"Ushqime që shërojnë", një libër për ushqim të shëndetshëm

Ushqime që shërohen - Titulli: "Ushqime që shërohen".

- Autorët: Patricia Hausman dhe Judith Benn Hurley.

- Mbulesë e fortë: Faqet e 512.

- Ky libër mund të blihet në Amazon: klikoni këtu për ta parë në Amazon

Kush mund të interesohet për këtë libër?

Për të gjithë ata që kënaqen me gatimin dhe gjithashtu pëlqejnë të hanë në një mënyrë të shëndetshme.

Mendim libri

Ky libër është përrallor. Ai paraqet informacion të gjerë në mënyrë që të mësojmë të ushqehemi shëndetshëm. Përmban receta dhe informacione në lidhje me burimet e mira të vitaminave.

Sureshtë e sigurt që do të bëhet një nga librat e mi referencë ushqyese për disa vjet.

Ajo që më pëlqen më shumë tek libri

1) Më ka dhënë informacion në lidhje me cilat ushqime mund të parandalojnë dhe lehtësojnë sëmundje të tilla si artriti, presioni i lartë i gjakut, diabeti, angina dhe madje edhe kanceri.

2) Informacioni është i ngjashëm me atë që kam marrë nga infermierët dhe mjekët. Veryshtë shumë praktike të kem gjithë atë njohuri në duart e mia. Disa nga miqtë e mi e kanë huazuar këtë libër nga unë dhe unë jam gjithmonë i vetëdijshëm se kur do ta kthejnë atë tek unë

3) Më ka kursyer dhjetëra orë kërkime për kërkime ushqimore. Në internet ka mijëra artikuj dhe video në lidhje me të, por ky libër është një përmbledhje e hollësishme e gjithë këtij informacioni.

Sipas mendimit tim ai ka një informacion të paçmuar. Më pëlqen të mësoj pse disa ushqime janë më të mirat për mua dhe për sëmundje të caktuara.

4) It'sshtë një libër me kapak të fortë Ajo ofron informacionin në një mënyrë shumë të këndshme për tu lexuar.

Përfundim

Ky libër është i domosdoshëm për ata që duan të ushqehen shëndetshëm. Jepet një përshkrim i hollësishëm i roleve që disa ushqime luajnë në dietën tonë ditore.

Sipas mendimit tim ky libër është një thesar. Recetat janë përrallore dhe planet e vaktit janë padyshim diçka që unë do të përdor ... E dua!

Klikoni këtu për ta parë në Amazon

sandra-del-rioSandra ortega, lexues i pasionuar dhe kontribues i Recursosdeautoayuda.com

komente të banderolave


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.