31 frazat më të mira të Charles Ans

charles ans

Carlos Miguel Segura Ramírez i lindur në 1991, i njohur më mirë me emrin e tij artistik Charles Ans ose Charles Skinny është një reper meksikan. Albumet e tij më të spikatur janë "Smile", "Sin Maletas" dhe "Sui Generis". Tekstet e tij janë për shumë, frymëzim për të mësuar në jetë dhe për të tjerët ata ndihen të identifikuar.

Pavarësisht se ishte rritur në një lagje të vështirë në qytetin e saj, ajo kurrë nuk vuajti nga privimi. Ndoshta kjo është arsyeja pse ai nuk e filloi repin në anë të rrugës si shumë njerëz të tjerë, por përkundrazi e filloi atë në anën bohemo-melankolike, ku ai kërkon të nxjerrë anën më të mirë të jetës.

Kuotat e Charles Ans

Më tej do t'ju lëmë këtu disa fraza të Charles Ans, të këngëve të tij, të tekstit të tij, në mënyrë që të kuptoni pse për disa i pëlqen kaq shumë. Me theksin e tij meksikan, pa dyshim që muzika e tij ka një prekje të veçantë që mund t'ju pëlqejë. Kur lexoni këto fjali mbase doni të kërkoni emrin e tij në Youtube dhe të dëgjoni këngët që ai ka ...

charles ans

 1. Unë i urrej përfundimet, sepse ato janë të gjitha njësoj.
 2. Në një jetë të begatë, një jetë më intime, ku më shumë se një u përpoq të ishte viktima ime. Ato janë vetëm simptoma të intimitetit dhe jetës, jeta nuk është për të qarë, por për të vallëzuar duke marrë frymë. -Me një ritëm të ngadaltë.
 3. Dashuri për ata që ju duan, unë i respektoj ata që ju respektojnë.
 4. Ne do ta urrejmë njëri-tjetrin si sot dhe si kurrë më parë. E dini, mami, nuk ka përgjigje për pyetjet tuaja. Dëshira ime e vetme është që të mos më harrosh kurrë, qoftë për dashuri, qoftë për të qenë bir kurve.
 5. Nëse koha na mund, ne tashmë dimë si të takohemi nesër.
 6. Sot rrjedh vetëm të ndihem mirë, nuk ka fjalë të bukura, unë akoma nuk e shoh Eden, vazhdoj. Ngadalë në lojë, duke humbur amin, unë do të këndoj tërë jetën time derisa të kërkoj mey dey. –Nuk ka fjalë të bukura.
 7. Ishin net të gjata të ftohta, unë vetëm isha dëshmor i përkushtuar për t’i prerë ato. Por që të humbasësh duhet ta heqësh, kërkova rastin ta dhuroja. –Tregimi dhe kryqi juaj.
 8. Atje isha, në stacionin e autobusit, duke kujtuar këshillat që më dhatë një ditë, se nuk ka vlerë më të mirë se dashuria dhe qëndrimi, dhe nëse mësoni të dëgjoni do të jetë gjithmonë një virtyt. -Stacion autobusi.
 9. Po! Këtu gjithçka është në rregull, e zeza ime, megjithëse nuk e mohoj nostalgjinë në secilën pedale. Hej, këtu gjithçka është në rregull, këtu gjithçka është në rregull, të paktën kjo mbetet për mua. "Gjithçka është në rregull këtu." charles ans
 10. Unë përmirësohem për kënaqësi jo për të qenë i preferuari juaj.
 11. Unë i kujtova ato kohëra të mira së bashku, dhe ata vetëm të mbushnin me ofendime, sot zemra ime është mbushur me zi, sepse të dhashë dashuri dhe ata shkelën vetëm frutat. –Cfare ju ka ngelur.
 12. Shkoj pa përmbledhje milje nga shtëpia, problemet mblidhen ndërsa orët kalojnë. Jam i shpërqendruar midis kontejnerëve dhe gungave dhe ndihem më mirë kur njerëzit janë të dehur. -Ende.
 13. Sot do të jepja jetën time për t'ju parë përsëri, në këtë jetë që nuk ndalet së ndyrë. Sot do të jepja jetën time për dashurinë tuaj nga dje, megjithëse e di që ajo që ka ikur është zhdukur. "Unë do të jepja jetën time sot".
 14. Sot mbaj mend gjithçka përveç se si të të puth.
 15. Unë nuk jam nga ata që qaj për disa pije, si vëllai juaj i madh kur ai ju tregon për jetën e tij. Përkundrazi, unë jam i varur nga seksi, fqinji im më goditi, dhe e dashura jote dhe kurva e shoqes së saj e dinë këtë. –Bota e nepërkave.
 16. Unë prirem të jem ajo që ata nuk duan. Fjalët e mia më të buta janë ato që lëndojnë më shumë.
 17. Kam menduar vetëm për ty dhe kjo është gjëja serioze.
 18. Sot erdha të vendos në tryezë gjithë inatin që dikur ishte në kokën time. Kur diçka mbaron fillon një histori tjetër; disa luten, të tjerët preferojnë birrë - Në tryezë.
 19. Do të të këndoj një pjesë që nuk kërcehet, do të humbas veten në rrahjet e skajit tënd. Kam në plan të vrapoj si djersë në shpinë, dhe kështu të përfundoj në kopshtin tënd me kurorë. –Një pjesë që nuk kërcehet.
 20. Lini ditë të bardha dhe shumë të tjera që janë gri, ka ditë të mira dhe të tjerat ku pretendoni. - Unë nuk do të qaj.
 21. Everyshtë çdo i çmendur me temën e tij në çdo cep, njeriu i mençur vetëm dëgjon, i çmenduri gjithmonë jep mendimin e tij. Dhe si çdo gjë në jetë, kjo është një disiplinë, me të cilën unë shkoj mirë, duke pirë duhan pas perdes. –Pritja # 2.
 22. Ti je drita, mbase shpëtimi im. Oh, një dënim me vdekje në këtë konstelacion. Të yjeve dhe hënave, të pijeve dhe rumit, të galaktikave apo ditëve që zgjasnin koha. –Një pjesë që nuk kërcehet.
 23. Unë kam ardhur nga një cep, burrë, nga ajo lagje, ku seksi, dashuria dhe të njëjtët njerëz vijnë së bashku, ku gjithçka filloi si një shaka dhe ato netë të stilit të lirë do të kalonin orët. "Unë jam vetëm një pijanec". charles ans
 24. Po, përkundër të ftohtit, moti na bëri bashkë. Po, për fat të mirë për mua dielli mori shumë kohë për të dalë. Po, ishte një e martë tjetër që ju largoheni për të dy, ku e harroj këtë dhe kujtoj të jem unë. "Nëse nuk do të agojë kurrë".
 25. Le të kalojnë vitet dhe jeta të marrë rrjedhën e saj duke më bërë të lumtur. E kuptoj që një ditë duhet të largohesh, por kur të vdes tregoju atyre për mua. -Pasdite.
 26. Dhe ju e dini ... Unë kurrë nuk u kujdesa për atë që tha ai, unë gëlltita disa fjalë pa e ditur se çfarë lënduan. I pranova ankesat por jo se më pështynë, dhe nëse i dëgjoja gjërat e tyre më vonë, shkoja të trokisja në dru. -Koha ka ardhur.
 27. Nata është e mirë, problemi është të të bindim, ne do të përfundojmë larg nga këtu nëse jam me fat. Nuk kam ide nëse do të shihemi përsëri, por tani jam i lumtur që u njoha. -Larg prej ketu.
 28. Ju mund ta mbyllni bllokimin në buzët dhe këmbët tuaja, dhe edhe nëse më shkelni syrin është e vështirë për mua ta kuptoj, vargjet e këtij dembeli mund të jenë vetëm oferta juaj, ose ndërsa koha kalon më e keqja e fjalive tuaja. –Sytë e mi nuk donin të shihnin.
 29. Ju filluat të ishit gjithçka pasi nuk ishit askush.
 30. Dhe ata thonë se koha shëron plagët, por ka shenja që nuk harrohen.
 31. Sonte do të këndoj në majë, do të humbas frymën kur ato brirë tingëllojnë. Unë do të shfryj hidhërimet e mia duke u argëtuar në këtë skenë, duke dëgjuar emrin tim gjithmonë më magjeps. -Sonte.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.