Top 50 mendimet dhe reflektimet më virale

Para se të lëvizim për të parë këto 50 mendime dhe pasqyrime më virale, Ju ftoj të shihni këtë video që fsheh një reflektim të bukur.

Një person që vepron si protagonist i kësaj video, duhet të jetë i lumtur me forcë:

[shpërndarje mash]

Këtu keni një përzgjedhje të 50 reflektimeve më të postuara në llogari të tilla si @ Filozofia, një llogari në Twitter që i kushtohet tweeting reflektimeve të këtij lloji dhe që ka më shumë se 2 milion ndjekës.

Merrni shënime zonja dhe zotërinj, ka nga ato shumë të mira. Ndonjehere, Një datë e thjeshtë mund të ndryshojë perspektivën tuaj për jetën.

1) "Mos u dorëzo, fillimi është gjithmonë pjesa më e vështirë."

2) "Kryevepra e padrejtësisë është të dukesh i drejtë pa qenë i tillë". Platoni

3) "Gabim i zakonshëm: hamendësoni në vend që të pyesni."

4) "Mësimi për të menduar është një nga detyrat kryesore të edukimit intelektual." Enrique Rojas

5) "Lumturia është shuma dhe përmbledhja e asaj që dikush ka bërë me jetën e tij". Enrique Rojas

6) "Lumturia ose pakënaqësia nuk matet nga jashtë por nga brenda". Giacomo Leopardi

7) "Frikacia është nëna e mizorisë". Michel de Montaigne

8) "Askush nuk është i lirë të thotë gjëra budallaqe, e keqja është t'i thuash ato me theks". Michel de Montaigne

9) "Veprimet e vogla të secilës ditë e bëjnë ose e thyejnë karakterin." Oscar Wilde

10) "Çelësi i suksesit është njohja e vlerës së gjërave." John Boyle O'Reilly

11) "Suksesi arrihet duke e kthyer çdo hap në një qëllim dhe secilin qëllim në një hap." CC Cortez

12) "Unë kam dështuar vazhdimisht në jetën time, kështu që kam pasur sukses". Michael Jordan

13) "E vërteta nuk mund t'i paraqitet konsensusit." Enrique Rojas

14) "Për të qenë të lumtur duhet të mësoni të injoroni shumë gjëra."

15) "Një budalla nuk shërohet kurrë nga një sukses." Oscar Wilde

16) «I adhuroj kënaqësitë e thjeshta; ato janë streha e fundit e burrave të komplikuar. Oscar Wilde

17) "Atyre që nuk më duan, u uroj atyre jetë të gjatë në mënyrë që të shohin triumfet e mia".

18) "Lotët që dhembin më shumë janë ato që derdhim fshehurazi".

19) "Ndonjëherë ne i japim shumë rëndësi të kaluarës dhe e bëjmë atë të tashmen tonë të përjetshme".

20) "Mirësjellja është bërë aq e rrallë sa disa njerëz e gabojnë atë për flirtim".

21) "Mësojini fëmijët tuaj të jenë të lumtur, jo të pasur ... Kështu që kur të rriten, ata do të kuptojnë vlerën e gjërave, jo çmimin."

22) "Një person pozitiv i kthen problemet e tij në sfida, kurrë pengesa".

23) "Në vend që të jetë një njeri i suksesit, ai kërkon të jetë një njeri me vlerë: pjesa tjetër do të vijë natyrshëm." Ajnshtajni

24) "Nuk ka inteligjencë ku nuk ka ndryshim dhe nuk ka nevojë për ndryshim." George Wells

25) "Durimi është një pemë me rrënjë të hidhura, por me fruta shumë të ëmbla". Proverb persian

26) «Të bësh atë që të pëlqen është liri; që të pëlqen ajo që bën është lumturia ».

27) "Jini të lumtur sepse padrejtësitë gjithmonë paguhen, sepse dhimbja gjithmonë kapërcehet dhe sepse gabimet ju mësojnë".

28) "Personi që ju meritoni është ai që, duke pasur lirinë për të bërë gjithçka që dëshiron, ju zgjedh në çdo kohë."

29) "Nëse doni të dini se si është dikush, shikoni se si ai sillet me inferiorët e tij, jo me të barabartët e tij."

30) "Më pëlqejnë njerëzit që të kërkojnë pa arsye, të cilët të duan pa të shikuar dhe qëndrojnë të palidhur".

31) "Herët ose vonë ju përfundoni duke vërejtur se kur dikush kujdeset për ju dhe kur ata jo".

32) Të flasësh për problemet krijon probleme. Të flasësh për zgjidhje gjeneron zgjidhje ».

33)
"Momentet më të mira në jetë janë ato që nuk mund t'ia tregoni askujt".

34) "Askush nuk vjen tek ju rastësisht, gjithçka është pjesë e historisë tuaj dhe secili person ka një arsye."

35) "Ekziston një forcë motivuese më e fuqishme se avulli, energjia elektrike dhe energjia atomike: vullneti". Ajnshtajni

36) "Një mendje e mbushur me dyshime nuk mund të përqendrohet te suksesi".

37) Numëroni moshën tuaj nga miqtë, jo nga vitet. Numëro jetën tënde me buzëqeshje, jo me lot ». Xhon Lenon

38) "Një ëndërr që ëndërroni vetëm është vetëm një ëndërr. Një ëndërr që ëndërron me dikë është një realitet ". Xhon Lenon

39) "Jeta nuk po ju pret askund, po ju ndodh". Osho

40) "Unë nuk e mat suksesin me fitoret e mia, por me kohën kur kam arritur të ngrihem nga humbjet."

41) «I dobët nuk mund të harrojë kurrë. Harresa është atribut i të fortit. Mahatma Gandhi

42) "Hardshtë e vështirë kur dikush special fillon të të harrojë, por është edhe më e vështirë të pretendosh se nuk të intereson".

43) "Fati ju vë në të njëjtën rrugë si dikush tjetër, por ju takon të dyve që të ecin së bashku".

44) "Jeta është shumë e thjeshtë, por ne insistojmë ta bëjmë atë të komplikuar." Konfuci

45) "Ju rriteni vetëm duke kapërcyer pengesat".

46) "Gjërat kanë vetëm vlerën që ne u japim atyre." Molière

47) "Njerëzit më të padurueshëm janë burrat që mendojnë se janë të ftohtë dhe gratë që mendojnë se janë të parezistueshëm". Oscar Wilde

48) «Necessaryshtë e nevojshme të përpiqemi gjithmonë të përmirësojmë veten; ajo detyrë duhet të zgjasë gjithë jetën.

49) "Ofshtë e buzëqeshjeve të heronjve kur zemra po qan".

50) "Kur zbuloni se çfarë ju pëlqen, ju me të vërtetë po zbuloni veten." Agnes Martin [mashshare]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mari dijo

    Keshilla te mira