Njerëzit në largim më bëjnë zili

Rreth ekstrovertëve.Ndonjëherë njerëzit që largohen më bëjnë ziliqar.

Zakonisht pi një herë pas here në lokalin poshtë në shtëpinë time. Shtë shumë komode dhe ju flisni me njerëz nga lagjja e një jete. Kur arrin dikush që largohet duket se lokali është i paralizuar me një varg përshëndetjesh, shakash, të qeshurash, ...

Isshtë efekti që ka një person i stërmbushur me energji. Sidoqoftë, introvertët e kanalizojnë atë energji në veten tonë.

Gjëja e rëndësishme, në ndonjë nga këto 2 lloje të personaliteteve, është që personi të tregojë veten ashtu siç është. Theshtë e vetmja mënyrë që energjia që kanalizohet nga jashtë ose brenda të jetë e pastër.

Unë e konsideroj veten një djalë të sjellshëm dhe të mirë... por është e qartë se këto 2 gjëra nuk i bien miqtë tuaj. Ju mund të keni një dyshim dhe t'u përgjigjeni me kujdes njerëzve të caktuar. Kjo funksionon kundër meje.

Kjo lloj gjëje është më e keqe në adoleshencë. Unë kisha një mik i cili ishte "Alma Mater" i klasës. Prania e tij ishte komanduese edhe midis mësuesve. Unë kisha 2 mundësi: ose të bëhem i padukshëm ose të sillem si ai.

Nëse vendos të sillesh si dikush tjetër do të jetë e panatyrshme dhe shkak dyshimi i njerëzve.

Shumë vite më vonë, ndihem më mirë me veten time. Shkrimi në këtë blog më ka mësuar shumë rreth sjelljet e njerëzve dhe sa e rëndësishme është të tregosh veten ashtu siç je, me të metat dhe virtytet e tua. Njerëzve u pëlqen vërtetësia. Por akoma, unë jam akoma ziliqar për njerëzit që largohen.

Unë ju lë me një video të një balene vrasëse shumë larguese: ajo imiton tingullin e një motori për të komunikuar me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)