14 gjëra që profesionistët e pavarur nuk i bëjnë

Të kesh një personalitet të pavarur është një shenjë e pagabueshme e pjekurisë. Në këtë artikull ne kemi mbledhur 14 tipare të personalitetit të njerëzve të pavarur. Por më parë, shikoni ne kete video.

Protagonisti i kësaj video është padyshim një person i pavarur. Ai u zhvendos në një makro-qytet si New York me rrobat e tij të veshura ... dhe një aparat fotografik. Unë ju ftoj të shihni historinë e tij dhe të mësoni se si ai arriti të arrinte sukses në diçka që ai e do thellësisht: fotografinë.

[shpërndarje mash]

14 gjëra që profesionistët e pavarur nuk i bëjnë:

1) Ata nuk kanë nevojë për ndihmë

Njerëzit e pavarur janë mësuar të bëjnë gjithçka pa kërkuar askënd për ndihmë, përveç nëse e konsiderojnë atë rreptësisht të nevojshme. Atyre u pëlqen të marrin vendimet e tyre dhe të shohin se si të tjerët u përgjigjen atyre.

2) Ata ikin nga viktimat

Isshtë e vërtetë që ndonjëherë ata mund të kenë përvoja të këqija, por ata dinë të vazhdojnë përpara dhe nuk kanë nevojë për komoditetin e askujt për të dalë më i fortë nga sulmi i jetës.

3) Ata nuk reagojnë shumë ndaj lajmeve të këqija

Ata e dinë që gjërat e këqija janë të pashmangshme, prandaj kanë përgatitur mendjet e tyre për këtë dhe do të reagojnë me integritet pa kërkuar ngushëllimin e askujt.

4) Ata nuk besojnë në gjithçka verbërisht

Në mënyrë që të besojnë diçka, ata kanë nevojë për një arsye. Kjo përfshin si të besosh një person dhe një situatë të caktuar.

Ata i bazojnë bindjet e tyre në përvojat që u është dashur të zbulojnë vetë.

5) Ata nuk i lënë njerëzit negativë të vijnë tek ata

Ata e dinë që ka njerëz negativë të cilët, edhe nëse e duan ose jo, mund ta mbushin kokën me mendime negative ... megjithatë, ata dinë të shmangin këto lloj personazhesh.

6) Ata nuk i gjykojnë të tjerët se kanë mendime të ndryshme

Ata kanë mësuar se secili person mund të mendojë në një mënyrë të ndryshme dhe kjo nuk do të thotë që ata duhet ta nënvlerësojnë atë.

7) Shmangni ndikimin negativ te të tjerët

Megjithëse mendja e tyre ndonjëherë mund të luajë hile mbi ta dhe i bën ata të mendojnë negativisht, ata përpiqen të gjejnë një mënyrë për të mos ua transmetuar të tjerëve.

të menduarit e pavarur

8) Ata nuk lejojnë askënd t'i kontrollojë ato

Mund të ketë njerëz që përpiqen të manipulojnë ose kontrollojnë emocionet e tyre. Ata e dinë shumë mirë se si funksionojnë mendjet e këtyre njerëzve dhe çfarë duhet të bëjnë për të mos u kontrolluar nga dikush. Ata mund të nënkuptojnë se janë manipuluar, por në mendjen e tyre ata e dinë se realiteti është krejt i ndryshëm.

9) i japin fund marrëdhënieve të këqija

Na pëlqen që ka marrëdhënie toksike në jetën e tyre, kështu që ata vendosin t'i japin fund para se të jetë tepër vonë. Kjo mund t'i referohet miqësive, dashurive ose marrëdhënieve familjare.

10) Ata nuk e lënë pas dore mirëqenien e tyre mendore dhe fizike

Ata e dinë se çfarë duhet të bëjnë për të qenë të lumtur, dhe sa herë që kanë kohë, përpiqen ta riprodhojnë atë. Ata kujdesen si për trupin ashtu edhe për mendjen tuaj që të ndiheni shumë më mirë.

11) Ata nuk kanë nevojë për miratimin e të tjerëve

Kjo është karakteristika më e rëndësishme e njerëzve të pavarur. Ata nuk u intereson se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë: nëse duan të bëjnë diçka, ata thjesht e bëjnë atë, edhe nëse njerëzit e tjerë nuk do ta marrin atë mirë.

12) Ata nuk kanë nevojë për shumë kohë për të marrë vendime

Kjo nuk do të thotë që ata i bëjnë ata "të çmendur" por se ata kanë pasur aq shumë kohë për të menduar për ta, saqë, kur të vijë koha, ata tashmë dinë se çfarë të bëjnë.

13) Ata nuk besojnë se të gjitha pyetjet tashmë janë përgjigjur.

Ata janë të apasionuar pas mistereve dhe enigmave të mira. Ata janë gjithmonë në kërkim të një mënyre për ta mbajtur argëtuar mendjen e tyre. Nëse e mbani mendjen kot, mund të harroni miratimin e të tjerëve.

14) Ata nuk kanë pritje joreale

Ata e dinë se çfarë të presin dhe çfarë jo. Edhe pse ndonjëherë befasohen, e vërteta është se ata zakonisht kanë gjithçka nën kontroll.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.