40 frazat më të mira të "Përparësitë e të qenit i padukshëm"

avantazhet e të qenit të padukshëm

"Përparësitë e të qenit i padukshëm" është një nga ata filma që njerëzit pëlqejnë që nga minuta 1 e shikimit të tyre. Filmi i vitit 2012 bazohet në romanin e autorit amerikan Stephen Chbosky, botuar në 1999. Protagonisti Charlie, është një adoleshent me një personalitet disi të veçantë, ka probleme me marrëdhëniet dhe është i sinqertë, i zhytur në mendime dhe i pëlqen të lexojë. Ndiheni të padukshëm kur bëhet fjalë për dashurinë por ai përjeton përvoja që do ta bëjnë atë të ndryshojë vizionin e tij për botën përreth tij.

Ne nuk duam t'ju tregojmë shumë më tepër rreth filmit në rast se doni ta shihni, por duam të ndajmë me ju disa nga frazat e tij më të mira në mënyrë që të merrni një ide se si është filmi.

"Avantazhet e të qenit i padukshëm" dhe disa fraza që do t'ju pëlqejnë

Mos harroni disa nga këto fraza sepse jemi të sigurt që do t'ju pëlqejnë. Nëse nuk e keni parë filmin, do t'ju nxitë ta shikoni dhe nëse e keni parë tashmë, skenat do t'ju kujtojnë, dhe ju mund të dëshironi ta shihni përsëri! Shpresojmë t'ju pëlqejnë.

avantazhet e të qenit të padukshëm

 1. Askush nuk ka dominim mbi dashurinë, por dashuria mbizotëron në të gjitha gjërat.
 2. Them se jemi ata që jemi për shumë arsye, dhe shumicën prej tyre nuk mund t’i njohim kurrë. Por edhe nëse nuk kemi fuqinë të zgjedhim nga vijmë, ne mund të zgjedhim se ku do të shkojmë.
 3. Ndonjëherë është shumë më lehtë të mos i njohësh gjërat.
 4. Mendoj se ideja është që secili person duhet të jetojë jetën e tij dhe pastaj të marrë vendimin për ta ndarë atë me njerëzit e tjerë. Ndoshta kjo është ajo që i bën njerëzit të "marrin pjesë".
 5. Ne e pranojmë dashurinë që mendojmë se e meritojmë.
 6. Ishte hera e vetme gjatë ditës që dëshiroja që ora të ndalet. Dhe qëndro atje për një kohë të gjatë.
 7. Vajzat pëlqejnë burrat të jenë një sfidë.
 8. Nuk mund të jetë e gjitha vetëvlerësimi i ulët, apo jo?
 9. Nuk mendoj se duhet t’i japim aq shumë rëndësi peshës, muskujve dhe ditës së flokëve, por kur ndodh, është bukur.
 10. As sezonin nuk e mbaj mend. Thjesht mbaj mend që shëtisja mes tyre dhe ndjeva se për herë të parë i përkisja diçkaje.
 11. Patrick dhe Sam nuk vazhduan të thoshin shaka për të më bërë të përpiqem t'i kuptoj ato. Jo vetëm ajo. Ata gjithashtu më pyetën gjëra.
 12. Kështu që kjo është jeta ime. Dhe unë dua që ju ta dini se unë jam edhe i lumtur edhe i trishtuar, dhe po përpiqem të kuptoj se çfarë do të thotë kjo. avantazhet e të qenit të padukshëm
 13. Mendoj se ideja është që secili burrë apo grua duhet të jetojë jetën e tij dhe pastaj të vendosë nëse do ta ndajë atë me të tjerët.
 14. Ju nuk mund të uleni aty dhe të vendosni jetën e të gjithëve para jetës suaj dhe të mendoni se llogaritet si dashuri.
 15. Kështu që mendoj se jemi ata që jemi për shumë arsye. Dhe ne kurrë nuk mund t'i njohim shumicën e tyre.
 16. Greatshtë shumë mirë që mund të dëgjosh dhe të jesh një bllok lotësjellës për dikë, por çka nëse atij nuk i duhet një bllok lotësie? Po nëse i duhen krahët apo diçka?
 17. Unë zakonisht jam shumë i ndrojtur, por ai dukej si një tip me të cilin mund të bësh një lojë futbolli edhe pse ishe tre vjet më i ri dhe jo popullor.
 18. Unë jam i interesuar dhe i hipnotizuar nga mënyra se si të gjithë e duan njëri-tjetrin, por askush nuk e pëlqen vërtet njëri-tjetrin.
 19. Dhe nëse dikush është në një situatë më të keqe se ju, kjo nuk e ndryshon faktin që ju keni atë që keni. Mirë dhe keq.
 20. Vajzat janë të çuditshme, dhe nuk e kam fjalën për atë në mënyrë fyese. Thjesht nuk mund ta përshkruaj në ndonjë mënyrë tjetër.
 21. Nëse dikush më pëlqen, unë dua që ai të më pëlqejë mua të vërtetën, jo atë që ata mendojnë se mendojnë se jam. Dhe nuk dua që ata ta mbajnë atë brenda vetes. Dua të ma tregosh, kështu që edhe unë ta ndiej.
 22. Të gjithë të tjerët ose janë në gjumë ose bëjnë seks. Unë kam qenë duke parë televizion dhe duke ngrënë pelte.
 23. Nuk e di nëse jeni ndjerë ndonjëherë në këtë mënyrë. Sikur të doni të bini në gjumë për një mijë vjet. Ose thjesht nuk ekzistojnë. Ose të mos jesh i vetëdijshëm se ekziston.
 24. Sam dhe Patriku më shikuan. Dhe po i shikoja. Dhe unë mendoj se ata e dinin. Asgjë specifike në të vërtetë. Ata thjesht e dinin atë. Dhe mendoj se kjo është gjithçka që mund të kërkoni nga një mik.
 25. Weshtë e çuditshme, sepse ndonjëherë lexoj një libër, dhe mendoj se unë jam personi në atë libër.
 26. Ju lutem më besoni se gjërat janë të mira me mua, dhe edhe nëse nuk janë, ato së shpejti do të jenë. Dhe unë gjithmonë do të besoj të njëjtën gjë për ty.
 27. Thjesht dua të të them se ti je shumë i veçantë ... dhe e vetmja arsye që po ju them është sepse nuk e di nëse dikush ka qenë ndonjëherë.
 28. Pas kësaj, nuk mund ta besoja që Sam më bëri një dhuratë, sepse sinqerisht mendova se dhurata e tij ishte duke thënë "Të dua".
 29. Isha në shtratin tim duke u përpjekur të kuptoj pse ndonjëherë mund të zgjohemi dhe të flemë përsëri, dhe ndonjëherë jo.
 30. Nuk ka asgjë si të marrësh frymë thellë pasi të qeshësh kaq shumë. Asgjë në botë nuk krahasohet me përvojën e një dhimbje barku për arsyet e duhura.
 31. Ne nuk flasim për asgjë serioze apo të lehtë. Ne ishim vetëm atje së bashku. Dhe kjo ishte e mjaftueshme.
 32. Fotot e vjetra duken të vështira dhe të reja, dhe njerëzit në foto gjithnjë duket se janë shumë më të lumtur se sa ju.
 33. Mbylli sytë dhe nuk doja asgjë tjetër përveç krahëve të tij.
 34. Njerëzit përpiqen të kontrollojnë situatat gjatë gjithë kohës që kanë frikë se nëse nuk e bëjnë këtë, asgjë nuk do të funksionojë siç dëshirojnë ata.
 35. Thjesht më trego se si të jem ndryshe në një mënyrë që ka kuptim, për t'i bërë të gjitha këto të zhduken.
 36. avantazhet e të qenit të padukshëm
 37. Do vdisja per ty Por unë nuk do të jetoj për ty
 38. Ndoshta këto ishin ditët e mia të lavdisë, dhe unë as që i kisha kuptuar sepse nuk kanë një top në mes.
 39. Jo të gjithë kanë një histori të trishtuar, Charlie, dhe nëse e kanë, nuk është një justifikim.
 40. Mendoj se në atë kohë e kam dashur atë. Sepse nuk kishte asgjë për të fituar dhe nuk kishte rëndësi.
 41. Ndoshta është mirë të vendosësh gjërat në perspektivë, por ndonjëherë, mendoj se e vetmja perspektivë është të jesh atje.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juliet Gallardo dijo

  Tingëllon super e ftohtë, e denjë për një analizë të thellë, do të gjej hapësirën për ta parë dhe përfituar nga çdo moment, e di që do të sjellë momente të ditës, të të rinjve tanë, të jetës sonë.
  Ju faleminderit.