Kutia e kujtimeve

Kutia e kujtimeve
Kutia e kujtesës është e pashtershme. Kujtimet janë gjithmonë të pranishme në ne. Veçanërisht mendoj se është e pamundur të harrohet me vetëdije.

Ky imazh përfaqëson fëmijërinë time. Isshtë një stimul që arrin në tru dhe hap atë kuti kujtimesh.

Falë kujtimeve ne jemi ato që jemi, për të mirë ose për të keq. Se kemi kujtime të mira varet nga e tashmja jonë sepse Nshtë TANI kur mund të filloni të jetoni çdo moment në një mënyrë të jashtëzakonshme për ta bërë atë të denjë për një kujtim të shkëlqyeshëm.

Ngjarjet e kaluara janë ende gjallë, disi, në mendjet tona. Ne mund t'i shohim dhe t'i dëgjojmë ata. Ne mund t'i lëmë të kalojnë ose t'i mbajnë ata. Unë personalisht mendoj është mirë të kujtohet për të marrë mençurinë që del nga çdo kujtesë. Ju gjithashtu mësoni nga kohërat e këqija, megjithëse nuk këshillohet t'i mbani ato ose të qëndroni të ndenjur. Këto kujtime të këqija duhet të mbahen në fund të kutisë sonë.

Kujtimet mund të jenë më të bukura në mendjen tonë sesa kur ishim protagonistë në momentin e tyre të tanishëm, sepse kalimi i kohës ju bën të vlerësoni nuancat e tjera që nuk i keni marrë parasysh në kohën e tyre.

Shpresoj që kujtimet tuaja të jenë aq të mira sa të miat dhe mos harroni të hapni kutinë tuaj herë pas here.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.