44 fraza nga filmi "Shkëlqimi i përjetshëm i një mendjeje pa kujtime"

film dashurie

A e keni parë filmin "Shkëlqimi i përjetshëm i një mendjeje pa kujtime"? Shtë një film që kur e sheh nuk të lë indiferent, sidomos nëse ke kaluar situata të komplikuara dashurie. Ju mund të keni arritur nga dashuria dhe keni ndjerë dhimbje në zemrën tuaj. Ju mund të keni ndier që bota ka ndaluar së kuptuari për shkak të zemrës suaj të thyer.

Ka raste kur ju doni të fshini kujtimet e dhimbshme nga mendja juaj vetëm në mënyrë që të keni një jetë normale përsëri. Po sikur të ishte e mundur kjo? Për këtë flet filmi për të cilin po flasim ... Shtë një nga filmat më romantikë në historinë e kinemasë dhe për këtë arsye, duam që ju ta njihni pak më shumë.

Fraza të "Shkëlqimit të përjetshëm të një mendjeje pa kujtime"

Tjetra do t'ju lëmë disa nga frazat nga filmi "Shkëlqimi i përjetshëm i një mendje pa kujtime", sepse nëse e keni parë do të merrni një nyjë në stomak kur ta kujtoni dhe nëse nuk e keni parë, do të dëshironi ta shihni sa më shpejt të jetë e mundur për të kontrolluar nëse është vërtet aq i mirë sa thonë ata. Mos i humbisni këto fraza të bukura!

film dashurie

 1. Ju mund të harroni atë që ndodhi, por jo si u ndjeve.
 2. Unë akoma besoj se do të ma shpëtosh jetën.
 3. Të flasësh vazhdimisht nuk do të thotë domosdoshmërisht të komunikosh.
 4. Ndoshta mund të gjesh një karrige të vjetër lëkundëse të bukur për të vdekur!
 5. Ju shihni një foshnjë dhe është kaq e pastër dhe falas dhe e pastër. Dhe ne të rriturit jemi si kjo rrëmujë plot trishtim dhe fobi.
 6. Pse dashurohem me çdo grua që shoh e cila nuk më tregon as vëmendjen më të vogël?
 7. Nuk mbaj mend asgjë pa ty.
 8. Personaliteti i tij premton të të nxjerrë nga jeta jote mesatare, nuk e di, është si të hipësh në një meteorit të zjarrtë të pabesueshëm që do të të çojë në një botë tjetër, një botë ku gjithçka është emocionuese.
 9. Më kujto mua. Bëni më të mirën tuaj. Mbase mundemi.
 10. Unë mund të vdes tani. Thjesht jam e lumtur. Nuk jam ndjerë kurrë më parë. Jam pikërisht aty ku dua të jem.
 11. Pse nuk më çon diku tjetër? Në një vend që nuk i përkas dhe fshihemi deri nesër.
 12. Ajo më donte dhe kjo ishte mirë.
 13. Lumturia dhe dashuria janë vendet ku dikush dëshiron të jetë gjithmonë dhe ku nuk do të kishte mendje të përfundonte i vdekur.
 14. Painfulshtë e dhimbshme të kalosh kaq shumë kohë me dikë, vetëm për të zbuluar se ai është i huaj.
 15. Lumturia dhe dashuria janë vendet ku dikush dëshiron të jetë gjithmonë dhe ku nuk do të kishte mendje të përfundonte i vdekur.
 16. Sa i lumtur është fati i Vestalit të pafajshëm. Bota duke harruar, sepse bota harroi. Dielli i Përjetshëm i Mendjes së Pastër. Çdo lutje pranohet, dhe çdo dëshirë hiqet dorë. film dashurie
 17. Shikoni burrë, unë po ju them paraprakisht, jam e komplikuar, kështu që nuk do të fshihem nga martesa juaj, apo çfarëdo që keni. Nëse dëshiron të jesh me mua, atëherë do të jesh asgjë përveç meje.
 18. Sikur të mund të takoja dikë të ri. Mendoj se shanset e mia për të ndodhur janë shumë të ulëta, pasi nuk mund të krijoj kontakt me sy me një grua që nuk e njoh.
 19. Unë jam një kurvë hakmarrëse. Duhet të thuash të vërtetën.
 20. Çfarë dëmtimi është që të kalosh kaq shumë kohë me dikë, vetëm për të zbuluar se ai është i huaj.
 21. Ju mund t'i fshini ato nga mendja juaj, por t'i fshini nga zemra juaj, kjo është një histori tjetër.
 22. Shumë djem mendojnë se unë jam një koncept, që i plotësoj, ose se do t'i bëj të ndihen të gjallë. Por unë jam thjesht një vajzë e trazuar që kërkon paqen e saj shpirtërore. Prandaj mos mendoni se do të kërkoj edhe tuajat.
 23. Kthehuni dhe bëni një lamtumirë, të paktën le të pretendojmë se kemi pasur një të tillë.
 24. Më fshih në poshtërimin tënd më të madh!
 25. Edhe pas kësaj, vazhdoja të mendoja se do të më shpëtonit jetën - Do të ishte ndryshe, vetëm sikur të mund të provonim përsëri.
 26. Nëse do të mund të takoja vetëm një person të ri, mendoj se nuk ka shumë mundësi që të ndodhë, pasi nuk jam në gjendje të mbaj kontakte me sy me një grua që nuk e njoh.
 27. Rëra është e mbivlerësuar. Ata janë thjesht guralecë të vegjël.
 28. Kthehu mbrapa dhe lamtumirë të paktën. Le të pretendojmë se kemi pasur një lamtumirë.
 29. Mund të vdes tani, Klem. Unë thjesht jam i lumtur. Jam pikërisht aty ku dua të jem.
 30. Ne jemi David dhe Ruth Laskin. Kush dëshiron të jesh? Unë preferoj të jem Ruth, megjithëse jam fleksibël.
 31. A jemi si ata çifte për të cilët ju vjen keq në restorante? A dukemi të vdekur në darkë? Nuk mund ta duroja mendimin që njerëzit të mendonin se ne jemi çifti i tillë.
 32. Marrëdhënia ime është akoma këtu, ashtu si e kujtove.
 33. Nuk kam nevojë për bukurinë. Unë nuk kam nevojë të jem unë, dhe nuk kam nevojë që askush të jetë për mua.
 34. Kur isha fëmijë, mendoja se isha e shëmtuar. (…) Shikoni, isha tetë vjeç dhe i kisha këto kukulla. E preferuara ime ishte kjo kukull e shëmtuar me emrin Clementine. Ai vazhdonte t’i bërtiste: Nuk mund të jesh e shëmtuar! Bëhu i bukur! Weshtë e çuditshme, sikur duke e transformuar atë, unë transformova edhe veten time. film dashurie
 35. Lum ai që harron sepse parajsa i takon.
 36. Bëmë sikur e kuptonim njëri-tjetrin në një mënyrë që askush nuk e bëri kurrë.
 37. Kam një mendim që më erdhi në mendje për Ditën e Shën Valentinit 2004. Sot është një festë e shpikur nga kompanitë e kartolinave për t'i bërë njerëzit të ndjehen si plehra.
 38. Ju nuk më thoni gjëra Joel. Unë jam një libër i hapur. Unë ju them gjithçka, çdo gjë të ndyrë të turpshme.
 39. Do të doja të lexoja disa nga ato ditarë në të cilët ju shkruani vazhdimisht. Çfarë shkruani atje nëse nuk keni ndjenja, pasione apo dashuri?
 40. Nuk e di! NUK E DI! Jam i humbur! Jam i frikesuar! Ndihem sikur zhduket! L SKKURA IME M BN! UNE PO PLAKEM! Asgjë nuk ka kuptim!
 41. Ai po e josh të dashurën time me fjalët dhe gjërat e mia! Ai i vodhi të brendshmet! Zoti im, ai i vodhi të brendshmet.
 42. Ka faqe të grisura. Nuk mbaj mend ta kem bërë atë. Duket se kjo është hera e parë që unë shkruaj në ditarin tim në dy vjet.
 43. Kurrë nuk kam menduar për mundësinë që të dua të të fshij nga mendja ime përgjithmonë.
 44. Fakti që ne mund të flisnim me orë dhe orë për asgjë dhe në të njëjtën kohë për gjithçka ishte interesant. Magjepsëse. Ishte e përkryer. Asgjë nuk mund të shkonte keq në gjithë këtë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.