptuarit e kësaj gjithçka që ekziston është e ndërlidhur Falë një lidhje të përbashkët që ne e quajmë jetë, lehtëson nevojën për të dashur dhe kuptuar gjithçka që na rrethon.

Duke u kujdesur edhe për detajet ose mënyrën më të vogël të jetës që e gjejmë veten në rrugën tonë mund të mësojmë të vlerësojmë dhe duam gjithçka që na rrethon.

Zgjidhni këtë filozofi të jetës padyshim që do të rrisë cilësinë e jetës suaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.