Autori i librit për vetë-ndihmë kryen vetëvrasje

Autori i librit për vetë-ndihmë kryen vetëvrasjeAjo është një Koreane e Jugut dhe quhet Choi Yoon-Hee. Në vendin tuaj njihet si Priftëresha e lumturisë dhe është autor i më shumë se 20 librave të vetë-ndihmës.

Trupi i saj u gjet pranë trupit të burrit të saj i cili gjithashtu ka kryer vetëvrasje, në atë që bëhet një vetëvrasje e dyfishtë. Ai ka lënë një letër në të cilën pretendon se kishte dy vjet sëmundje të zemrës dhe mushkërive dhe se vuante 700 lloje të ndryshme dhimbjesh çdo ditë dhe se ishin të padurueshme. Ajo gjithashtu shprehet se burri i saj vendosi të mos e linte vetëm në këtë udhëtim.

Mos harroni se Koreja e Jugut regjistrohet shkalla më e lartë e vetëvrasjeve te gratë.

Këtë lajm e kam njohur falë Mename mua e cila është një faqe shumë e vizituar në të cilën përdoruesit shtojnë lajme dhe i votojnë ato sipas rëndësisë së tyre. Ata gjithashtu mund të shtojnë komente në lajme.

Ky lajm ka tërhequr shumë komente për shkak të ironisë së tij:

1) Disa thonë se ky lajm konfirmon se këta libra janë të padobishëm.

2) "Në thikën e shtëpisë së farkëtarit".

3) «Këshilla që shes se për mua nuk kam».

4) Ka nga ata që thonë se nuk është vetëvrasje por një lloj vdekje e lehtë për bishën.

5) Ka nga ata që kritikojnë se ajo e lejoi burrin e saj të ndiqte rrugën e tij dhe nuk ishte në gjendje ta bindte atë të vazhdonte me jetën e tij.

6) "Bëni atë që them por jo atë që bëj unë."

7) "Të paktën ai vdiq duke bërë atë që i pëlqente më shumë ... t'i jepte fund vuajtjeve".

Pyetja është: a keni kryer vetëvrasje për shkak të një depresioni të shkaktuar nga sëmundja juaj apo ishte një vendim i lirë, i arsyetuar dhe i mirëmenduar?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.