32 frazat më të mira të Johnny Deep

Aktori Johnny Deep Amerikan

Johnny Deep mund të thuhet se është një njeri i shumanshëm sepse është aktor, producent, regjisor dhe muzikant. Me kombësinë amerikane ai ka qenë gjithmonë një aktor dhe artist i shkëlqyer i vlerësuar nga shumë njerëz. Ai ka luajtur në filma që ishin dhe janë shumë të suksesshëm si p.sh. Piratët e Karaibeve, Sleepy Hollow, Scissorhands, Alice in Wonderland, etj.

Ai është një njeri me karizëm të madh dhe është nominuar për një Oskar tre herë për punën e tij, ka fituar një çmim Golden Globe nga Sporti i Aktorëve të Ekranit dhe nga një César. Që nga fillimi nuk u desh shumë që ai të ishte një idhull adoleshent dhe të mos pushonte së punuari.

Fraza Johnny Deep për ta njohur më mirë

Tjetra do t'ju lëmë disa nga frazat më të mira të Johnny Deep në mënyrë që të mund ta njihni pak më mirë dhe madje të ndiheni pak më afër këtij aktori amerikan. Ju do të jeni në gjendje të merrni një ide se si është mendja e një prej aktorëve tuaj të preferuar të Hollivudit. Përkundër këtij imazhi të një njeriu të ashpër, ai është një person jashtëzakonisht i njohur. Ne ju tregojmë më shumë përmes frazave të tyre!

Aktori Johnny Deep Amerikan

 1. Shko përpara dhe mos jep një mut atë që njerëzit e tjerë mendojnë. Thjesht shkoni përpara dhe bëni atë që duhet të bëni, për veten tuaj.
 2. Timeshtë koha të përpiqemi t'i ndryshojmë gjërat, ose të paktën të shpresojmë t'i ndryshojmë, përndryshe do të shpërthejmë.
 3. Unë mendoj se të gjithë janë të çuditshëm. Të gjithë duhet të festojmë individualitetin tonë dhe të mos ndihemi të turpëruar.
 4. Muzika na prek emocionalisht atje ku vetëm fjalët nuk munden.
 5. Nëse shihni tmerret që njerëzit po vuajnë, mendoj se nuk ka kohë më të mirë të përpiqemi për shpresë përmes imagjinatës.
 6. Kur shoh dikë që ndjek ëndrrën e tyre dhe e arrin atë, dhe që bën atë që duan pa e shpjeguar, dhe pa dëmtuar askënd, natyrisht, mendoj se është e mrekullueshme.
 7. Trupi im është, në një farë mënyre, një ditar. Siç ndodhi me marinarët ku secili tatuazh do të thoshte diçka, një periudhë të veçantë të jetës suaj që e lini të shënuar në lëkurën tuaj, ose me thikë ose me një artist tatuazhesh profesionist.
 8. Jo gjithçka e keqe që na ndodh është sepse e meritojmë ... ndonjëherë kemi nevojë për gjëra të këqija dhe pengohemi në jetë, për tu pjekur dhe rritur si një qenie njerëzore.
 9. Sinqeriteti dëmton ata që jetojnë në një botë plot gënjeshtra.
 10. Nëse doni dy persona në të njëjtën kohë, zgjidhni të dytin. Sepse nëse do ta donit vërtet të parën, nuk do të ishit dashuruar me të dytën.
 11. Mundohem të qëndroj në një gjendje konfuzioni të vazhdueshëm vetëm nga shprehja që më lë në fytyrë. Aktori Johnny Deep Amerikan
 12. Nuk mendoj se dikush është gati të vdesë. Ju vetëm mund të shpresoni që kur të afrohet vdekja, të keni thënë gjithçka që keni dashur të thoni. Askush nuk dëshiron të largohet në mes të një fjalie.
 13. Gjithmonë e ndieja që isha i destinuar të lindja në një kohë tjetër, në një kohë tjetër.
 14. Mund t’i mbyllni sytë ndaj gjërave që nuk doni t’i shihni, por nuk mund t’ia mbyllni zemrën gjërave që nuk dëshironi t’i ndjeni.
 15. Plakja dhe plakja nuk do të thotë domosdoshmërisht pjekje. Të plakesh ndodh për të gjithë ne, por nëse e bën me hijeshi mund të jetë fantastike.
 16. Mund t’i mbyllni sytë ndaj gjërave që nuk doni t’i shihni. Por ju nuk mund ta mbyllni zemrën tuaj për gjërat që nuk doni të ndjeni.
 17. Kur luan një rol i sjell personazhit diçka nga vetja. Nëse jo, ai nuk po vepron, po gënjen.
 18. Ata që nuk na duan, ndahen në dy: budallenjtë dhe ziliqarët. Budallait do t’i pëlqejë. Për ziliqarin kurrë.
 19. Ekzistojnë katër pyetje me vlerë në jetë: çfarë është e shenjtë? Nga çfarë bëhet fryma? Pse ia vlen të jetosh? Dhe pse ia vlen të vdesësh? Përgjigja për secilën është e njëjtë. Vetem Dashuri.
 20. Më pëlqente të luaja rolin e Eduardo Scissorhands sepse nuk ka asgjë cinike, të mërzitshme ose të papastër tek ai. Almostshtë pothuajse një zhgënjim të shoh veten në pasqyrë dhe të kuptojë se nuk jam Eduardo.
 21. Nëse doni dy persona në të njëjtën kohë, zgjidhni të dytin. Sepse nëse do ta donit vërtet të parën, nuk do të ishit dashuruar me të dytën.
 22. Kur isha adoleshent isha shumë i pasigurt. Ai ishte tipi i djalit që nuk u adaptua kurrë me asgjë, sepse nuk guxonte të zgjidhte. Ai ishte i bindur se nuk kishte talent absolutisht për asgjë. Dhe kjo më mori të gjitha ambiciet.
 23. Ne të gjithë jemi të ndryshëm, por ekziston një lloj frike në shoqëri për të qenë i tillë. Askush nuk dëshiron të quhet i çmendur, i çuditshëm, i çuditshëm ose ndonjë gjë tjetër, kështu që ne e fshehim individualitetin tonë.
 24. Unë kurrë nuk kam pasur një moment në karrierën time ku të kem tradhtuar instiktet e mia. Unë kurrë nuk kam bërë një film për para. Unë nuk kam ndryshuar në procesin e përzgjedhjes dhe besnikëria ime ndaj punës është e njëjtë që nga fillimi. Aktori Johnny Deep Amerikan
 25. T’i thuash lamtumirë personazhit që ke luajtur është shumë e vështirë. Ju e keni njohur atë dhe keni qenë ai për mjaft kohë, sepse virtualisht hani, flini, pini dhe punoni me këtë djalë në mendjen tuaj. Dhe papritmas një ditë e mirë, ju duhet t'i thoni vetes që është bërë dhe ju thoni lamtumirë.
 26. Familja është gjëja më e rëndësishme, ato janë bazat tuaja, rrënjët tuaja, është e vetmja dashuri e pakushtëzuar që gjithmonë do të keni.
 27. Nëse ka ndonjë mesazh nga puna ime, është në fund të fundit që është në rregull të jesh ndryshe, se është mirë të jesh ndryshe, që duhet të pyesim veten përpara se të gjykojmë mbi dikë që duket ndryshe, sillet ndryshe, flet ndryshe, apo është një ngjyrë tjetër.
 28. Termi aktor serioz është një lloj oksimoroni, apo jo? Si ushqimi i Partisë Republikane ose aeroplanit.
 29. Kam qenë me fat, shumica e kombeve indiane, veçanërisht ata që kanë punuar me ne, më kanë trajtuar me shumë respekt. Comanches më miratoi dhe më mirëpriti në kombin e tyre.
 30. Edward Scissorhands dhe Kapiteni Jack Sparrow. Mbaj mend që ndjeva një lidhje të thellë me pastërtinë e saj sapo lexova skenarin. Një ndjenjë që më kujtoi një qen që kisha, që më ktheu në dashurinë time të pakushtëzuar për qentë. Supozoj se përzierja e të dy personazheve është konflikti klasik midis engjëllit dhe djallit.
 31. Nuk di shumë për modën, drejtohem më shumë nga intuita ime. Unë mund të kuptoj një stil, një estetikë dhe ekziston një elegancë e vërtetë në gjithçka që bën Dior, edhe nëse është e mbushur me një gravitet të caktuar. Pikërisht sikur të kishte diçka të egër, pak ekstreme. Emri Sauvage do të thotë shumë për mua. Mendoj se evokon një formë të caktuar të njerëzimit. Njerëzimi i gjërave. Për mua një shpëtim është dikush që përparon pa kompromis.
 32. Unë mendoj se të gjithë kemi një pirat brenda nesh. Na kthen përsëri kur ishim fëmijë dhe dëshironim të ishim piratë, karatekas ose kaubojs. Ka të bëjë me lirinë, rebelimin dhe ndjenjën për të mos pasur përgjegjësi.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.