Imazhe krijuese të semaforit

Me siguri të gjithë e dini sinjalin tipik të semaforit të njeriut të kuq në këmbë dhe burrit të gjelbër që ecën. Epo, ka variacione të këtyre burrave të vegjël. Unë ju lë me 6 imazhe krijuese të semaforëve:

Praga
Imazhe krijuese të semaforit

semafor origjinal i berlinit

shenjë shkëmb New York

semafor kali

semafor semaforik

krijimtaria e semaforit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.