Fëmijët nuk janë problemi, ata janë zgjidhja

Mirë, videoja që do të të vë ka një qëllim komercial, po ... por unë thjesht e doja atë:

Lindjet në Spanjë gjatë vitit 2012 vazhduan të bien që nga viti 2008. Saktësisht 12,8%. Në mënyrë të ngjashme, gratë spanjolle kanë vonuar vendimin e tyre për t'u bërë nëna, mesatarja është 31,6 vjet. Numri i fëmijëve gjithashtu ka rënë në 1,32.

Ne kemi ulur nivelet e lindjeve për katër vjet rresht. Padyshim, kriza ekonomike do të jetë faktori kryesor në këtë rënie, por është gjithashtu e vërtetë që shumë spanjollë të rinj përfundojnë duke u mësuar të jetojnë vetëm. Ata nuk i nënshtrohen përgjegjësisë për të pasur një djalë apo një vajzë. Sidoqoftë, ata gjithashtu përfundojnë duke humbur kënaqësinë kur dinë që ju keni lënë gjurmë në këtë jetë në një nga mënyrat më të bukura që mund të ketë, duke i dhënë jetë një qenie tjetër.

Në anën e kundërt kemi ata që ata kanë fëmijë sikur të ishte diçka e ngjashme me blerjen e një qenushi. Ata nuk përmbushin as gjysmën e përgjegjësive që sjell pasja e një fëmije dhe përfundojnë duke përmbushur gjënë e duhur ... dhe në shumë raste nuk arrijnë as minimumin e sigurimit të diçkaje aq themelore sa dhënia e dashurisë.

Pra, nëse keni vendosur të keni një djalë apo një vajzë, dijeni se do ta kufizojë shumë lirinë tuaj ... por gjithashtu, për mendimin tim, është përvoja më e mirë ndonjëherë. Ju do të shihni nëse ju kompenson apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Karen dijo

  Unë uroj që nëse mund të më jepni biseda psikologjike për një çift shoqërues

  1.    Carlos dijo

   Cfare te nevojitet?