Një nënë që vdiq papritmas shpëtoi jetën e gjashtë njerëzve pasi u dhuruan organet e saj

* Lisa Bratt u shemb nga një goditje në tru në nëntor 2013. Ajo u dërgua me urgjencë në spital, por asgjë nuk mund të bëhej për të shpëtuar jetën e saj.

* Burri i saj, Paul, dha leje që organet e saj të dhuroheshin.

Një pjesë e mëlçisë së tij i shpëtoi jetën një djali tre vjeç dhe e lejoi atë të shkonte në shtëpi për Krishtlindje. Zemra e tij shpëtoi një grua 40-vjeçare. Mushkëritë, veshkat dhe pjesa tjetër e mëlçisë së tij gjithashtu u dhuruan dhe shpëtuan jetën e katër njerëzve të tjerë, por familja e tij ende nuk di asgjë për njerëzit që i morën ato.

[Shkoni poshtë për të parë një reklamë emocionale që flet për rëndësinë e dhurimit të organeve tuaja kur vdisni] Lisa Bratt

Lisa ishte rrugës për në shtëpi pasi braktisi burrin e saj në një kurs trajnimi për punë, kur ajo u detyrua të ndalet për shkak të një dhimbje koke të madhe.

Duke bërtitur nga dhimbja, ai vrapoi në shtëpinë e një shoku të ngushtë, ku shembur nga një hemorragji e trurit në të njëjtën kohë me një goditje në tru. Mjekët nuk mund t’i shpëtonin jetën.

familja bratt

Çifti me djemtë e tyre 10-vjeçarë Michael dhe XNUMX-vjeçarin Joshua.

Z. Bratt duhej të jepte lajmin e tmerrshëm për fëmijët e tij: Natasha, 21 vjeç, Michael, 10 vjeç dhe Joshua, nëntë vjeç. Burim

Lajme të trishtueshme që na lënë me një shije të hidhur sepse falë dhurimit të organeve të tyre, jeta e gjashtë njerëzve mund të shpëtohej. Unë ju lë me një reklamë e shkëlqyeshme që përpiqet t'i bëjë njerëzit të vetëdijshëm për rëndësinë e dhurimit të organeve:


Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Projektet dijo

    Unë mendoj se ju jeni interesante. Stili juaj i të shkruarit është i shkëlqyeshëm dhe ju bëni shumë pikë të shëndosha në këtë artikull. Unë e dua këtë artikull.