Zgjidhni koleksionin e frazave motivuese

1) "Mos harroni, ju jeni më të guximshëm se sa mendoni, më të fortë se sa dukeni dhe më të zgjuar se sa mendoni."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

2) "Kur njerëzit largohen nga ju, i lini të shkojnë, nuk është se ata janë njerëz të këqij, vetëm se pjesa e tyre në historinë tuaj ka mbaruar".

• • • • • • • • - - - — — — — ———

3) "funnyshtë qesharake që njerëzit që dinë më pak për ty janë ata që flasin më shumë për ty."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

4) "Trishtimi nuk është thirrur, është kapërcyer".

• • • • • • • • - - - — — — — ———

5) "Ata që nuk kanë frikë të qëndrojnë vetëm dhe dinë të presin, gjithmonë marrin personin e duhur."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

6) «Unë i admiroj njerëzit që, me zemër të thyer dhe plot probleme, mund të shikojnë lart, të buzëqeshin dhe të thonë:« Unë jam mirë »

• • • • • • • • - - - — — — — ———

7) «Kam jetuar, kam dashur, kam humbur, kam humbur, kam lënduar veten, kam besuar, kam bërë gabime, por mbi të gjitha, kam mësuar.»

• • • • • • • • - - - — — — — ———

8) «Nëse e pranoni që nuk e dini, mësoni; nëse pranon që nuk kupton, ti kapërcen; dhe nëse e pranon që nuk dëshiron, zbulon. »

• • • • • • • • - - - — — — — ———

9) "Në momentin që pushoni të shqetësoheni për atë që do të ndodhë, ju filloni të shijoni atë që po ndodh."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

10) "Mos prisni që gjithçka të jetë perfekte, kënaquni që gjithçka funksionon pavarësisht nga papërsosmëria e saj."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

11) "Ngecja nuk është e keqe ... Të duash gurin është."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

12) "Mos u shqetëso aq shumë ... të gjithë kemi një dashuri të paharrueshme, një sekret të patregueshëm dhe pendim të pakthyeshëm".

• • • • • • • • - - - — — — — ———

13) "Më e mira në botë është në detajet e vogla, kështu që jetoni, dashuroni dhe shijoni jetën në maksimum."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

14) «A e dini pse xhami i përparmë është më i madh se pasqyra e pasme? Sepse rruga para jush është më e rëndësishme se ajo që lini pas ”.

• • • • • • • • - - - — — — — ———

15) "Humbja më e madhe e kohës është duke pritur për nesër dhe po mungon sot."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

16) "Të dobëtit marrin hak, falja e fortë dhe inteligjenca injorojnë".

• • • • • • • • - - - — — — — ———

17) "Nëse e kaluara ju thërret, mos iu përgjigjni, nuk ka asgjë të re për t'ju ofruar."

• • • • • • • • - - - — — — — ———

18) "Mos paguaj me të njëjtën monedhë, trego se je më mirë".

• • • • • • • • - - - — — — — ———

19) «Ju duhet të bini, për të ditur se çfarë është të ngresh. Ju duhet të jeni vetëm, për të vlerësuar kompaninë. Ju duhet të qani, për të ditur se çfarë është të qeshësh. »

• • • • • • • • - - - — — — — ———

20) "Ruani zemrën tuaj për dikë që interesohet".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Perla Carmona dijo

  Shkëlqyeshëm !!!!

 2.   Imazhi i mbajtësit të vendit Enrique Morales dijo

  Fraza të shkëlqyera-

 3.   Javier Mendaza Maurolagoitia dijo

  e bukur dhe sugjestionuese

 4.   Carmina Gaviria Ramirez dijo

  Shumë mirë and .dhe për t’i praktikuar ato.

bool (e vërtetë)