50 fraza për të filluar ditën në një mënyrë pozitive

filloni ditën me energji

Kujt nuk i pëlqen ta fillojë ditën me një buzëqeshje? Ka miliona njerëz në të gjithë botën që fatkeqësisht shkojnë në shtrat të trishtuar natën dhe zgjohen po aq të trishtuar ose më shumë në mëngjes, pa dashur asgjë ... pa motivime. Ata e jetojnë jetën e tyre me apati dhe në shumë raste kanë nevojë për ndihmë profesionale për të qenë në gjendje të ikin dhe të përmirësojnë cilësinë e jetës së tyre.

Nga ana tjetër, fillimi i ditës në një mënyrë pozitive është një dhuratë për këdo pasi ju lejon të ndjeni se jeta ia vlen, se ngjyrat janë më të gjalla dhe se keni të drejtë të ndiheni mirë thjesht duke marrë frymë çdo mëngjes. Nëse e filloni ditën tuaj në një mënyrë pozitive, do ta bëni atë me plot energji, me motivim dhe gëzim, kush nuk e dëshiron atë në jetën e tyre? Në këtë mënyrë do të jeni shumë më të lumtur dhe më rrezatues, do të hani botën!

50 fraza pozitive për fillimin e ditës tuaj

Tjetra do t'ju japim disa fraza në mënyrë që të mund ta filloni ditën në një mënyrë pozitive. Vetëm duke i lexuar ata do të filloni të ndiheni më mirë, por idealisht i keni të shkruara diku në mënyrë që t'i shihni dhe lexoni ato çdo mëngjes kur të zgjoheni.

fillojeni ditën të lumtur

Mund ta vendosni në frigorifer në mënyrë që kur të shkoni të hani mëngjes ta shikoni, ose edhe më mirë, vendoseni në dollap që kur të zgjoheni çdo mëngjes t'i shihni shpejt.

 1. Jepi secilës ditë shansin të jesh dita më e mirë e jetës tënde.
 2. Pavarësisht se sa kohë stuhia, dielli shkëlqen gjithmonë përmes reve përsëri.
 3. Fati për të pasur sukses në jetë quhet të besosh në vetvete.
 4. Në momentin që pushoni së menduari për atë që mund të ndodhë, do të filloni të shijoni atë që po ndodh.
 5. Mendoni si një kampion. Një kampion nuk ka frikë të dështojë. Dështimi është vetëm një gur tjetër drejt suksesit.
 6. Ndoshta çdo ditë nuk është e mirë. Por gjithnjë ka diçka të mirë çdo ditë.
 7. Kur të zgjoheni në mëngjes, mos harroni se sa me fat jeni: ju jeni gjallë, mund të merrni frymë, të mendoni dhe të shijoni jetën.
 8. Të gjitha ëndrrat tona mund të bëhen realitet nëse kemi guximin t'i ndjekim ato.
 9. Asnjëherë nuk është vonë për të qenë personi që keni dëshiruar gjithmonë.
 10. Jeta nuk pret të kalojë stuhia, apo të përpiqesh të hapësh ombrellën për të mos u lagur. Po mëson të kërcesh në shi.grua që fillon ditën e lumtur
 11. Nëse plani “A” nuk funksionon, mos harroni se alfabeti ka edhe 26 shkronja të tjera.
 12. Ata që pretendojnë se diçka është e pamundur nuk duhet të shqetësojnë ata që përpiqen.
 13. Çdo mëngjes ne rilindim. Ajo që bëjmë sot është ajo që ka më shumë rëndësi.
 14. Duke filluar ditën tuaj me një buzëqeshje do të bëjë që fati juaj të pikturohet me ngjyra.
 15. Kur të zgjoheni në mëngjes, mendoni për privilegjin e çmuar të të qenit gjallë, duke marrë frymë, duke menduar, duke shijuar dhe dashuruar.
 16. Koha juaj është e kufizuar, prandaj mos e humbni duke jetuar jetën e dikujt tjetër. Kështu që kini guximin të bëni atë që ju thotë zemra dhe intuita juaj.
 17. 5 gjëra për të bërë para se të ngriheni nga shtrati: thoni faleminderit për një ditë të re, mendoni për qëllimet tuaja për atë ditë, merrni 5 frymë thellë, buzëqeshni pa ndonjë arsye dhe falni veten për gabimet që keni bërë dje.
 18. Suksesi nuk do të jetë kurrë një hap i madh në të ardhmen, suksesi është një hap i vogël që ne hedhim tani.
 19. Sekreti për një jetë dhe trup të shëndetshëm është të mos qash për të kaluarën, të mos shqetësohesh për të ardhmen dhe të mos parashikosh probleme.
 20. Besoji motit që shpesh u jep dalje të ëmbla shumë vështirësive të hidhura.
 21. Udhëtimi juaj do të jetë shumë më i lehtë dhe më i lehtë nëse nuk e mbani të kaluarën me vete.
 22. Çdo mëngjes keni dy mundësi: vazhdoni të flini me ëndrrat tuaja, ose ngrihuni dhe i ndiqni ato.
 23. Koha juaj është e kufizuar, prandaj mos e humbni duke jetuar jetën e të tjerëve.
 24. Dëshironi diçka? Pastaj shko dhe bëje që të ndodhë. Sepse e vetmja gjë që bie nga qielli është shiu.
 25. Asnjëherë nuk është vonë të jesh personi që mund të kishe qenë.
 26. Të gjitha ëndrrat tuaja mund të bëhen realitet, për sa kohë që keni guximin t’i ndiqni ato.
 27. Kufijtë gjenden vetëm në mendjen tuaj.
 28. Mundësitë janë si agimet e diellit: nëse pret shumë gjatë, i humbet.
 29. Gjithmonë jeto sikur të ishte dita e fundit e jetës tënde, sepse e nesërmja është e pasigurt, e djeshmja nuk të përket dhe vetëm sot është e jotja.
 30. Asnjë ëndërrimtar nuk është i vogël dhe asnjë ëndërr nuk është shumë i madh.
 31. Dreamndërroni sikur do të jetoni përgjithmonë, jetoni sikur do të vdisni sot.
 32. Miqtë e vjetër largohen dhe të tjerët vijnë. Si ditët. Një ditë ai largohet dhe një tjetër vjen. Gjëja e rëndësishme është t'i bësh ata kuptimplotë: një ditë me kuptim ose një mik domethënës.
 33. Pavarësisht se sa kohë stuhia, dielli shkëlqen gjithmonë përmes reve përsëri.
 34. Ka dy mënyra për të jetuar jetën: njëra sikur asgjë nuk është një mrekulli, dhe tjetra sikur gjithçka është një mrekulli.gezuar mengjesin vajze
 35. Sot është një ditë e re. Edhe nëse e keni bërë gabim dje, sot mund ta bëni siç duhet.
 36. Mos u bë kurrë skllav i të kaluarës tënde, por arkitekt i së ardhmes tënde.
 37. Nëse mundësia nuk troket, ndërtoni një derë.
 38. Gjithmonë bëj më të mirën. Ajo që ju mbillni tani do të korrni më vonë.
 39. Pika fillestare e të gjitha arritjeve është dëshira.
 40. Gjithçka që keni dashur ndonjëherë është në anën tjetër të frikës.
 41. Gjëja më e mirë për vetëvlerësimin është çaji! Duajeni veten, falni veten, dashuroni veten, buzëqeshni, trajtojeni veten, kënaquni me veten, arsimohuni, kujdesuni për veten, përmirësoni veten dhe vlerësoni veten.
 42. Ata që ju kritikojnë e bëjnë këtë sepse shohin tek ju gjithçka që nuk do të jenë kurrë.
 43. Mos prisni që gjërat të ndodhin. Dil atje dhe bëj që të hyjnë brenda.
 44. Duhen ditë të këqija për të kuptuar se sa të bukura janë pjesa tjetër.
 45. Ndonjëherë ne shikojmë aq shumë në derën e mbylljes sa që na duhet shumë kohë për të parë atë që është tashmë e hapur.
 46. Kur të mësoni të qeshni me problemet tuaja, ata do të pushojnë së torturuari.
 47. Në fund gjithçka do të funksionojë. Dhe nëse nuk shkon mirë, nuk është fundi.
 48. Sot është një ditë e re. Edhe nëse e keni bërë gabim dje, sot mund ta bëni siç duhet.
 49. Njerëzit më të lumtur nuk janë ata që kanë gjithçka, por ata që bëjnë më të mirën e asaj që kanë.
 50. Mos flisni aq shumë për problemet tuaja. Flisni më shumë për gëzimet tuaja.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.