I shtrirë në shtratin tim të vdekjes

I shtrirë në shtratin tim të vdekjes

Herët ose vonë të gjithë do të duhet të shtrihemi në atë që ata e quajnë "Shtrati i vdekjes". Do të jenë momente intensive, të pasigurisë, mbase ankthi, mbase dhimbjeje. Shpresoj që në shtratin tim të vdekjes të kujtoj dhe të ndjehem krenar për këto 9 mendime. Disa janë momente jetësore në jetën time, të tjerët janë vendime të rëndësishme.

Disa mund të mos i kuptoni. Ju me siguri keni mendimet tuaja. Ndoshta ju do të ndani disa prej tyre me mua. Ato janë pjesë e jetës time.

1) I shtrirë në shtratin e vdekjes do të mendoj se prishja e bashkëjetesës me "ish" -in tim Ishte një nga gjërat më të mira që më ka ndodhur ndonjëherë. Jo aq për të, por për të acolitet.

2) i shtrirë në shtratin tim të vdekjes jo Unë do të kujtoj vitet që kam harxhuar në rininë time duke bërë marrëzira të kalibrit të lartë dhe duke humbur kohën time për njerëz që nuk ia vlejnë.

3) i shtrirë në shtratin tim të vdekjes jo Unë do të kujtoj mijëra orë joproduktive që kam humbur në jetën time.

4) I shtrirë në shtratin e vdekjes do të kujtoj ditën kur mora vendimin për të mos e marrë jetën seriozisht.

5) i shtrirë në shtratin tim të vdekjes Do të kujtoj kohërat e mira që kam kaluar në fëmijërinë time, miqtë e mi të fëmijërisë, kushërinjtë e mi, gjunjët e ndotur, pompat e rërës, ndërtimi i kanaleve ujore artificiale pas një stuhie, shtypjet e mia të para, lojërat e mia të futbollit ... Unë do të vazhdoja pa u ndalur deri në agim.

6) I shtrirë në shtratin e vdekjes do të jem krenar pasi kanë shkuar kundër rrymës dhe duke mbrojtur idetë dhe mendimet e mia kundër keqkuptimit të shumicës.

7) I shtrirë në shtratin e vdekjes do të kujtoj ato momente kënaqësie që pata kur bëj gjëra të ndaluara.

8) I shtrirë në shtratin e vdekjes do të jem krenar nuk dua para.

9) I shtrirë në shtratin tim të vdekjes do të shikoj në sytë e njerëzve që dua dhe do t'u them atyre a "mirupafshim".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)