5 çelësa për të përmirësuar seksualitetin tuaj dhe të jeni më të lumtur

Praktikat seksuale si çift

A e dini se përmirësimi i seksualitetit tuaj do të thotë të ndjeheni më të lumtur? Kjo sepse ato janë të lidhura me shëndetin tonë fizik dhe mendor. Shtë një kohë për të shijuar, për të lënë veten të shkojë dhe si e tillë, ne përfshijmë si trupin ashtu edhe mendjen. Prandaj, kur të dy janë të lidhur, asgjë nuk mund të shkojë keq!

Tani që e dini këtë seksi është një pjesë jetike e jetës tuaj, duhet të dini një seri çelësash për të qenë në gjendje të përmirësoni këtë aspekt. Pa dyshim, të gjithë duam të jemi të lumtur, që e vërejmë atë shkëlqim në sytë tanë dhe se çdo ditë është një sfidë e re, së cilës i vendosim gjithë energjinë. A doni të dini se si?

Harrojeni paragjykimet për të përmirësuar seksualitetin tuaj

Ne nuk mund të shmangim mërzitjen nga mitet e shumta, të cilat bëhen trende në jetën tonë. Por kjo është diçka që nuk duhet ta ndjekim kurrë në letër. Jo vetëm në fushën seksuale por në aspektet e tjera të ditës sonë të sotme. Për të qenë të lumtur, duhet të heqim dorë nga disa mendime që na parandalojnë të jemi të lumtur, duke përfshirë paragjykimet që na rrethojnë për veten, partnerët tanë ose seksualitetin në përgjithësi.

Përmirësoni seksualitetin tuaj

Të harrosh gjithçka është një nga hapat e parë për të shijuar, te përqendrohuni në atë që ju doni ose keni nevojë për të vërtetë. Vetëm nëse e ndërmerrni këtë hap, mund të filloni të përmirësoni seksualitetin tuaj. Meqenëse duke filluar nga e para, nuk do të jetë e vështirë për ju të lini veten të përvetësoheni në përvoja të reja, pa marrë parasysh se çfarë thonë ata nëse jeni ju që i zgjidhni ato.

Njihuni më mirë me veten seksualisht

Gjithmonë thuhet se për të dhënë më të mirën nga të tjerët, duhet ta njohim mirë veten. Edhe pse mund të duket e qartë, nuk do të jetë gjithmonë kështu në arenën seksuale. Meqenëse do ta shijojmë në maksimum vetëm nëse e dimë vërtet se çfarë na pëlqen. Kështu që, këshillohet që të jesh në gjendje të përjetosh veten është një nga pikat e para për të trajtuar. Ju duhet ta njihni trupin tuaj në thellësi, çfarë ju bën të dridheni ose çfarë nuk ka ndonjë pasojë për ju. Kjo është arsyeja pse do të vinte një hap përpara dhe përmbushja e fantazive ose ndoshta pritjeve në fushën seksuale. Në këtë mënyrë ju gjithmonë do të kënaqeni dy herë më shumë, qoftë vetëm ose si çift.

Si të njihni veten më mirë seksualisht

Zbuloni rreth temave të seksualitetit që ju interesojnë

Të hapësh pak horizontet është gjithmonë mirë. Sepse falë tyre, ne do të jemi në gjendje të dimë pak më shumë tema të ndryshme dhe të thellohemi në të, nëse kjo është ajo që vërtet na pëlqen. Kështu që, Një ide tjetër që duhet të merrni parasysh për të përmirësuar seksualitetin tuaj është të frymëzoheni nga praktika të reja, provoni gjëra të reja dhe vazhdoni të mësoni në çdo hap. Prandaj, nuk dëmton të informosh veten mirë për të gjitha çështjet rreth seksualitetit që janë në tryezë. Sigurisht, ato nuk janë të pakta, kështu që gjithmonë do të duhet të zgjidhni atë që ju bën të ndiheni më mirë. Ju madje mund të zbuloni histori emocionuese që vijnë nga njerëz të tjerë.

Shmangni rënien në rutinë

Rutina shuan çdo shkëndijë që ia vlen për kripën e saj. Pra, gjithmonë duhet të ikim prej saj. Si Mirë Ekzistojnë mundësi të ndryshme që duhet të marrim parasysh, të tilla si vende ose pozicione të ndryshme dhe të lini veten të rrëmbehet nga ato fantazi që, më parë përmendëm por që gjithmonë kanë një rol të madh në këtë temë. Qofshin vetëm apo si çift, ndryshimet do të jenë gjithmonë për mirë, sepse tek ata do të gjeni atë shkëndijë që ndonjëherë na mungon. Meqenëse nëse vazhdojmë gjithmonë të njëjtën gjë, do të gjejmë vetëm monotoni dhe buzëqeshja shpejt do të zhduket nga fytyra jonë.

Këshilla për të mos rënë në rutinën e çiftit

Mbështetuni tek aleatët e kënaqësisë

Ka shumë, dhe shumë të larmishme, lodra dhe pajisje erotike me të cilën të shijoni përvojat tuaja të reja. Ide për të gjitha shijet, për të shijuar vetëm ose në çift. Me të gjithë ata, ju do të jetoni momente unike që do të bëjnë që ndjesitë më të këndshme të vijnë në jetën tuaj. Për atë, mund të përmendim vibratorët më tradicionalë ndaj kozmetikës erotike. Një botë që meriton mirë që ju e dini pak më shumë. Për ju, për shëndetin tuaj dhe për jetën tuaj në përgjithësi.

Shtë e vërtetë që përveç këtyre pikave ose sugjerimeve për të përmirësuar seksualitetin tuaj, ka akoma edhe shumë të tjera që ju presin. Meqenëse, siç e dimë, është një botë shumë e gjerë që ende nuk është zbuluar. Prandaj, nëse doni ta vazhdoni duke e bërë atë rehatshëm nga shtëpia juaj dhe vetëm me një klikim, ju keni mundësinë të gjeni faqe magjike si Diversual që ju ndihmojnë të njihemi më mirë, të kënaqemi pak më shumë dhe të shtojmë atë prekje emocionesh në jetën tënde seksuale. Ju do të zbuloni praktika të reja, këshilla dhe stimulime të shkëlqyera që do të dashuroni!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.